Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Lekkie wachania napięcia ładowania


1977andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ponieważ wersje B6 nie mają zainstalowanego woltomierza postanowiłem go zakupić w formie dodatkowej jako przystawki przyklejanej do kokpitu. Obserwując wartości napięcia można wykryć usterki w układzie elektrycznym zanim stanie się w szczerym polu z rozładowanym akumulatorem.

Zauważyłem więc, że u mnie wskazówka tego woltomierza lekko drga czasami. Dla pewności sprawdziłem z dobrej klasy woltomierzem i wychodzi że wahania są w granicach 0,2-0,3V. Niby nie dużo ale można to zobaczyć m.in po lekko mrugającej lampce w podsufitce. Dodam, że nie zauważyłem żeby światła zewnętrzne jakoś migały. Niby wszystko ok. Wymieniłem też niedawno napinacz (i pasek ) bo widziałem, że trochę drga i myślałem, że wtedy gdy pasek nie jest dobrze dociśnięty to pojawiają sie wahania na mierniku. Ale z nowym nie ma różnicy.

Czy ma ktoś podobne doświadczenia. Może to regulator, lub kwestia przeczyszczenia szczotek. W każdym razie napięcie ładowania jest w porządku...tylko te dziwne wahania. Czyżby ten typ tak miał? Może ktoś z kolegów z miernikiem sprawdzi w wolnym czasie u siebie czy ma podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku pożyczyłem od kumpla auto i tam zauważyłem, że są wahania napięcia, aż widać to było na oświetleniu. Po miesiącu wysiadł mu alternator, a konkretnie padły dwie diody na mostku i regulator. Ale tak na marginesie wydaje mi się, że przyczyną tego był "suchy" akumulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w A4 1.6 też czasami są lekkie wachnięcia napięcia, największe jak włączy się ogrzewanie tylnej szyby.

Przypuszczam że kończy się alternator albo regulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dla potomnych chciałbym napisać jak problem został rozwiązany i co było jego powodem.

Okazało się, że przyczyną wachania napięcia był powoli umierający akumulator. Jak widzicie z pierwszego postu objawy pojawiły się ponad dwa lata temu. Fabryczny akumulator MOLLa, już teraz 9 letni, odmówił posłuszeństwa po długiej trasie nad morze. Na drugi dzień po przyjeździe na miejsce już nie odpalił.

Oczywiście byłem świadomy wcześniej, że bedzie wkrótce do wymiany ale nie sądziłem, że w lecie może skończyć sie jego żywot. Uśpiło moją czujność to, że nigdy wcześniej nie było żadnego problemu z zapalaniem. Chociaż wartości mierzonego napięcia wskazywały (12,2 -12,3V), że już wkróce może być problem.

Po wymianie akumulatora na nowy napięcie łądowania jest stałe bez żadnych wachnięć.

Dodatkowo dodam, że mimo iż akumulator nie dał rady odpalić to centralny jeszcze działał. Napiecie wg. zainstalowanego w kabinie woltomierza było okolo 9V.

Co ciekawe otwieranie z kluczyka nie działało wogóle. Kluczyk w zamku się kręcił w obie strony bez żadnego oporu. Tego sie nie spodziewałem. Wychodzi na to, że jeśli napięcie z akumulatora byłoby za małe aby działał centralny to jedyną możliwością otwarcia auta byłoby chyba wybicie jednej z szyb....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to jest zamek w drzwiach zebys wlasnie mogl otworzyc auto jak padnie akumulator. W kazdym nawet najnowszym aucie jest "awaryjne" otwieranie kluczem.

To ze u Ciebie nie otwieralo oznaczalo tylko i wylacznie ze ktos odlaczyl bebenek zamka od ciegna albo bylo cos polamane w srodku.

wysłane z Commodore 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to dlaczego po podłączeniu nowego akumulatora otwieranie z kluczyka zaczęło działać?

Po to jest zamek w drzwiach zebys wlasnie mogl otworzyc auto jak padnie akumulator. W kazdym nawet najnowszym aucie jest "awaryjne" otwieranie kluczem.

To ze u Ciebie nie otwieralo oznaczalo tylko i wylacznie ze ktos odlaczyl bebenek zamka od ciegna albo bylo cos polamane w srodku.

wysłane z Commodore 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy podpina się drugi aku do rozrusznika i otwiera normalnie drzwi. Mnie zdziwiło jak kupowałem regulatory napięcia w Aso ze do Skody dali mi ze szczotkami weglowymi a do audi z miedzianymi oba altki takie same Bosch. Natomiast na te wahania to nie pomogło musiałem powymieniac akumulatory.

Sony Xperia E dual Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale jak masz samochód zamknięty łacznie z pokrywą silnika to już się nie podepniesz. Wiem, że jest możliwość awaryjnego otwarcia klapy jeśli linka się zerwie, ale do tego trzeba zdjąc osłonę pod silnikiem i wcześniej wiedzieć co ciągnąć. Z kanału pewnie nie jest to takie trudne, ale w terenie już gorzej.

Wtedy podpina się drugi aku do rozrusznika i otwiera normalnie drzwi. Mnie zdziwiło jak kupowałem regulatory napięcia w Aso ze do Skody dali mi ze szczotkami weglowymi a do audi z miedzianymi oba altki takie same Bosch.

Sony Xperia E dual Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rozrusznika podpina się plus nowego aku właśnie z kanału, minus do masy i :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to dlaczego po podłączeniu nowego akumulatora otwieranie z kluczyka zaczęło działać?
Po to jest zamek w drzwiach zebys wlasnie mogl otworzyc auto jak padnie akumulator. W kazdym nawet najnowszym aucie jest "awaryjne" otwieranie kluczem.

To ze u Ciebie nie otwieralo oznaczalo tylko i wylacznie ze ktos odlaczyl bebenek zamka od ciegna albo bylo cos polamane w srodku.

wysłane z Commodore 64

Masz coś uszkodzone w zamku. Wkładka ma czujnik położenia przy otwieraniu-zamykaniu więc tak na prawdę otworzyłeś zamek przez centralny a nie mechanicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli B6 po rozladowaniu akumulatora nie mozna otworzyc kluczykiem ???

wysłane z Commodore 64

Oczywiście że można i tak ma być

Proponuję sprawdzić bo już były tematy jak otworzyć auto bo z kluczyka nie działa, klapa też nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...