Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Problem z przełożeniami po wymianie skrzyni biegów


Grosik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dwa tygodnie temu rozsypala sie moja skrzynia biegow z ktora auto jezdzilo od nowosci. Silniczek to 1,9 TDI 90KM 1Z. Warsztat ktory zajmowal sie naprawa zakupil i zamontowal mi nowa/uzywana skrzynie biegow. Wymienione zostalo rowniez sprzeglo. Wczoraj odebralem samochod. Samochod juz podczas jazdy po miescie zachowywal sie zbyt zwawo. Bardzo szybko krecil sie na obroty i przy zmianie biegow np. z 3 na 4 spadek obrotow byl minimalny. Sedno problemu pokazala zas dzisiejsza trasa. Samochodem nie da sie normalnie jezdzic. Silnik ma na poszczegolnych biegach i predkosciach obroty o okolo 0,5-1 tys wieksze niz na poprzedniej skrzyni. Bede wdzieczny za sugestie jaka moze byc tego przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle dobrana skrzynia i tyle. Pewnie masz skrzynię od benzyniaka.

Zobacz symbole na oryginalnej i porwnaj z obecną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie też bym włożył skrzynie od benzyniaka z krótkimi przełożeniami aby był żwawszy ale niestety mam automata.. przy 120km/h mam 2,000obrotów na 5 biegu, a np drugi moge ciągnąć do 120 hehe ;P

Tak jak wyżej najprawdopodobniej założyli Ci skrzynie od benzyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczytaj oznaczenie i będziemy wiedzieć. Inaczej to po prostu wróżenie z fusów.

Ja do swojego (również 1Z) założyłem od Passata DHL. Po małych przeróbkach mocowania śmiga super.

Co do pomysłu zamontowania od benzyniaka to trzeba zauważyć jakie obroty ma benzyna , a jakie diesel. Odpowiedź nasuwa się chyba sama, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...