Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Potrzebna pomoc z dziedziny grafiki w laptopie


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, potrzebuję pomocy w dziedzinie karty graficznej w moim laptopie. Bo przypadkiem wywaliłem sterowniki od grafiki i teraz wszystko się popieprzyło, rozdzielczość itd. A sterowniki od producenta tak jakby się nie chciały zainstalować. Zna się ktoś trochę? :gwizdanie: :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzę na stronę ATI, w dziale download wybieram sterowniki do WIN 7 64bit do tego modelu karty, pobieram, rozpoczynam instalację, instaluję pomyślnie i tyle. I śladu po programie nie ma, ani w sterownikach karty, ani w dodaj/usuń programy, i nie widać efektu pracy sterowników bo grafika jak na kompie z 2000 roku. :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien jak to jest w windows 7 ale powinno być podobnie.

Idź do właściwości ekranu->ustawienia->zaawansowane->karta->właściwości->sterownik i dojdziesz do podobnego okna

karta.jpg

kliknij przywróć sterownik i powinna zadziałać.

[br]Dopisany: 22 Styczeń 2011, 23:38_________________________________________________Ewentualnie do tego okna możesz dojść porzez menadżer urządzeń->karta graficzna->właściwości jak ta pierwsza droga zawiedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo uruchom sterowniki prawym myszy i wybierz uruchom jako administrator, jak bedzie dobrze to weż sobie zrób później recovery systemu tylko 3 lub 4 dvd płyty bedą potrzebne i wiecej takich akcji nie powinno być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadekblack, u mnie w tym oknie przycisk "przywróć sterownik" jest nieaktywny. :no:

więc tzn że nie miałeś zainstalowanych żadnych wcześniej sterowników co wydaje się dziwne...

ja w takim razie bym próbował wziąść Aktualizuj Sterownik z tego samego okna co jest przycisk przywróć sterownik i wskazać manualnie katalog w którym masz sterowniki...powinno pójść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem tak jak mówisz, po tym wyskakuje monit, że sterowniki są aktualne. Tyle, że on chyba dobiera je do Karty Intel VGA a nie HD5650 :gwizdanie:, bo tej normalnej wcale nie widzi. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem tak jak mówisz, po tym wyskakuje monit, że sterowniki są aktualne. Tyle, że on chyba dobiera je do Karty Intel VGA a nie HD5650 :gwizdanie:, bo tej normalnej wcale nie widzi. :gwizdanie:

no ale nie wybieraj później wyszukaj autoamtycznie tylko sam w tym oknie weź "Zainstaluj z listy lub określonej lokalizacji" później "Nie wyszukuj, wybiorę sterownik z listy" i później "Z dysku" i wtedy podajesz mu konkretnie te co masz na dysku do twojej karty...

oczywiście opje mogą się delikatnie różnic w Windzie 7-ce no ale to dalej winda więc będzie podobnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem tak jak mówisz, po tym wyskakuje monit, że sterowniki są aktualne. Tyle, że on chyba dobiera je do Karty Intel VGA a nie HD5650 :gwizdanie:, bo tej normalnej wcale nie widzi. :gwizdanie:

no ale nie wybieraj później wyszukaj autoamtycznie tylko sam w tym oknie weź "Zainstaluj z listy lub określonej lokalizacji" później "Nie wyszukuj, wybiorę sterownik z listy" i później "Z dysku" i wtedy podajesz mu konkretnie te co masz na dysku do twojej karty...

oczywiście opje mogą się delikatnie różnic w Windzie 7-ce no ale to dalej winda więc będzie podobnie...

zrobiłem dokładnie jak mówisz, i dalej jest to samo co pisałem wcześniej :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj pobrać sterowniki ze strony producenta swojego laptopa a nie od ATI. Miałem kiedyś sytuację, że stery ze strony nVidia do układu Quadro nie chciały się zainstalować - musiałem ciągnąć od Dell'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj pobrać sterowniki ze strony producenta swojego laptopa a nie od ATI. Miałem kiedyś sytuację, że stery ze strony nVidia do układu Quadro nie chciały się zainstalować - musiałem ciągnąć od Dell'a.

dell dla podzespołów montowanych w swoich laptopach, ale zrobionych przez inne firmy odsyła do strony producentów tych części, więc wyjdzie na to samo :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem dokładnie jak mówisz, i dalej jest to samo co pisałem wcześniej :wink4

no to jeszcze takie coś, wejdz do menadżera urządzeń i wywal wogole kartę graficzną, następnie zresetuj kompa i przy starcie powinno poprosić o sterowniki wtedy tak jak pisałem wcześniej wskaż co ma instalować. nie bierz żeby wyszukał automatycznie bo znowu ci te same złe wrzuci :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ustawić to, żeby po restarcie sam nie instalował sterowników?? Bo on sam je instaluje domyślnie, ja nic mu nie wybieram :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ustawić to, żeby po restarcie sam nie instalował sterowników?? Bo on sam je instaluje domyślnie, ja nic mu nie wybieram :gwizdanie:

tego raczej nie ustawisz, ale jak to zrobić żeby zainstalować nowe? :mysli: może w trybie awaryjnym spróbuj :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat chyba ogarnięty, a przynajmniej częściowo..,

dzwoniłem do prezydenta USA, który stwierdził, że jest tylko jedna opcja załatwienia sprawy, ściągnięcie sterów za pomcą DELL Driver Manager przy użyciu Internet Explorera. I faktycznie, zadziałało, stery są, karta jest widoczna, grafika spoko, tylko znowu nie ma "ci" :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko znowu nie ma "ci" :gwizdanie:

Panel CCC>opcje>klawisze dostępu> i odznacz klawisze dostępu albo wejdź w menadżer klawiszy dostępu i "wyłącz funkcję klawiszy dostępu":wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie ććććććććććććććććććććććććććććććććć*pa ććććććććććććććma działa :cygaro: tyle walki o takie badziewko dzięki wszystkim za porady :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...