Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Audi A4 2.0 TDI 170 KM QUATTRO - smierdzace spaliny


FMX

Rekomendowane odpowiedzi

witam !!

mam maly problem (moze to nie problem) ale jak dla mnie osoby nie znajacej sie to jest problem ;]

kupilem sobie samochod jak w temacie i strasznie mi szarpalo silnikiem i spaliny strasznie smierdzialy ;;/

co sie okazalo jeden wtrysk byl na padnieciu , wiec wymienilem 4 zeby nie bylo (tzn nie ja tylko mechanik)

no i przestalo szarpac ale okropny zapach spalin az szczypiacy po oczach pozostal ;/ ma ktos pojecie co to moze byc ?

z gory dziekuje za odp !!

pozdrawiam FMX!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz DPF`a ? być może jest zapełniony albo ktoś go wyrzucił i nie zmienił programu była taka sytuacja ze po korekcie przestało szczypać w oczy.

Albo plecionka do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cizeko mi w tym momecie powiedziec czy mam pdf'a jak nawet nie wiem co to jest tak samo ta plecionka :) i o jaki program chodzi? no ciezko co kolwiek mi powiedziec bo mam to auto 2 miechy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DPF filtr cząstek stałych poczytaj sobie o tym.

2 miechy Ci tak spaliny smierdza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale tego nie czuc jak sie jedzie , np zatrzymam sie na parkingu i nie zgasze samochodu to czuc jak sie stoi na polu albo w garazu tez czuc , przed wtryskiem myslalem ze przestanie po wymianie wtrysku ;/ ale tylko przestalo szarpac silnikiem a smierdziec dalej smierdzi ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci tak ... jak wjechalem na 1 przeglad w polsce przed rejestracja na te hamownie itd na stacji kontroli pojazdow to sie wytrzymac w srodku nie dalo :) tak walilo po oczach :) a teraz ze jestem za granica to nie mam zakmnietego pomiszczenia zeby zobaczyc czy po wymianie wtryskow tak dalej jest , ale wiem ze jak zaparkuje przed sklepem i nie zgasze samochodu to siedzac w nim albo stojac obok czuc bardzo :) napewno w mniejszym stopniu niz w pomieszczeniu zamknietym ale czuć ... ;/ i nie wiem czy mam co jeszcze zle w autku czy tak ma byc , bo mechanik jak wymienil wtryski mowil ze wszytko ok wiec... ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryski wymienił na takie same z tym samym numerem? bo tu może być przyczyna że wtryski za bardzo leją :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie wiem czy na takie same , wiem ze autko elegancko chodzi po wymianie lepiej niz przed , a spaliny juz smierdzialy zanim wymienilem wtryski ;/ czyli jak na moja nie madra glowe wydaje mi sie ze moze to nie to ;/ choc moge sie grubo mylic ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmierdziały bo wtrysk nie domagał a jak mechanik zmienił na inne to teraz trzeba zrobić korektę oprogramowania. Żeby się tego dowiedzieć musisz zrobić logi Vagiem kanał 13 i kanał 23 wtrdy będzie coś wiadomo najlepiej zrobić komplet logów :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci tak ... jak wjechalem na 1 przeglad w polsce przed rejestracja na te hamownie itd na stacji kontroli pojazdow to sie wytrzymac w srodku nie dalo :) tak walilo po oczach :) a teraz ze jestem za granica to nie mam zakmnietego pomiszczenia zeby zobaczyc czy po wymianie wtryskow tak dalej jest , ale wiem ze jak zaparkuje przed sklepem i nie zgasze samochodu to siedzac w nim albo stojac obok czuc bardzo :) napewno w mniejszym stopniu niz w pomieszczeniu zamknietym ale czuć ... ;/ i nie wiem czy mam co jeszcze zle w autku czy tak ma byc , bo mechanik jak wymienil wtryski mowil ze wszytko ok wiec... ;/

Po pierwsze nie wiem czy robisz to hobbistycznie czy przypadkowo ale nie radzę "wczuwać" się w spaliny w zamkniętym pomieszczeniu z uwagi na własne zdrowie i życie. Spaliny mają to do siebie, że śmierdzą :) dla jednego mocnej dla innego mniej. Są tacy co im spaliny pachną (np ze starej Syrenki ;P)

Nie wiem na ile jesteś w stanie określić czy śmierdzą ci spaliny czy olej ale sprawdziłbym na twoim miejscu również to drugie, czy np nie cieknie ci spod pokrywy zaworów, zdejmij osłonę i dokładnie wybadaj jednostkę czy nie masz gdzieś wycieków które się wypalają bo objawy na to by wskazywały (zwłaszcza, ze piszesz, że mocny i szczypiący smród) oraz obowiązkowo szczelność układu odprowadzenia spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety to dopiero bede mogl zrobic w lipcu jak zjade do PL mam nadzieje ze przez to nie stanie sie cos pwoaznego ;/

Jeździj w miarę ostrożnie i nic się nie będzie dziać ja jeździłem 5 miesięcy na innych wtryskach i nic się nie stało :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Audi A4 B7 Avant (k.silnika BRD) zakupiłem w ubiegłym roku w Niemczech przy przebiegu 212 000km przy 190 000 miał wymieniony w ASO DPF na nowy. Tak jak dwa wtryskiwacze (przy 60 000km oraz przy 160 000km) Obecny przebieg 239 000km. :decayed:

Pocieszę założyciela tematu iż mi też śmierdzą spaliny! No ale umówmy się nie szczypią w oczy, aż tak bardzo nie delektuję się zapachem :kox: Smród zauważyła też rodzinka użytkująca samochód. Dla mnie z początku też było to dziwne bo mam porównanie do mojej poprzedniej A4-ki B6 (k.silnika AVB) że te spaliny nie miały aż tak intensywnego zapachu ale olać to. Wg Mnie nie powinieneś się przejmować przynajmniej tym DPF-em. Wymieniaj olej często i będzie ok :)

P.S Budą też czasami trochę zatelepię na światłach ale są dni że nie ma takiego objawu i tym się cieszę :rolleyes:

Warsztat na ostatnim przeglądzie stwierdził, że któryś z wtryskiwaczy zawiesza się. Dokonali tego odkrycia po przejechaniu się z kompem. Stwierdzili że jeden z wtryskiwaczy ma nie zawsze prawidłowe parametry pewnie któryś z tych co nie został wymieniony na nowy. Nie miałem okazji do dziś zająć się tym telepaniem, ale postaram się niebawem o przeczyszczenie wtrysków. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zagladnolem pod maske :) no i jest ten DPF a nigdy kontrolka od tego mi sie nie zaswiecila jak na razie :) no i to zee szczypaniem w oczy to chodzilo mi przed wymiana wtryskow bo teraz po wymianie wtryskow nie mialem mozliwosci tego sprawdzenia :) a wtryski wymienilem 4 tylko z bitego audi z przebiegiem 56 tys i po tym przestalo mi szarpaac samochodem tak jak Kolega napisal czasem szarpnie , a co do spalin moze faktycznie za bardzo sie przejmuje bo porownoje te sppaliny do spalin wydalanych przez passata ktorego tez mam 1.9 tdi 2000 r i tak nie smierdza , ale moze faktycznie jak kolega wyzej napisal nie ma sie czym przejmwoac , pod maska nie mam wyciekow sprawdzilem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sie dzieje z tymi dieslami?! Auta 2007 roczniki i wtryski do wymiany, co rusz jakies problemy. Telepie, smiedzi, gdzie indziej problem z walkami wyrownowazajacymi czy inne problemy...

Na przyszlosc chyba bedzie trzeba przerzucic sie na bemzyne bo widze ze tdi z czasem to coraz wiekszy kibel :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...