Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Problem z czujnikiem temperatury i poziomu oleju


gzrybol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam audi 1,9 TDi AJM z pełnym fisem i 6-cioma zegarami.

Od pewnego czasu mam dziwny problem z czujnikiem temperatury i poziomu oleju a mianowicie jak silnik jest zimny wszytko ok, jak tylko trochę się nagrzeje pojawia się komunika sensor oil, kiedy temp wody dojdzie do 90 błąd znika, jak tylko spadnie poniżej znowu się zapala.Wydaje mi się że czujnik zdycha, problemem jest dostanie używki lub zamiennika nr czujnika to 06B907667 nie ma na allegro ani internecie może można jakiś nowszy założyć?

Bardzo proszę o pomoc w tej kwestii bo w serwisie krzyknęli sobie ponad 400zł, chcę sprzedać auto jako sprawne ale nie mam ochoty dokładać kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styki są czyste, poza tym co mają styki do temperatury, jak auto zimne to wszytko ok jak tylko tem dostanie to p okazuje błąd, pytanie teraz czy będzie pasował od innego modelu bo takich co ja mam to nie znalazłem. Czy nie jest tak że czujnik z numerem 06B907667 w roczniku 2000 jest odpowiednikiem jakiegoś inne w następnych rocznikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ten sam czujnik poziomu i temperatury oleju?

Wszędzie piszą że to czujnik ciśnienia oleju nie ma nic wypomnianego o temperaturze oleju.

Tak to jest ten sam czujnik. Gdzie wszędzie? Bo ja szukałem i z niczym podobnym się nie spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aso jak im powiedziałem że mam czujnik poziomu oleju co pokazuje też tem oleju to gość nabrał wody w gębę ale już wyjaśniłem ten numer co napisałem to numer nie czujnika tylko takiej osłonki na kostkę nr czujnika jest taki jak kolega wyżej napisał. Temat do zamknięcia, dzięki za pomoc.[br]Dopisany: 08 Luty 2011, 11:28_________________________________________________Wymieniłem czujnik i już nie skrzeczy i nie pokazuje błędu ale temp. oleju też nie pokazuje, pokazuje tylko przez chwilę jak się zapłon włączy a potem wskazówka leci w dówł i siedzi na 60 stopniach, za każdym włączeniem zapłonu pokazuje i potem spada ale błędu nie pokazuje.

Czujnik kupiłem Febi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ile dałes za czujnik febiego bo ja mam za 138 zł albo uzywke a jezeli ten czujnik jest walniety to tez robi problem z poziomem paliwa na desce mi cały czas swiecił soe zyd a miałem urwany jeden polec w czujniku tam gdzie wchodzi do kostki wsadziłem małego gwozdzika i problem znikł ale to narazie taka prowizorka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_________________________________________________Wymieniłem czujnik i już nie skrzeczy i nie pokazuje błędu ale temp. oleju też nie pokazuje, pokazuje tylko przez chwilę jak się zapłon włączy a potem wskazówka leci w dówł i siedzi na 60 stopniach, za każdym włączeniem zapłonu pokazuje i potem spada ale błędu nie pokazuje.

Czujnik kupiłem Febi.

u mnie jest to samo, byłem przekonany, że to wina czujnika, ale jak napisałeś, że po wymianie masz taki problem to nie wiem czy jest sens żebym go kupował

kupiłeś nowy ten czujnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem czujnik Topran i podobno to ten sam czujnik co Febi tylko w innym pudełku i mam to samo :/ Czyżby tylko org. czyli Hella ? Czy ktoś rozwiązał problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam ten sam problem lecz dzwoniłem do chyba 6 różnych sklepów z częściami i w dwóch powiedziano mi że mają taki czujnik. Dostałem mały czujniczek marki Facet wyglądający tak: http://www.motocentrum.pl/czujnik-temperatury-oleju,audi,a6-4a-c4,2-0-115km,5-258-4637-102747-0-159-73093,pr Czy jest to seryjny czujnik... tzn czy montuje się go gdzieś i łączy z orginalnym kabelkiem czy to czujnik który montuje się dodatkowo. Mam 6 zegarów i temp podskakuje przy zapłonie i zostaje na 60oC. Mechanik podchodzi sceptycznie do wymiany tego czujnika bo nie wie gdzie go wsadzić? NIe znalazłem zadnego schematu lub opisu do mojego silnika 1.8t AWT. Wyczytałem ze można go wkręcić w podstawe filtra... lecz jutro będe mógł to skontrolować. Czy jest gdzieś inne miejsce? Czy czujnik w misce olejowej jest dwufunkcyjny... jak powiedziano mi w innym serwisie i jednym sklepie? Ma ktoś zdjęcie gdzie go można wsadzić i pdłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest ten czujnik.

U Ciebie jest umieszczony w misce olejowej.

To dlaczego taki mi polecono w sklepach jest on w specyfikacjach producentów jak sprawdziłem. Mam A4 b5 1999 po lifcie 1.8 i a6 2002 1.8t jak wyżej i do dwóch ma być ten czujnik więc już zgłupiałem co to za bonanza.... co odpowiada za co... czujnik w misce olejowej wkładany dokładnie od dołu ma niby odpowiadać za poziom oleju jego ciśnienie i temperaturę? zarówno do fisa jak i do zegarów i waga ... było by najprościej... ale nic takiego nie ma w specyfikacji jak szukam go po numerach... jest tylko od poziomu oleju i nawet nie piszą ze od ciśnienia... czy ktoś ma wiedzę na ten temat aby to rozwinąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...