Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AJM] Wentylatory przy chłodnicy - kilka pytań

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie.

Nie wiem czy czasem temat nie powinien byc w "Elektryce", wiec w razie czego prosze o przeniesienie.

Pytanie mam pewnie banalne, ale otrzymuje sprzeczne informacje.

Jeden wentylator na chlodnicy smiga caly czas i tak ma byc (ten od strony kierowcy), natomiast kiedy zalacza sie drugi?

Po wlaczeniu klimy czy po osiagnieciu odpowiedniej temperatury?

I pytanie za 100 punktow - jak go wyciagnac? Wydaje mi sie to niemozliwe bez demontazu przodu auta, ale mam nadzieje, ze sie myle. Jest moze poradnik na ten temat na forum?

Pozdrawiam.

Opublikowano

Tak jak kolega wcześniej napisał wentylator załącza się razem z klimą

a dlaczego chcesz go demontować?

o tej porze klimy raczej nie załączysz

Opublikowano
  • Autor

Smiglo wiatraka oderwalo sie/ zsunelo z tego trzpienia, na ktorym jest osadzone. Srodek startuje, ale ramiona sie nie moga obracac.

W sumie przez zime moge pewnie odlaczyc zasilanie od niego i problemu nie bedzie?

Pozdrawiam.

Opublikowano

zasilanie możesz spokojnie odłączyć, z resztą zimą i tak się wentylator nie załączy :cool1:

do demontażu nie ma potrzeby rozbierania przodu :szukaj:

Opublikowano
  • Autor

No wlasnie u mnie chyba wczoraj sie zalaczyl, bo w pewnym momencie uslyszalem terkotanie i po nitce do klebka doszedlem, ze to wentylator.

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

Witam

Trochę minęło od ostatniego wpisu ale spróbuję może ktoś przeczyta.

A mianowicie chodzi mi o wyciągnięcie wentylatora bez demontażu przedniego pasa.

Jak to zrobiliście?

Wiem że dużo osób pisze że nie trzeba, ale czy na pewno w samochodach z silnikiem AJM.

Przyznam się że wczoraj próbowałem i niestety porażka za żadne skarby nie chce wyjść dołem nie ma szans, a górą jest trochę za ciasno boję się że coś połamię, a może za mało rzeczy odkręciłem:

- górna osłona silnika

- dolna osłona silnika

- przewód do filtra powietrza

Myślę że może trzeba odkręcić reflektor lub ściągnąć zderzak i przynajmniej poluzować przedni pas.

Jeśli się mylę lub coś źle robię, dajcie znać chyba że dysponujecie jakimś linkiem do opisu bo ja od dwóch dni szukam i nie mogę znaleźć, ale z silnikiem AJM.

Opublikowano

wentylator przykręcony jest na jedna sróbkę odkrec ja i zlap za obudowę wentylatora i przesuń go w prawo lub lewo powinien zeskoczyć z zatrzasków a włożyć go włożysz bez problemu odkrecajac rure od filtra powietrza i sciągasz osłonę rozrządu zeby bylo wiecej miejsca

Opublikowano

Ja zdjąłem jeszcze górną osłonę paska rozrządu i wyszedł do góry.

Opublikowano

Dzięki.

Jutro spróbuje!

Myślałem że ta osłona z rozrządu jest w całości i ciężko by ją było z powrotem założyć nie chciałem ruszać.

Jeszcze raz dzięki wam za szybką odpowiedź - super

Może teraz się uda!?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.