Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Reset licznika dziennego przebiegu


ojtek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

może ktoś się spotkał z podobną usterką a mianowicie przy otwieraniu z pilota lub uruchamianiu silnika resetuje się licznik dziennego przebiegu. Cała reszta wydaje się OK. Myślałem że to może być wina starego i słabego akumulatora ale właśnie stałem się posiadaczem nowiutkiego akumulatora a usterka samoistnie nie znikła :(

pozdrawiam Ojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzychuzzz

A jakie masz radio?Ori Audi czy jakieś inne?

Jak zachowuje się zegarek?tez przestaje działać po wyłączeniu zapłonu?

W A4 żeby zegarek dobrze działał i licznik dzinnego przebiegu musi być podłałczony do radia.

Nie wiem dokładnie na jakiej zasadzie to działa ale tak ma być.

W Ori radiach Audi jest wejście Clock czy coś takiego (nie pamiętam).

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pamiętam, ale czy nie masz dwóch liczników ? jeden dzienny (czy tam na jazdy gdzie nie ma przerwy dłuższej niż 2 godziny), drugi globalny...

Ponaciskaj reset przycisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Odp1 (krzychuzzz)

Radio mam oryginalne Chorus a licznik restartuje się ( nie zawsze ) albo przy otwieraniu centralnego zamka albo przy włożeniu kluczyka do stacyjki i załączeniu odbiorników. zegarek na zegarach zachowuje się poprawnie ale z jednej kostki od radia mam nie podłączony żółty kabelek

Odp 2 ( pre_pl )

ok dzienny i globalny ale jak to sprawdzić krótkie naciśniecie resetu nic nie zmienia a dłuższe resetuje licznik.

pozdro.

ojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu rozerwane lub napuchnięte kondensatory elektrolityczne, trzeba rozebrać licznik i zobaczyć które to ,odpisać wartości zakupić nowe i wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam odświeżę kotleta szukałem na forum ale znalazłem same rozpoczęte wątki, rozwiązał ktoś problem z tym kasowaniem się zegara i klimy

problem wygląda tak włanczam zapłon licznik dzienny się kasuje klimatronic pokazuje 22 st. odpalam i automatycznie załancza się klima i tak w kółko jak to cholerstwo przywrócic do normy.

---------- Post dopisany 22-04-2012 at 12:16 ---------- Poprzedni post napisany 21-04-2012 at 15:46 ----------

nikt nie pomoże :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasowanie licznika to walka nie do ogarnięcia zwykłymi środkami. U mnie skończyło się wymianą licznika (przy okazji na FIS z anglika) ( 300 zł kosztuje wymiana procka który przeważnie siada w liczniku).

U mnie licznik wykazywał błąd terminala 31 (akku nowy, klemy wyczyszczone, wszystkie miejsca masowe w samochodzie sprawdzone).

Polecam najpierw podpiąć VAG i sprawdzić w czym błąd wyskakuje i wtedy szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...