Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Audi A4 2.0 TDI 170 KM QUATTRO - smierdzace spaliny


FMX

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wiem o czym kolega mówi, ja w swoim 1Z też mam coś takiego, aż oczy łzawią, jakby niespalona ropa dawała po oczach. Porównywałem inne diesle, brata Bravo- normalny dieselowski zapaszek, rodziców Vectra- szczypiące, ale delikatnie. Nie wiem co jest przyczyną ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

y "pod maska" sciagnolem oslone silnika :) i tak jak w linku ( http://img812.imageshack.us/i/dd9edfdfd4dafdf0.jpg/ ) pokazane chyba ze to nie to ;p ale to co na zdjeciu pokazane to mam :)

To jest właśnie dpf.

U mnie też spaliny śmierdzą, może bardziej są gryzące, oczywiście dpf-a nie ma, ale jeśli auto dobrze chodzi to jeździć lać rope i obserwować zachowanie motoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak te spaliny sa troche gryzace . ale moze faktycznie za bardzo uczulony jestem na to bo w sumie zimno silnik nie zagrzany moze przez to bo jak osiagne temperature 80 to nie widzialem zeby dymilo i smierdzialo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tak samo w Passacie z 2002 r ze jak na postoju auto chodziło to było czuć śmierdzący i bardzo gryzący zapach spalin.

Pojechałem na serwis i sprawdzili mi motor i nic nie wykazało żeby było coś nie tak ale była jedna rzecz .

Mianowicie auto miało najechane 170000 tys km ale jak sprawdzili dokładnie historie auta to wyszło na jaw że nie ma 170000 tys km tylko aż 300000 tys :shocked:

Wszystko wtedy się wyjaśniło ,że główną przyczyna takiego stanu gryzących spalin był po prostu duży przebieg auta .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...