Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór CB radia :)


wesoly1601

Rekomendowane odpowiedzi

Poczytałem i wiem co ewentualnie wybrać sprawdzonego do amatorskiego użytku. Będzie to moje pierwsze radio. Zaciekawiło mnie nowe cudo Presidenta. Chciałbym żebyście zerkneli na te nowe radyjko, bo rozwiązuje problem z montarzem i kombinowaniem. Pomijając cenę, dla jednego 1000 to mało, dla drugiego 500 dużo. Chodzi mi tylko o chłodną ocenę, bo dla mnie to nowy temat. Dla mnie trochę cena zaporowa, ale czy samo radio jest godne uwagi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie testowałem, do siebie nie zamawiam, bo cena nikogo nie zainteresuje.

Jak szukasz takiego rozwiązania przetestuj Lafayette Venus - spooooro tańszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, nowość i mało kto to cudo testował. Po prostu jako zielonemu w temacie spodobało mi się. Rozwiązuje odwieczny problem z miejscem montarzu w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z tego co widzę chyba nie jest takie małe, parametry raczej nie będą złe

wielu dystrybutorów tego nie zamawia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ruszam w trasę. Jeszcze bez CB. Może z Twoją pomocą coś zlepie dla siebie. Oczywiście jak znajdziesz parę minut dla nowicjusza w temacie. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie doradźcie proszę jaką antenę na magnesie, max do 70cm polecilibyście do Presidenta Johny III. Radio będę miał za darmo (program lojalnościowy) więc na antenę bedę mial troche więcej $. Jak to mówią darowanemu koniowi się w zęby nie zagląda więc radio raczej zostawie niż sprzedam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź sobie sirio as 100, trochę większa a będziesz na pewno zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda będzie to moje pierwsze CB, ale chcę ogarnąć to porządnie. Mam zamiar antenę zamontować na stałe w miejscu anteny radiowej, albo nowy otwór na środku dachu. Auto już leciwe więc szkody wielkiej niema. Nie wiem jak, ale kabel dobrz by było poprowadzić pod podsufitką. Będę musiał poszukać mogika co mi to zrobi. Co do radia to nie chcę zmieniać ciągle, tylko coś konkretnego. Kusi mnie ten President Wiliam bo wszystko jest pod palcem i na widoku, a nie gdzieś pod kierownicą przy kolanie. Antena głównie na trasy, cóś koło metra. Najlepiej byłoby kupić radio z anteną wraz z montarzem i zestroić na miejscu. Temat dla mnie nowy, wiec każda sugestia dla mnie istotna. Może ktoś ma namiar na dobrą firmę w śląskim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź sobie sirio as 100, trochę większa a będziesz na pewno zadowolony

Kilka zakładek wcześniej był wpis że źle się stroi...Chyba jest trochę za duża. Co byś powiedział na President Super Florida?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź sobie sirio as 100, trochę większa a będziesz na pewno zadowolony

Kilka zakładek wcześniej był wpis że źle się stroi...Chyba jest trochę za duża. Co byś powiedział na President Super Florida?

Nie miałem do czynienia z tą anteną więc nie chcę cię w błąd wprowadzić. Poszukaj może Titanium 7000 MAG, będzie działać jak ta lala :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miał ktoś do czynienia z radyjkiem Yosan CB 100?

Ewentualnie może ktoś powie jak w praktyce sprawuje się LAFAYETTE VENUS? Czy traktować to jako typowego ręczniaka?

Po przeczytaniu całego wątku dalej jestem zielony :decayed: Wiem już co polecacie ale jakoś dalej mam opory przed wyborem :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kompletnie nie czaję czegoś takiego jak robi WhyMe? : "weź AS-100" , a potem " nie znam tej anteny "

bez komentarza!

AS-100 to jedna z Sirio, która niestety naprawdę źle się stroi na większości aut, pisałem już nie raz lepiej wziąć z Sirio: Omega 27 lub Silvermag 90

nigdy nie kupuj badziewia stylu TITANIUM 7000 - jeżeli już "podróbki" Missouri to ew. Midland - tylko ta wersja jest jeszcze OK

CB-100 CB-300 i Venus to te same radia tylko w różnych obudowach

Venusa - jak ręczniaka?????? Nie wiem jak można go traktować jako "ręczniaka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CB-100 CB-300 i Venus to te same radia tylko w różnych obudowach

Venusa - jak ręczniaka?????? Nie wiem jak można go traktować jako "ręczniaka"

No właśnie dlatego pytam :wink: Naczytałem się o jakichś problemach z szumieniem w ręczniakach ale z drugiej strony rozwiązanie typu Venus kusi bo nie chciałbym zakłócać jakoś harmonii w środku auta :decayed: Ot takie zboczenie małe :decayed: Już i tak nie ori radyjko cd mnie wystarczająco irytuje :decayed:

Zastanawiam się czy umieszczając bazę tego Venusa w bagażniku z jakąś krótką anteną na klapie bagażnika i wyprowadzenie kabla od gruchy do gniazda RJ-45 w tunelu środkowym pod łokciem popełnię jakiś grzech :decayed:

Radyjka będę używał raczej sporadycznie, bardziej traktuję to jako gadżet niż potrzebne narzędzie a że nie lubię standardowych rozwiązań stąd moje kombinacje :wink:

Jeśli się okaże że montaż czegoś takiego będzie kompletnie bez sensu to sobie daruję i kupię coś co po prostu wejdzie w ten schowek pod kierownicą ale zanim podejmę decyzję wolę trochę podpytać bo jedyny kontakt jaki miałem z CB to jakaś stara ONWA w pokoju przy kompie z anteną półfalową na balkonie setki lat temu :polew: za czasów gdy jeszcze net był tylko z modemu a rachunek za telefon oznaczałby mord na mojej osobie to był patent na kontakt z kumplami z dzielnicy :decayed:

Jeśli ktoś spotkał się z takim rozwiązaniem w aucie albo jakoś w praktyce z tymi radyjkami (może Ty kolego laguna testowałeś i mógłbyś podzielić się spostrzeżeniami) to będę wdzięczny za kilka słów :hi:

edit: Nie wierzę że wszyscy macie Unideny :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mojej wypowiedzi to chodziło mi o antenę president florida nie sirio as 100 :facepalm: Sirio do teraz używam i nadal twierdzę że przebija i to sporo całego presidenta. Co do antenki Titanium 7000 MAG jak się nie znasz to nie wprowadzaj ludzi w błąd, chłopie miałeś zestaw cb z biedronki i zabierasz głos w temacie na który nie masz najmniejszego pojęcia. Kolega chciał antenkę do 70 cm więc poleciłem mu najlepszą antenę pod jego radio, siedzę już trochę w CB więc nie wciskaj kitów bo żal się robi jak to czytam :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurka, pojechałem do firmy w katowicach w celu zamontowania anteny i po jakieś radyjko, pytam gościa co zamontować do mojego auta. No i jego skromnym zdaniem na trasy wystarczy President Taylor 3 plus antena SIRIO TWIN CAR. Jakieś krótkie to, coś z pół metra. Pytam o Williama czy JFK, odpowiada że zbędny wydatek. Być może, ale z tą anteną to chyba przegięcie. Jakoś ni jak się to ma to do tego, co wyczytałem na forach. I bądź tu człowieku mądry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WhyMe? -z Tobą nie będę już prowadził dyskusji, błaźnisz się z każdą wypowiedzią coraz bardziej, nawet nie wiesz jakie długości mają te anteny - koniec - do mnie nie odpisuj!

sokal - Venus nie jest zły, trochę mało sopranowy odbiornik, nawet po podłączeniu głośnika Nokia HFS-12 Czy SP-3, do obsługi trzeba się przyzwyczaić i potrafi się zwiesić - potrzebny restart, modulacja - ładna, czytelna. Z bagażnika nie starczy przedłużacza - ma on dł. 2m - pomyśl o montażu pod którymś z przednich foteli

alf - Twin Car - to nie jest dobry wybór - antena naprawdę niskiej jakości, Taylor - drogi , brak filtrów - chyba szkoda kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bagażnika nie starczy przedłużacza - ma on dł. 2m - pomyśl o montażu pod którymś z przednich foteli

A jak zrobię sobie dłuższy kabel to może to mieć wpływ na pogorszenie pracy radia? Ten przedłużacz to jest zwykła skrętka 8 żyłowa tak?

Radia pod fotelem chciałbym uniknąć po mojej niedawnej przygodzie z małym zalaniem podczas nawałnicy (uszczelka od linki machy w podszybiu i ze 2cm wody pod fotelem :facepalm:), miejsce przecieku wyeliminowane ale wolałbym na zimne dmuchać, chyba że podczepiłbym radio pod sam fotel tak aby nie leżało :eusathink:

No chyba że nieco dłuższy przewód nie będzie miał na to wpływu to sobie zrobię odpowiedniej długości a myślę że wiele do tych fabrycznych 2 metrów nie braknie :eusathink:

Wolałbym w bagażniku ale jeśli ma to być złe rozwiązanie to zrobię tak jak proponujesz - pod fotel (z tym że bezpośrednio do fotela żeby było w powietrzu)

A jeszcze jedno pytanie przy okazji - montaż zewnętrznego głośnika poprawi jakoś dźwięk z tego radia czy w tym przypadku gra nie warta świeczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili nie pamiętam ile żył ma przewód, a w firmie będę dopiero w przyszłym tygodniu (urlop) - wydaje mi się, że 8

Niestety czasami nie wystarcza skrętka z racji ekranowania - ale będzie można spróbować, ja stosowałem skrętki do separacji paneli w radiach krótkofalarskich i nic się nie nanosiło i śmigało OK, ale tu może być inaczej

w Venusie głośnik zewnętrzny i to ten, o którym pisałem jest wręcz obowiązkowy - oczywiście to moje odczucia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...