Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Elektrycznie składane lusterka


wicior123

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam pytanie: Czy po właczeczeniu składania lusterek powinny mi sie złożyc oba? Bo składa mi sie tylko to od strony pasażera i nie wiem czy to normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to cos masz nie tak bo powinny oba no chyba ze masz jakas limitowane edycje :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanie: Czy po właczeczeniu składania lusterek powinny mi sie złożyc oba? Bo składa mi sie tylko to od strony pasażera i nie wiem czy to normalne.

Też mam ten ból, ale ja jestem pewien, że jak kupiłem samochód to składały się oba. Po pewnym czasie składa się tylko to od strony pasażera. Więc z tym od strony kierowcy jest coś nie tak. Trzeba ściągnąć tapicerkę drzwi i looknąć czy tam prąd dociera, jeżeli tak to trzeba odkręcać lusterko i tam szukać problemu. Narazie nie ma pogody ku temu więc się nie zabieram za to. Szczerze mówiąc to nawet nie wiem jak rozebrać samo lusterko. :?: :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

małe OT do posiadamy skłądanych lusterek

pod co są podłączone lusterka

jak któs moglby pstryknąć fotke pstryczka którym się składa

gdzie on jest

bedzie dzwięczny :cool:

Ja również nie mam tej opcji, ale według instrukcji (w B5) do składania lustrerek służy pokrętlo wyboru regulacji lusterka (lewe - prawe). W wersji ze składanymi jest dodatkowa opcja (skrajnie w lewo) - służaca właśnie do składnia lusterek. Jest nawet napisane "składanie OBU lusterek zewnętrznych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przełącznik jest we wszystkich b5 taki sam (od regulacji lusterek lewa i prawa strona) a w składanych lusterkach dodatkowo przełącznik można przekręcić o 180' w lewo (narysowane jest takie lustereczko ze strzałką)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do samego przełącznika vagcat podaje taki numer: 4D0959565G 01C, ale nigdzie nie jest opisane czy jest do elektrycznie składanych :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak przełącznik idzie o 180 w lewo ale nie ma narysowanej szybki ze strzałką i sie nie składają ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Właśnie skończyłem naprawe nieskładającego się lusterka od strony kierowcy.

W moim przypadku zawiodło uszczelnienie mechanizmu.

Rozebrałem lusterko ( nic skomlikowanego ) sprawdziłem czy dochodzi prąd, poczym stwierdziłem że jeżeli prąd jest to zpalił się silniczek .

Rozkręciłem komore gdzie znajduje się silnik z mechanizmem składającym i znalazłem przyczyne RDZA!

Ślimak i ślimacznica (przekładnia zębata) zostały "zespawane" przez rdze.

Po wyczyszczeniu i złożeniu wszystko gra!

W moim przypadku zawiodła uszczelka kopuły silniczka którą ktoś niestarannie założył, ja złożyłem na silikonie i działa bez problemu.

Zalecał bym posiadaczom wersji ze składanymi lusterkami raz na tydzień profilaktycznie złożyć i rozłożyć lusterka co zapobiegnie takim awariom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...