Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B8] B8 Allroad


conner001

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam auto z 2010 roku i też mi bierze olej :wallbash:

Wczoraj właśnie miałem drugą próbę olejową i wyszło 0,55l/1000 km.

Całe szczęscie,bo ostatnio wyszło 0,48l/1000 km i asy z ASO uznali,że się mieści w normie.

Tym razem będą mi coś tam wymieniać,jestem umówiony na przyszły tydzień.

Zdam relacje czy coś pomogło.

Weź się tu człowieku nie załam,auto za tyle kasy a bierze olej jak 10-cio letnie auto,albo i lepiej.

Komentarz pracownika serwisu po moich uwagach bezcenny-trzeba było nie kupować Audi z tym silnikiem!!

Jak mi to powiedział,to myslałem ,że wyjdę z siebie :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z tego co się doczytałem na niektórych postach koledzy posiadajacy 2.0 TFSI (CDN) mają w wiekszości problem z nadmiernym "wciąganiem" oleju. U mnie niestety jest to samo. Czy ktoś próbował rozwiązać to przez ASO (gwarancja)? Udało się komuś? U mnie niestety stwierdzili że mieści się nieznacznie poniżej dopuszczalnej granicy. :wallbash:

Dowiedziałem się że problem wynika z eksperymentów :no: inżynierów w zakresie mniejszego tarcia w cylindrze i tak dali d*py z pierścieniami. Egzemplarze z 2010 i 2011 podobno tego nie mają chociaż nie widomo co i z kiedy do środka wkładają. Podobno była też jakaś akcja serwisowa ale nie u nas w trzecim swiecie.

a bierze ci olej od poczatku czy aczal po jakims konkretnym przebiegu ?

od poczatku a mam juz 50kk natrzaskane :no:[br]Dopisany: 11 Sierpień 2011, 08:28_________________________________________________

Ja mam auto z 2010 roku i też mi bierze olej :wallbash:

Wczoraj właśnie miałem drugą próbę olejową i wyszło 0,55l/1000 km.

Całe szczęscie,bo ostatnio wyszło 0,48l/1000 km i asy z ASO uznali,że się mieści w normie.

Tym razem będą mi coś tam wymieniać,jestem umówiony na przyszły tydzień.

Zdam relacje czy coś pomogło.

Weź się tu człowieku nie załam,auto za tyle kasy a bierze olej jak 10-cio letnie auto,albo i lepiej.

Komentarz pracownika serwisu po moich uwagach bezcenny-trzeba było nie kupować Audi z tym silnikiem!!

Jak mi to powiedział,to myslałem ,że wyjdę z siebie :angry:

daj znać bo mnie już tez mam dość wysłuchiwać tych magików z ASO. Tym bardziej że kręca z tym zużyciem bo jak mi powiedziała zaufana osoba z branży jezeli nie jesteś przy mierzeniu to ciagną wynik w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentarz pracownika serwisu po moich uwagach bezcenny-trzeba było nie kupować Audi z tym silnikiem!!

:wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: jaki koles wogole ... nei dales mu w ryj ? :)

Ledwo co się powstrzymałem od zrobienia mega awantury w serwisie!! :disgust:

Całe szczęście ,że próba wyszła pozytywnie (jeśli tak można powiedzieć).

Jeśli by do mnie przyszedł i powiedział z głupim uśmiechem jak ostatnio,że się mieści w normie (0,48l/1000km) to by był lekki armagedon !!

Audi niestety nie ma w praktyce dzwonić po każdej wizycie w ASO i pytać o satysfakcję klienta,a szkoda-bym się wyżalił.

Cały czas się zastanawiam ,czy nie złożyć oficjalnej skargi na tego patafiana,no beszczelny typ na maxa !!!!!!!!!!!

Dobra sorki za OT ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi niestety nie ma w praktyce dzwonić po każdej wizycie w ASO i pytać o satysfakcję klienta,a szkoda-bym się wyżalił.

W starej Auto-Unii a obecnie w Idczak-Krotoski-Cichy zawsze po wizycie w serwisie (2-3 dni po) jest telefon z prośba o krotka opinię i uwagi nt przebiegu i oceny ostatniej wizyty.

A co do Auto Vivy, to poza wsparciem z KT w miarę fajnym salonem i ekspozycją Exclusive'a niewiele soba reprezentują.

Nie mają nawet własnej blacharni i lakiernik i wszystko wywożą na zewnątrz.

Kiedyś sie nawet na tym wyłozyli, bo Mroczek zostawił u nich do lakierowania A3kę i znalazł na pudelku zdjęcia swojego auta w jakiejś szopie z odpowiednim komentarzem:) Oczywiscie skończyło się to mega awanturą i zabraniem auta....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentarz pracownika serwisu po moich uwagach bezcenny-trzeba było nie kupować Audi z tym silnikiem!!

:wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: jaki koles wogole ... nei dales mu w ryj ? :)

A co on winien?

Projektanci tego cuda powinni czuć wstyd

Na swój sposób typ miał rację, ten silnik tak ma i w necie aż chuczy od żali na ten temat

=====

Skoro zjada wam dużo ale niestety trochę poniżej normy to zostawiacie parcha na biegu jałowym na parę godzin i tyle.

Licznik nie kręci a silnik pracuje i konsumuje :naughty:

A jeśli macie silnik w wersji z bagnetem do sprawdzania poziomu oleju to udajecie się do apteki w celu zakupu wielkiej strzykawy i rurkę do kroplówek i jazda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentarz pracownika serwisu po moich uwagach bezcenny-trzeba było nie kupować Audi z tym silnikiem!!

:wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: jaki koles wogole ... nei dales mu w ryj ? :)

A co on winien?

Projektanci tego cuda powinni czuć wstyd

Na swój sposób typ miał rację, ten silnik tak ma i w necie aż chuczy od żali na ten temat

=====

Skoro zjada wam dużo ale niestety trochę poniżej normy to zostawiacie parcha na biegu jałowym na parę godzin i tyle.

Licznik nie kręci a silnik pracuje i konsumuje :naughty:

A jeśli macie silnik w wersji z bagnetem do sprawdzania poziomu oleju to udajecie się do apteki w celu zakupu wielkiej strzykawy i rurkę do kroplówek i jazda

Koleś nie jest winny ,że silnik bierze olej,ale sposób w jaki ze mną rozmawiał jest poniżej krytyki :wallbash:

Wulgaryzm bił mu z oczu !!!!

Co do malowania ,to fakt -nie mają swojej lakierni.

Odwożą samochody parę kilometrów dalej w stronę Poznania i tam wszystko robią.

A co do próby olejowej to wyszła tym razem całe szczęście powyżej 0,5l/1000km.

Może właśnie dzięki temu,że parę razy zostawiłem auto jak piszesz na biegu jałowym na parę godzin :decayed:

Wymieniają mi właśnie zawór odpowietrzający skrzyni korb,uszczelniacz wału i zmieniają oprogramowanie silnika...

Zobaczymy ,czy pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...