Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kino domowe - co polecacie?


adadur

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedł czas powoli rozglądac sie za jakims sprzętem do domu. Myślę o czymś ciekawym i dobrze brzmiącym, funkcjonalnie spełniające zadania na najbliższa przyszłość (co powinien taki sprzęt mieć). Zakresu ceny narazie nie zrdadzę ale nie wyskakiwac mi tu ze sprzętem za połowę wartości mojej furmanki.

Myślę o czyms takim:

http://www.harmankardon.pl/index.php?action=1&id=99

http://www.harmankardon.pl/index.php?action=1&id=64

http://www.pioneer.pl/pl/products/42/100/42/RCS-LX60D/index.html

Nie wiem czy bawić się w zestawy-systemy (jak powyżej) czy zestawy klocki (składanie z pojedyńczych elementów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zalezy Ci na naprawde dobrym sprzęcie i jakości dzwięku to niestety bedziesz musiał troszke zainwestować... odradzam szukanie i kupowanie kina domowego w media markt itp.... odradzam równiez kupowanie całego zestawu... złóż sobie z poszczególnych elementów fajny sprzecik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem ten sam problem kilka miesiecy temu - po dlugich debatach; sprawdzania forum i czytaniu oraz zasieganiu opinii zdecydowalem sie na sprzet Yamahy - zestaw z subwooferem za okolo 4000 tys PLN. Polecam fajnie gra i ma dobre opinie!! Co do tych sprzetow do ktorych linki podales to ja bym sie zdecydowal na harmana - chyba ma lepsza renome w tym sprzecie jak pioneer!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja powiem/potwierdze opinię marinero Yamaha to dobry sprzęt. szwagier ma, bardzo dobra jakość dźwieku, a ten suboofer-jak dla mnie rewelka, ale nie można zbytnio przesadzac bo zaraz sąsiad wpada ;) ja narazie zbieram kase na coś takiego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychylam sie do opinii slaweq Zloz zestaw z osobnych elementow. Te, ktore podales w linkach moga jako tako funkcjonowac tylko podczas ogladania filmow, do odsluchu muzyki nie sprawdza sie za bardzo, chyba, ze nie stawiasz za wysoko poprzeczki w kwestii audio. Osobiscie polecam zestaw Yamaha+B&W lub tez Denon+B&W-ktory zreszta osobiscie mam. Wydasz troszke pieniazkow ale zrekompensuje Ci to podczas ogladania filmow i sluchania ulubionych kawalkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sugeruje pojedyncze elementy

posiadam ampl Yamaha, nagrywarka z HDD LG, głośniki 5.1 + sub Onkyo :th:

sprawdza sie zarówno do TV, słuchania radia ,muzyki z CD i ogladania DVD - filmy, koncerty :thumbup:

nie wiem jak grają zestawy HK, ktore załączyłeś, moze dobrze sie sprawdzaja w małych pomieszczenaich i dla mniej wymagajacych :mysli:

zestaw ponieer wyglada ok, kwestia sprawdzenia jak gra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również mam YAMAH'e model RX-V450 i jak narazie żadnego złego słowa niemoge powiedzieć o tym sprzęcie bo naprawdę radzi sobie wyśmienicie ze wszystkim jak dotychaczas..............do tego głośniki firmy KODA=>godne polecenia...bardzo dobra firma już długo na rynku

a tak to jakbyś jeszcze chciał się zorientowac to polecam DENON oraz ONKYO => wg mnie liderzy na rynku ....trtochę droższy sprzęt niz YAMAHA ale ....swoja renomai klasa robi swoje

i co najważniejsze niezapomnij i nieooszczędzaj na tym=>kup NAPRAWDĘ DOBRE KABLE!!!!!!!!! to daje dużo !!! ja dostałem od znajomego takie zwykłe po 16zł za metr i grało niepowiem że było źle ..ale róznice odczułem jak mi zaoferował inne kabelki....dużo droższe...dxwięk jest chłopie ...miodzio :> :> :>...także na kablach nieoszczedzaj to moje zdanie

pozdro :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na kablach nieoszczedzaj to moje zdanie

pozdro :a4fan:

zapomniałem dodać..kable też dokupiłem osobno - warto :th:

Yamaha mam RXV430RDS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam jeszcze przegladniecie rankingu i testow ze strony http://www.hi-fi.com.pl/ wez oczywiscie poprawke na swoje potrzeby ;) Wedlug mnie procentowy podzial na koszty powinien wygladac nastepujaco:

glosniki 50% (najistotniejsze jest przetworzenie sygnalu elektrycznego na mechaniczny), 40% wzmacniacz+naped, 10% przewody polaczeniowe. O markach, ktore polecam napisalem nieco powyzej, przewody moga byc Black Rhodium (kiedys Sonic Link)-maja korzystny stosunek ceny do jakosci. O glosnikach firmy Bowers & Wilkins chyba nie trzeba duzo pisac, wystarczy, ze napisze o ich Nautilusie :D a Denon ma prawie 100 letnia tradycje, wiec taki wlasnie zestaw polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśląc o systemie chciałem zaoszczędzić sobie te poszukiwania i rozważania z czego tu składać. Ale chyba wezmę po uwagę składanie z klocków.

A co z systemów gotowych byście polecili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja powiem/potwierdze opinię marinero Yamaha to dobry sprzęt. szwagier ma, bardzo dobra jakość dźwieku, a ten suboofer-jak dla mnie rewelka, ale nie można zbytnio przesadzac bo zaraz sąsiad wpada ;) ja narazie zbieram kase na coś takiego ;)

Chyba nie wiesz co mówisz. Jeżeli Yamaha ma dobry sprzęt to ja proszę o walnięcie mojego ucha młotem.

nie wiem jak grają zestawy HK, ktore załączyłeś, moze dobrze sie sprawdzaja w małych pomieszczenaich i dla mniej wymagajacych :mysli:

zestaw ponieer wyglada ok, kwestia sprawdzenia jak gra

Zestawy HK z odpowiednio dobranymi kolumnami grają przepięknie.

Myśląc o systemie chciałem zaoszczędzić sobie te poszukiwania i rozważania z czego tu składać. Ale chyba wezmę po uwagę składanie z klocków.

A co z systemów gotowych byście polecili?

Odezwij się na PW.

glosniki 50% (najistotniejsze jest przetworzenie sygnalu elektrycznego na mechaniczny), 40% wzmacniacz+naped, 10% przewody polaczeniowe. O markach, ktore polecam napisalem nieco powyzej, przewody moga byc Black Rhodium (kiedys Sonic Link)-maja korzystny stosunek ceny do jakosci. O glosnikach firmy Bowers & Wilkins chyba nie trzeba duzo pisac, wystarczy, ze napisze o ich Nautilusie :D a Denon ma prawie 100 letnia tradycje, wiec taki wlasnie zestaw polecam.

Nie polecaj BR jeżeli nie wiesz jaka elektronika i kolumny, bo BR nie lubi się z każdym sprzętem (ma przypadłość obcinania górnego i środkowego pasma).

B&W są fajne, ale trochę przereklamowane i zdecydowanie za drogie.

Denon może i tradycję ma, ale na pewno bym tego nie kupił - tradycja to nie wszystko.

areckid, audio to Twoje zainteresowania czy pracujesz na Wyszyńskiego lub na Wojska Polskiego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Yamahy też nie mam przekonania znajomi mają ale to nijak gra nawet przy filmach to czegoś tam brakowałow tym bardzie przy słuchaniu muzyki - fakt był to jeden z tańszych modeli może dlatego.

Osobiście mam sentyment właśnie do pioneera (miałem w domu duża wierzę taką z "wyższej" pólki klockówi i toto miał brzmienie i piekielną moc, sąsiadowy 2 piętra wyżej szyba pekla w oknie), na temat HK też mam dobrą opinię (słyszałem jak to gra) i poporstu podoba mi się, a poza tym toto jakoś też wygląda. Co do głośników to sie trochę gubie w temacie ale uznanie miałem/mam dla Quadral'a ale to też potrafi kosztować. Lepiej myślę jest zapodać kpl. lub dedykowane elementy - bo składanie z róznych elementów podraża sprzęt i strasznie komplikuje zakup, no i nie daje dużej pewności że ładnie to zagra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej myślę jest zapodać kpl. lub dedykowane elementy - bo składanie z róznych elementów podraża sprzęt i strasznie komplikuje zakup, no i nie daje dużej pewności że ładnie to zagra.

Tutaj bywa różnie, ale nie chce mi się już pisać, bo napisałbym tutaj poemat, a i tak nie do końca będę w stanie przekazać to co bym chciał - pogadamy albo w Elblągu albo przez telefon :>.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pogadamy albo w Elblągu albo przez telefon .

jasne ;)

A może jeszcze mi ktoś podpowie jak to jest z full HD a możliwością odtwarzacza, czy wogóle materiał (filmy) full HD jest technicznie wejśc na płyty DVD czy ta rozdzielczość wymaga już BR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecaj BR jeżeli nie wiesz jaka elektronika i kolumny, bo BR nie lubi się z każdym sprzętem (ma przypadłość obcinania górnego i środkowego pasma).

B&W są fajne, ale trochę przereklamowane i zdecydowanie za drogie.

Denon może i tradycję ma, ale na pewno bym tego nie kupił - tradycja to nie wszystko.

areckid, audio to Twoje zainteresowania czy pracujesz na Wyszyńskiego lub na Wojska Polskiego ??

Moim zdaniem BR maja dosc cieply i miekki dzwiek, a ze przewody nalezy dobrac do elektroniki to inne zagadnienie, jednak wlasnie z uwagi na stosunek cena/jakosc wlasnie je polecam, w szczegolnosci jako glosnikowe, niekoniecznie interkonekty.

Przy B&W bede obstawal, poniewaz dokonywalem odsluchow glosnikow roznych marek i wlasnie B&W sa obiektywne i najbardziej mi przypadly do gustu, osobiscie mam serie 600 i uwazam, ze sa warte swojej ceny.

adadur - Quadral'a mialem kiedys, wlasnie w komplecie z poprzednim zestawem Denona i takze smialo moge polecic.

Denon, Yamaha, Onkyo, Marantz, Pioneer, HK itp. kwestia odsluchu i podjecia decyzji. HK ma nazwalbym to "amerykanskie" brzmienie, nieco inne niz "brytyjskie" ale wszystko jest kwestia gustu, a jak powszechnie wiadomo o gustach nie dyskutuje sie.

Na Wyszynskiego i Woj. Polskiego nie pracuje, a sprzetem AV interesuje sie od dawna, po czesci takze zawodowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rzeka...

Osobiście jestem zwolennikiem tradycyjnego stereo - obecnie gram H/K seria 970 oraz B&W DM602S3. Kable głośnikowe to Audionova Illuminator oraz interkonekty Shark Wire. Niestety chcąc zestawić swój własny system nie można zrobic tego "korespondencyjnie" i nie jest to złośliwe twierdzenie tylko zaoszczędzi nam potem rozczarowań. Oczywiście wszelkie testy, porównania, czy opinie znajomych sa pomocne i służą pewnej selekcji, ale nic nie zastąpi indywidualnego odsłuchu ( a obecnie ze względu na dużą ilość specjalistycznych sklepów jest to zdecyddowanie ułatwione ). Sprzęt jaki wybierzesz przede wszystkim ma się podobac Tobie bo Ty go będziesz słuchał a nie redaktorzy czasopism czy Twoi znajomi ( no może czasami :) ) Można uogólnić , iż na pewnym poziomie cenowym, większość systemów brzmi dobrze (poprawnie) a wybór konkretnej firmy, producenta to kwestia gustu - tak samo zreszta jak np. z samochodami. Weź swoje ulubione płyty, nagrania i zaserwuj sobie w wolny dzien powiedzmy 2-3 godzinki na wybór sprzętu po wcześniejszym uzgodnieniu ze sklepem - KIERUJ SIĘ WŁASNYMI UPODOBANIAMI a nie " jedynymi słusznymi wyborami". Przesłuchałem wielu systemów, byłem na wielu wystawach`- bo intersuje sie tematem Hi-Fi Hi-End już od dawna - i zdarzało się że sprzęt za kilkaset tysięcy złotych wcale nie powalał na kolana ( złe warunki akustyczne, niekorzystne zestawienie itp ). Patrząc na suche dane i CENĘ niby musiało "zagrać" a niestety nie zagrało .Na koniec jeszcze dodam, ze nie przywiązywałbym aż takiej uwagi do kabli głośnikowych - w systemach do 10000 zł lepiej więcej dołożyc do poszczególnych elementów niż podniecać się kablami za 2-3 tys. - efekt napewno będzie lepszy .Jak ktoś wyżej napisał udział kabli na poziomie 10% całego systemu to dobre rozwiązanie.

Trochę przynudziłem sorki ale przede wszystkim słuchaj słuchaj i jeszcze raz słuchaj i wybieraj dla siebie a nie dla "otoczenia" :thumbup: Powodzenia życzę bo to jest zaj.....sta sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...