Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Kilka objawów - jakie przyczyny? - Wstępna diagnoza :)


pastaldo

Rekomendowane odpowiedzi

co do turbawki to standard a duży przedmuch spod korka od wlewu oleju może świadczyć o sporym przelocie :decayed: choć w dieslu własnie tak dmucha :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy z forum mają turbawki po 400 zł w dziale sprzedam, poszukaj

opisz sytuację, może dadzą ci rabat

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logi które obiecałem zrobic i wstawić sa ty: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=186174.0

Spójrzcie i powiedzcie co o nich myslicie.

Koledzy rookie i a4dg co o nich sadzicie?

Może jednak co do turbiny jeszcze sie wstrzymam. Przynajmniej jakiś czas zanim uzbieram kasy.

Choć zastanawiałem sie nad zrobieniem programu to może jesli będe wymieniał to na AWX i program i chyba powinno ładnie jeździć skoro silnik sam w sobie jest zdrowy. :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbinę wyczyść i jeszcze pośmigasz, zresztą możesz ją we własnym zakresie przeczyścić jest kilka bardzo dokładnych opisów na forum jak to zrobić we własnym zakresie. Zresztą ja też już przerabiałem to więc służę pomocą nie jest to trudna operacja. Jeśli oś wirnika turbiny nie ma luzów wzdłużnych to jeszcze polata. Fajki sobie daruj ja mam wszystkie popękane i odpala bez problemu, swoją drogą też myślałem że od fajek mi źle palił zeszłej zimy. Wystarczyła ustawić kąt wtrysku i jak ręką odjoł. Po logach widać że musisz dokonać korekty. Jak to zrobisz to myślę że będzie palił normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomniałem w tamtym watku facet na sprzecie bosha mi pokazał że kąt był na silniku przy temp około 75*C wynosił 55. Nie wiem skąd ta rozbierzność. Podobno zreszta jeśli jest większy kąt to powinien nawet lepiej palić.

Turbinę już raz czyściłem samodzielnie jakoś w zeszłe wakacje ale niestety nie wiedziałem że trzeba tam wszystko zjechać na lusterko tylko myślałem że trzeba zostawić tam takie dość głębokie wrzery żeby kierownice nie miały zbyt dużego luzu ale chyba sie myliłem bo widziałem jak nie którzy opisywali i jak to na koniec wyglądało. Dlatego jak sie zrobi cieplej to będzie czyszczona i mam nadzieje będzie jeszcze jakiś czas śmigać. :gwizdanie:

Co do fajek hmm :mysli:

Może i tak ale jedna np to wystarczy lekko podwazyć palcem i zlatuje wiec jest za luźna mi sie wydaje wiec dla świętego spokoju wymienie jak znajdę gdzies po taniości :wink4:

Choć co do palenia mam spalona kontrolke od świec i palę tak na wyczucie po kilku sek wiec tez może być róznie. Pali jak nie od strzała to przy drugim obrocie wału i śmiga. Bardziej mnie wkurza to telepanie na poczatku po odpaleniu zimnego. Może tez być to wina poduszki pod silnikiem bo jest walnieta ta od strony kierowcy. Czekam az mi znajomy sprowadzi używke oryginał z rozbiórki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słyszysz takie tyknięcie w desce rozdzielczej przy grzaniu świec?

Bo jeśli tak to wszystko ok, ponieważ to przekaźnik grzania świec tak robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn przez pewien czas czekałem do cyknięcia ale wyczytałem że to nie zdrowo i że niby się powinno czekać tylko do zgaśnięcia kontrolki (na dniach wymienię kontrolke.)

Co do szarpania to problem niemal ustąpił.

Wczoraj wymieniłem obie poduszki pod silnikiem i rano brak takiego mocnego telepania po odpaleniu. Tzn fajki na świecach tez musze wymienić bo pękniete sa 3 ale to nie była chyba przyczyna.

Więc poduszki to był chyba ten ból. Lewa od strony kierowcy była niemal całkowicie pęknieta. Znajomy mechanik podpowiedział żeby założyć obie takie same, tzn jak lewa że lepiej tłumia i sa wytrzymalsze. No i jak ręką odjał. A założyłem oryginalne poduszki z rozbiórki (znajomy sprowadza samochody na czesci :gwizdanie:)

No więc na tę chwile zostało mi wyczyścić turbinę no i jak już się za to wezme to pewnie wyczyszcze cały dolot i mam nadzieje że już będzie jeździł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...