Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] [ALL] Powtót do ori instalacji z radiem gamma -- Rozwiązane


Rekomendowane odpowiedzi

Tak, tak, rozumiem. Wcześniej napewno miałeś kostkę mini iso przy radiu, ktoś ją uciął i bedziesz musial zarobic od nowa. Mam radio audi gamma, jutro zrobie zdjęcie i Ci wyślę.

Sporym ułatwieniem dla Ciebie byłoby gdybyś wyciągnął ta ori instalcję tych tylnych głośników i wtedy najszybciej doszedłbyś które kabelki trzeba zarobić w nowej kostce a które wpiąć do kostek "starych" przy radiu ( mowa o zasilaniu i masie, którą będziesz musiał wziąć z kostki A ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz Zaraz

Radio Gamma w ori konfiguracji musi zagrać na wszystkich głośnikach i to włąsnie chce osiągnąc podejrzewam że i Ty [br]Dopisany: 26 Styczeń 2011, 21:02_________________________________________________krystiano wyjęcie instalacji i śledzenie kabelkó to najpewniejszy sposób ale bardzo pracochłonny

ja zakładam że te kolory kabli które widzę przy kostce do podłączenia głośników są z przodu auta tylę żę ucięte kilka cm od radia [br]Dopisany: 26 Styczeń 2011, 21:04_________________________________________________i taka mała mini iso - tam powinny być podłączone tylne głośniki razem z tym wzmacniaczem co masz przy głośniku

takie foto z radiem gamma plus kolory kabli w poszczególnych kostkach to było by coś ale samo foto to juz duzo

właśnie tej kostki brak -- to może być to jest szansa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już to osiągnąłem. Wcześniej miałem tylko głośniki z przodu, kupiłem na tył oryginalne ze wzmacniaczem i robiłem nową instalację.

Podpiąłem zgodnie ze wskazówkami, które Ci przesłałem i wszystkie głośniki mi grają.

3454kbuf8

Kostka A - zasilanie

Kostka B (brązowa) - głośniki przód

Kostka C ( mini iso ), którą sam musisz sobie zarobić - głośniki tył.

krystiano wyjęcie instalacji i śledzenie kabelkó to najpewniejszy sposób ale bardzo pracochłonny

ja zakładam że te kolory kabli które widzę przy kostce do podłączenia głośników są z przodu auta tylę żę ucięte kilka cm od radia [br]Dopisany: 26 Styczeń 2011, 21:04_________________________________________________i taka mała mini iso - tam powinny być podłączone tylne głośniki razem z tym wzmacniaczem co masz przy głośniku

właśnie tej kostki brak -- to może być to jest szansa

To prawda, wyjęcie byłoby pracochłonne ale miałbyś pewność, że wszystko będzie jak należy, ale możesz zrobić tak jak mówisz, będzie o wiele szybciej.

Opis kostek przy radiu masz, opis kabli kostki głośnika na tyle też masz więc tylko dokup kostkę mini iso, odpowiednie kabelki podepnij i wszystkie głośniki zagrają jak należy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już to osiągnąłem. Wcześniej miałem tylko głośniki z przodu, kupiłem na tył oryginalne ze wzmacniaczem i robiłem nową instalację.

Podpiąłem zgodnie ze wskazówkami, które Ci przesłałem i wszystkie głośniki mi grają.

3454kbuf8

Kostka A - zasilanie

Kostka B (brązowa) - głośniki przód

Kostka C ( mini iso ), którą sam musisz sobie zarobić - głośniki tył.

to naprawde jest szansa bo u mnie w kostce brązowej są połączone głośniki przednie i tylne -- czyli ja to rozumiem że do jednego kanału ktoś wpiął po dwa głośniki (i dlatego to wszystko póki co gra) ale wystarczy odłączyć tylny albo przedn igłośnik z np. lewej strony a cała lewa strona nie gra

A przy "normalnej" instalacji padnięty głośnik z tyłu niepowinien mieć wpływu na inne -- poprostu powinny grac 3 dobrze myśle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kostce brązowej mają być tylko kable do przednich głośników więc musisz odłączyć tylne i zarobic je w nowej kostce mini iso. Takim sposobem będziesz miał ori instalację tylnych głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to wygląda :good: Gdybyś jeszcze coś potrzebował - pisz, postaram się pomóc :)

Jak zagrają wszystkie głośniki daj znać :)

Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DONE :naughty:

wszystko podłączone tak jak ori instalcacja -- grają wszystkie głośniki można sterować przód/tył itd.

wskazówki krystiano bezcenne thx dla wszystkich biorących w dyskusji

teraz Stage 2 czyli poszukiwania zmieniarki uchwytu do sedana radia i kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że mogłem pomóc :good:

chce to ogarnąc bo zamierzam zmienic radio na deltę podpiąc zmieniarkę i słuchać wreszcie płyt samo radio juz sie mi znudziło a kombimowanie z tymi kasetami-adapterami mnie dobija (dodatkowo radio wciąga taśme z kaset :thumbdown:)

Nie myślałeś nad kupnem nowego radia z mp3 i usb? Wyjdzie na tyle samo co kupno pare letniego radia i zmieniarki i w przypadku radia concert strachu czy nie wysiądzie potencjometr następnego dnia.

Pytam bo może masz jakiś konkretny powód powrotu do przeszłości gdzie w chwili obecnej każdy inwestuje w nowe radia :)

Mi samemu już się znudziło słuchanie samego radia, gubienie fali i starych hitów na rmffm :polew: i chętnie poszerzyłbym swoje car audio :polew: o możliwość słuchania płyt cd. Póki co jestem przy fabrycznym radiu, mam fabryczne głośniki i dźwięk, który się z nich wydobywa jest :kox: :kox: :kox: obawiam się, że gdy kupie jakieś inne radio jakość dźwięku spadnie i nie będzie fajnych efektów bassowych jakie mam w tej chwili :confused4:

Próbowałem korzystać z transmitera "kasety" ale jakość jest badziewna :wallbash: na dodatek oprócz piosenki cały czas słychać jakiś pisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem nad radiem z mp3 ale mi osobiście bardziej odpowiada ori radio wkomponowane w deskę -- mimo że to antyk niech bedzie jak helmuty chciały :)

we wtorek facet przywiezie mi zmieniarkę kosz montażowy do sedana i kabel więc powoli składam graty tyle że to komplet pasujący do concerta więc będe musiał takiego radia poszukać (początkowo miała być delta i odpowiednia do niej zmieniarka)

[br]Dopisany: 28 Styczeń 2011, 12:58_________________________________________________ Qrw.. napisałem z konta brata :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie zmieniarka już jedzie także też powoli składam graty :naughty: Zostało mi tylko znalezienie radia pod ta zmieniareczke, mam nadzieję, że concert będzie odpowiedni bo z tego co widziałem na forum niektóre zmieniarki nie będą współdziałać z concertem :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja doczytałem zmieniarka do concerta I to ta z napisem 6 disc a do delty to ta ze znaczkiem audi

do mnie facet przywiezie zmieniarkę 6 disc myślałem tez o podłączeniu delty ale zmieniarki są w tej chwili słabo dostępne tak więc za 2 lata podejrzewam że będą jeszcze słabiej i ciężko będzie znaleść jakieś częsci np magazynek

z kolei tych 6 disc jest sporo

teraz pytanie czy zmieniarka 6 disc będzie współpracowała z concert I i concert plus -- bo radio kupić też bedzie trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem taka zmieniarkę

xszd006.jpg

xszd014.jpg

I również dołączam się do Twojego pytania, które radio będzie współpracować z tą zmieniarką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to komus pomoze ale ja mam dopiete do trzyczesciowej wtyczki widocznej na fotkach i tam umieszczam tez schemat z naklejki na radiu...

3c07f5765faeef1fm.jpg

3a1b725cc2f0edccm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...