Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wyjecie szyby z klapy do lakierowania


Darayavahus

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem ostatnio na wymianie przedniej szyby u fachowców i wywiązała się rozmowa, że chciałbym sobie cały samochód prysnąć (bo mam kontakty, że za materiały nie zapłacę więc tylko robocizna mnie wyniesie koło 2600zł). Oni na to, żebym uważał z tylną klapą i bocznymi szybkami (AVANT). Podobno szyba w tylnej klapie jest tak wrednie zrobiona, że jest zintegrowana z uszczelką i nie można tej uszczelki samej kupić a z drugiej strony nie da się wyjąć szyby żeby jej nie uszkodzić. Z boku też podobno uszczelki są do wywalenia ale te można kupić w ASO. Ktoś ma jakieś doświadczenie w tej materii? Ktoś to może potwierdzić albo zaprzeczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obkleić można, jasne. Problem w tym, że to jest takie trochę "fuszerkowe" robienie bo lakier lubi wtedy w okolicach szyb zaczynać odpalać. Znaczy tak słyszałem. Nie jestem lakiernikiem.

dobry malarz zrobi to dobrze :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry tak. Znaczy widziałem jego dzieło na focusie i facet tak tylny błotnik prysnął, że na prawdę nie wiadomo gdzie się kończy jego robota a gdzie zaczyna fabryka no ale nigdy to nie wiadomo...

Odleźć nic nie zdążyło bo focus dostał drugi raz w to samo miejsce :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam że jak ładnie maluje to i również nie robi fuszerki i nic nie ma prawa odchodzić :wink4:

a szyby zakleić dla niego to napewno nie problem, przecież większość elementów maluje się na samochodzie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do: Darayavahus

Jak sobie poradziles z problemem wycinania szyby z klapy, dalo rade ? Ja przymierzam sie do malowania tylnej klapy, a ze rdza u mnie wylazi spod uszczelki, takze pasowaloby te szybe wyciac...chyba nie byloby problemu jezeli mozna by kupic nowa uszczelke, ale cos nie moge znalezc :/

Edit:
Dzwonilem do warsztatu z szybami i mowia, ze w tylnej klapie uszczelka jest zawulkanizowana do szyby, ale maja swoje metody zeby to wyciac i nie uszkodzic.

Edytowane przez szynszyl_83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...