Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] po odpaleniu kontrolka oleju nie zgasła


jacek71

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,wczoraj palę audika a tu brzęczek piszczy myślę przecież tankowałem atu patrzę kontrolka oleju się świeci ,zgasiłem jeszcze raz odpał i wszystko dobrze piewszy raz tak miałem od prawie 3 miesięcy co to może być olej zmieniony filter też czy juz ktoś coś takiego miał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem identycznie w sierpniu :) Raz mi zabrzęczał, zapaliła się kontrolka. Wyłączyłem zapłon i ponownie odpalam-już czysto. Od tamtej pory ani razu ten brzęczyk nie dał znać więc sobie odpuściłem ale w lato też ktoś mi radził pomyśleć o wymianie czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem identycznie w sierpniu :) Raz mi zabrzęczał, zapaliła się kontrolka. Wyłączyłem zapłon i ponownie odpalam-już czysto. Od tamtej pory ani razu ten brzęczyk nie dał znać więc sobie odpuściłem ale w lato też ktoś mi radził pomyśleć o wymianie czujnika.

Pierwsze oznaki.Gorzej będzie jak kiedyś Ci się zapali i nie zgaśnie.Wtedy zaczniesz się zastanawiać,czy to tylko czujnik,czy może pompa.Koszt niewielki.Kontrolka nie zapala się bez powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie nie panikuję jak się to powtórzy to wtedy zobaczymy swoją drogą to kojażę że był to najmrożniejszy poranek w jaki do tej pory go odpalałem i zapaliła mi sie kontrolka ale nie wiem czy temperatura niska ma jakikolwiek wpływ bow poprzedniej :audi:80 przezprawie 3lata użytkowania miałem z cztery takie przypadki i to zawsze było w upalne lato,zobacze jak będą mrozy czy coś sie będzie dzilo czy to tylko jednorazowy icydent-oby ,bolubie spać spokojnie oczywiście z kobietą :tongue4:pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No OK, ale takie jedno pojedyncze włączenie się kontrolki świadczy że już czujnik padł? Jak pisałem zdarzyło mi się to jeden jedyny raz a autko mam od maja.

Ale jestem nieco przewrażliwiony na pukcie swojej A4 więc czujnik wymienię na wszelki wypadek. Za jakieś 4 tys km czeka mnie wymiana oleju z filtrem więc i pogadam z mechanikiem i w razie czego czujnik zapodam. Tylko cena jakaś niska.. Tylko 30 zł? Ostatnio się rozglądałem za czujnikiem temperatury cieczy i ten ponad 100 kosztuje :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczna sytuacje zapaliła sie podczas jazdy sprawdziłem bagnet stan ok ,po ponownym przekręceniu stacyjki zgasła po przejechaniu kilku kilometrów znowu sie zaświeciła.okazało sie ze to czujnik po zdjęciu tej gumowej osłony wylało sie trochę oleju okazało sie ze jest pęknięty koleś w serwisie stwierdził ze tak czasami sie zdarza teraz jest ok :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...