Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ANA] Co cofa tłoczek w hamulcach

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, problem polega na tym, że nie odbijają hamulce. Samo działanie hamulców jest ok ale tak jakby nie odbijały do końca.

Wymieniłem już tarcze, klocki, uszczelniacze w tłoczkach i płyn hamulcowy ale nie ma poprawy.

Może ktoś podpowiedzieć co jest odpowiedzialne za cofanie się tłoczka w zacisku hamulca - wydaje mi się, że jednym z elementów jest uszczelniacz (kwadratowa uszczelka) tłoczka, ale czy coś jeszcze odpowiada np. za obniżenie ciśnienia płynu hamulcowego ? jak to działa, gdzie szukać dlaczego nie odbijają do końca ?

Opublikowano

Tłoczek cofa spadające ciśnienie w układzie halulcowym, a za ciśnienie odpowiada serwo.

Opublikowano
  • Autor

Co może być przyczyną, że to ciśnienie nie chce spadać ?

Poczytałem teraz coś o niedrożnym otworze kompensacyjnym pompy hamulcowej - gdzie to się na pompie znajduje i jak sprawdzić ?

Opublikowano

prowadnice chodza lekko? jarzma ładnie wyczyszczone?

Opublikowano
  • Autor

Tak wszystko na glanc wyczyszczone.

Robiłem regenerację z przodu i z tyłu - z tyłu chodzą dobrze a z przodu trą. Już zgłupiałem i nie wiem co jest przyczyną bo wszystko wyczyszczone tłoczki chodzą ok a hamulce nie odbijają do końca. :confused4:

Dlatego zacząłem szukać przyczyny w pompie ale czy to możliwe by to była wina pompy jak z tyłu jest wszytko działa poprawnie a z przodu lipa.

Opublikowano

Tłoczek cofa spadające ciśnienie w układzie halulcowym, a za ciśnienie odpowiada serwo.

:polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

ale jaja !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kolego jezeli nie masz podstawowej wiedzy w tym zakresie nie pisałbym na Twoim miejscu głupot :wallbash: :wallbash: :wallbash:

to jest powazne forum a nie jarmark, gdzie kazdy gada to co mu slina na język przyniesie :angry: :angry: :angry: :angry:

za cofanie tloczka w zacisku odpowiedzialny jest oring uszczelniajacy który jest wewnatrz [br]Dopisany: 31 Styczeń 2011, 22:27_________________________________________________

Tak wszystko na glanc wyczyszczone.

Robiłem regenerację z przodu i z tyłu - z tyłu chodzą dobrze a z przodu trą. Już zgłupiałem i nie wiem co jest przyczyną bo wszystko wyczyszczone tłoczki chodzą ok a hamulce nie odbijają do końca. :confused4:

Dlatego zacząłem szukać przyczyny w pompie ale czy to możliwe by to była wina pompy jak z tyłu jest wszytko działa poprawnie a z przodu lipa.

Kolego wymien wszystkie uszczelnienia na nowe

wewnętrzne i zewnętrzne w zacisku

Opublikowano
  • Autor

TAK SIĘ KOLEGO SKŁADA, ŻE WYMIENIŁEM WSZYSTKIE USZCZELNIACZE - ALE NIESTETY TO NIC NIE DAŁO. CZYTAJ KOLEGO ZE ZROZUMIENIEM !!!

POWYŻEJ JEST NAPISANE CO ROBIŁEM I ŻE WIEM, ŻE USZCZELNIACZ COFA TŁOCZEK ALE U MNIE NIESTETY TAK SIĘ NIE DZIEJE - DLATEGO PYTAM CZY COŚ JESZCZE JEST ODPOWIEDZIALNE ZA COFANIE CIŚNIENIA Z TŁOCZKÓW ?

DO TEJ PORY WYDAWAŁO MI SIĘ, ŻE FORUM JEST OD ZADAWANIA PYTAŃ W ZWIĄZKU Z NIESTANDARDOWYMI PROBLEMAMI, ALE MOŻE SIĘ MYLĘ KOLEGO ?

WIDZĘ ŻE TRZEBA PODJECHAĆ DO MECHANIKA, ŻEBY ZNALAZŁ USTERKĘ, JAK JUŻ BĘDĘ WIEDZIAŁ CO BYŁO PRZYCZYNĄ TO NAPISZĘ.

Opublikowano

nie krzycz nikt tutaj nie jest gluchy, zrobiles regeneracje ale widac ze chu...jowo. Tloczek ma za ciasno w zacisku i dlatego jest zonk.

Opublikowano

No w sumie dołożyłem do pieca z tym ciśnieniem :polew:

Ale nie trzeba się odrazu tak śmiać kolego nade mną :wink4:

A tak poza tym to gdyby ciśnienie nie spadło do tłoczek by się nie cofnął :naughty:

Opublikowano

czy cisnienie spada mozesz sprawdzić VAG-iem

w blokach pomiarowych jest parametr pokazujący ciśnienie

wciskasz hamulec i widzisz jaki jest parametr (100-120 bar-a)

puszczasz, musi byc "0"

Opublikowano

za cofanie tloczka w zacisku odpowiedzialny jest oring uszczelniajacy który jest wewnatrz

Nim zaczniecie pisać głupoty to wpadnijcie do szkoły na fizykę i posłuchajcie co to jest ciśnienie, podciśnienie, naczynie połączone. Oring jedynie uszczelnia i jak jest do d..py to nie ma ani hamowania ani cofania tłoczka

Opublikowano
  • Autor

Moim zdaniem robota jest zrobiona dobrze bo robiłem też z tyłu i z tyłu jest ok. A jeszcze jedna sprawa, że do puki nie odpalę fury i hamuje bez wspomagania - to po hamowaniu puszczam pedał i tłoczki się cofają dobrze tzn jest luz, dopiero jak odpalę furę i zaczyna chodzić wspomaganie to po pierwszym wdepnięciu hamulca tłoczki nie odbijają do końca - wygląda to tak jakby ciśnienie nie odpuszczało do 0.

Gdzie dokładnie po podpięciu VAGa można zmierzyć to ciśnienie ? Trzeba wejść w Engine czy Brakes ? I jaki numer bloku pomiarowego ?

Opublikowano

za cofanie tloczka w zacisku odpowiedzialny jest oring uszczelniajacy który jest wewnatrz

Nim zaczniecie pisać głupoty to wpadnijcie do szkoły na fizykę i posłuchajcie co to jest ciśnienie, podciśnienie, naczynie połączone. Oring jedynie uszczelnia i jak jest do d..py to nie ma ani hamowania ani cofania tłoczka

Oczywiście, że za cofanie tłoczka odpowiada oring. Posiada tak ukształtowany przekrój, że po puszczeniu hamulca/spadku ciśnienia oddziałuje siłą sprężystości na tłoczek cofając go o bardzo małą wartość. Pamiętam jeszcze to z warsztatów szkolnych.

Opublikowano

Coś mi się zdaje że z warsztatów oprócz kluczy nic nie wyniosłeś w cylinderkach hamulcowych przekrój pierścienia uszczelniającego (oring) jest kwadrat więc co tu jest specjalnego a dlaczego nie okrągły bo chodzi o powierzchnię przylegania.

Opublikowano
  • Autor

Witam,

To, że zadaniem tej "kwadratowej" uszczelki jest cofanie tłoczka to jest pewne i to tak ma działać.

Natomiast mi chodzi o to czy tylko ta uszczelka realizuje cofanie się tłoczka ?

Czty np. może dojść do takiej sytuacji, że uszczelka będzie chciała cofnąć tłoczek ale ciśnienie w układzie jej na to nie pozwoli.

Czy jest możliwe takie uszkodzenie, że pozostaje ciśnienie w układzie przy zwolnionym hamulcu - nie wiem np. servo nie "odbija" ?

Opublikowano

wymieniałeś przewód hamulcowy giętki? Może nie przepuszcza płynu z powrotem i dlatego nie może tłoczek się cofnąć

Opublikowano
  • Autor

Przewody elastyczne też wymienione na nowe.

Opublikowano

Czty np. może dojść do takiej sytuacji, że uszczelka będzie chciała cofnąć tłoczek ale ciśnienie w układzie jej na to nie pozwoli.

Czy jest możliwe takie uszkodzenie, że pozostaje ciśnienie w układzie przy zwolnionym hamulcu - nie wiem np. servo nie "odbija" ?

czytałem to 10 razy i nie qumam co miałes na mysli :mysli: :mysli: :mysli:

Opublikowano

Czty np. może dojść do takiej sytuacji, że uszczelka będzie chciała cofnąć tłoczek ale ciśnienie w układzie jej na to nie pozwoli.

Czy jest możliwe takie uszkodzenie, że pozostaje ciśnienie w układzie przy zwolnionym hamulcu - nie wiem np. servo nie "odbija" ?

czytałem to 10 razy i nie qumam co miałes na mysli :mysli: :mysli: :mysli:

Chodzi chyba o to czy może tak być że ciśnienie nie spada.

Podobno na Vagu mozna to sprawdzić

Opublikowano

po naciśnięciu hamulca jak koło nie będzie się luźno toczyć popuść odpowietrznik wtedy sprawdzisz czy to wina ciśnienia

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.