Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór CB radia :)


wesoly1601

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem Mtecha Legend II z antenka Wilson Little Will, radyjko wywaliłem bo to jest dużo tańsza podróbka presidenta/unidena .... zawsze się słyszało u sprzedawców, że to radio jest prawie jak president itp. więc zaryzykowałem i mam teddy'ego od 2 tygodni... nie zamienie go na żadne inne radyjko... ASC na trasie sprawdza się idealnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legend II to nie podróbka tylko sprzedana linia produkcyjna Presidenta!!!!

Każdy element w środku jest ten sam!

Teddy, który nawet nie ma RF-Gaina może wystarczyć, ale użytkownikom bez wymagań, dobrze, że wspomniałeś o ASC że sprawdza się na trasie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam - rozbieralem jak montowalem u siebie i porownywalem z filmikiem tego gostka i wszystko tym samym miejscu, kilka elementow ma tylko inne kolory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie kochają komplikować sobie życie..., montować gdzieś z boku przy biegach i wygląda to wtedy jak siodło na świni :)

ja pisałem, pokazywałem wcześniej co się dobrze sprawuje jak zamontować i naprawdę nie chce się wałkować tematu od początku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legend II to nie podróbka tylko sprzedana linia produkcyjna Presidenta!!!!

Każdy element w środku jest ten sam!

Teddy, który nawet nie ma RF-Gaina może wystarczyć, ale użytkownikom bez wymagań, dobrze, że wspomniałeś o ASC że sprawdza się na trasie :)

i Legend nie ma najlepszej opcji z Johnego, Harrego czyli właśnie ASC ... a co do teddy'ego ... w mieście ASC też daje sobie rade chociaż mniej jak to bywa w dużych aglomeracjach.... ale wole to niż co 3 minuty kręcić SQ&RF żeby nie szumiało ale miało zasięg.. radio leży na stojąco pod podłokietnikiem i na całą trase zapominam gdzie leży...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś potrafi obsługiwać radio z RF-Gain - ASC jest kompletnie zbędne, a dobrze ustawione radio chodzi wyśmienicie.

ASC jest dla tych, którzy nie chcą czytać instrukcji obsługi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cos na swini :wink: - tak dla zabicia czasu:wink:

http://s18.postimage.org/bvbhnzkcl/DSC_6316.jpg

<br /><br />

Masz może opis jak to jest zrobione?

Całe radio tam się zmieściło czy tylko panel. Bo przyglądałem się dzisiaj swojemu i wydaje mi się że braknie miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cos na swini :wink: - tak dla zabicia czasu:wink:

http://s18.postimage.org/bvbhnzkcl/DSC_6316.jpg

<br /><br />

a głośnik dodatkowy jest?

czy dobrze słychać z tunelu gdzie jest zamontowane:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja śmigam na radiu President Harry II ASC i antena Sirio TURBO 2000 do relingu. Jestem bardzo zadowolony z tego zestawu chociaż ostatnio stroiłem antenę i koleś mi coś zdupcył bo zaczęła szumieć :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bank jest tam tylko panel:whistling:

Dzisiaj mierzylem i powinien na styk wejść cały. Szkoda że wcześniej tego nie widziałem bo sprawdził bym przy zmianie tunelu.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rpalka - to jest ESTETYKA!!!!

Doradzam ew. wyprowadzenie gniazda mikrofonowego z tyłu radia na przedłużaczu, a oryginalne zaślepić - wtedy będzie już idealnie

---------- Post dopisany at 20:54 ---------- Poprzedni post napisany at 20:52 ----------

Ja śmigam na radiu President Harry II ASC i antena Sirio TURBO 2000 do relingu. Jestem bardzo zadowolony z tego zestawu chociaż ostatnio stroiłem antenę i koleś mi coś zdupcył bo zaczęła szumieć :doh:

jak może antena zacząć "szumieć" po strojeniu, Boże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sensie przed strojeniem było bardzo dobrze, odbiór praktycznie bez zająknięcia tylko nadawanie było do bani. Pojechałem do serwisu i po podłączeniu było 2.2 SWR, skrócił antenę o 4-5 cm i zszedł do 1.4 SWR. Przy każdej rozmowie szumi teraz, nadawanie jest dobre ale szumi. Koleś powiedział żeby zrobić mu masę kabelkiem do ramy bo z relingu może źle odbierać. Co polecacie żeby zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby był brak masy SWR byłby tragiczny.

Warunek, że było to robione dobrym sprzętem, a nie pseudo reflektometrem za 30zł.

1,4 to dobre wskazanie, ale to za mało mówi - potrzebna byłaby do tego rezystancja i reaktancja układu antenowego - a to pokażą wyłącznie dobrej klasy analizatory antenowe

Doradzam wizyty w dobrych serwisach! Olać takie, które używają waszego radia do pomiaru, analizator antenowy ma swój generator i potrzebuje wyłącznie podłączenia anteny - radio nie jest do tego używane!

Nigdy anteny nie stroić w pomieszczeniach lub bardzo blisko budynków i nie w deszczu!

Co mają do tego szumy - jedno z drugim nie ma nic wspólnego - jeżeli antena stroi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś potrafi obsługiwać radio z RF-Gain - ASC jest kompletnie zbędne, a dobrze ustawione radio chodzi wyśmienicie.

ASC jest dla tych, którzy nie chcą czytać instrukcji obsługi

jak jade miasto, trasa, wieś, miasto, trasa, wieś .. to jakoś nie chce mi się co chwile kręcić RFem .... wystarczy, że od rana do wieczora w ciężarówce się nasłucham jazgotu z eteru to chociaż w osobówce chce mieć radio a nie szumofon gdzie musze co chwile kręcić... może jestem wygodny leniwy ale radio dla mnie powinno być takie że odpalam 19 kanał ustawiam głośność i tylko ewentualnie nadaje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CB Radio President Teddy ASC filtr ANL GW 5 lat (2437553509) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. czy takie radyjko będzie dobre jaką anteną dobrać długą czy krótką, ma to jakieś znaczenie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde muszę wyszukać jakiś lepszy serwis co mi to dobrze nastroi.

talib1990 zainwestuj w president walker a będziesz zadowolony :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...