Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż elementów pakietu oświetlenie - kratek nawiewów, lampki przedniej


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

hmm troszkę mocno świecą :mysli:[br]Dopisany: 15 Lipiec 2010, 18:45_________________________________________________tak świecą ori

d9aUr.jpg

[br]Dopisany: 26 Czerwiec 2010, 00:09_________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję pomocy

mianowicie mam podświetlane nawiewy które są połączone

kabelkiem który biegnie sobie gdzieś dalej (patrz foto)

ale podświetlanie nie działa

po podłączeniu na krótko jest ok

nie działa mi również podświetlanie przycisku ESP i podświetlanie włącznika świateł (patrz foto)

włącznik jest sprawny sprawdzony w innym aucie

czy to może być na jakimś osobnym bezpieczniku czy coś ?

czy może brakuje jakiegoś kodowania

będę wdzięczny za sugestie i rady jak to ogarnąć

dsc00194bw9.th.jpg dsc00200ia2.th.jpg dsc00201hb2.th.jpg

dsc00203pw9.th.jpg dsc00202sd8.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiercił ktoś lampkę górna,aby zamontowac diody?Wlasnie zakupiłem i zastanawiam sie jak to ugryźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiercił ktoś lampkę górna,aby zamontowac diody?Wlasnie zakupiłem i zastanawiam sie jak to ugryźć

Ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wierciłem i mam jak ori :) Najpierw cieniutenkim wiertlem przewierc od wewnetrznej strony na samym srodku tak abys wiedzial gdzie wiercic.Nastepnie wierc juz wiekszym wiertlem ok.6mm od zewnetrznej strony-w ten sposob unikniesz efektu ze bedzie cos poszczerbione i wyglada jak ori :)

Natomist ja mam inne pytanie-jakis czas temu wyrezalem sobie podswietlenie kratek(wszystkie krarki podlaczylem do wlacznika swiatel),teraz mam w planach dorezac uchwyt na napoje i kubek.I tu pytanie czy lepiej pociagnac prad z esp czy mozna nadal z tej samej instalacji od wlacznika swiatel(z srodkowej kratki) ale czy to juz nie bedzie za duzo rzeczy pod wlacznik podlaczone i czy cos sie nie bedzie dzialo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lampce, od wewnatrz, sa zaznaczone miejsca, gdzie powinno sie przewiercic otwory. Wiertlo 6, lub nawet mozna zaczac od mniejszego, zeby potem korygowac polozenie. Potem delikatnie sfazowac otworek po stronie zewnetrznej i bedzie Pan zadowolony :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lampce, od wewnatrz, sa zaznaczone miejsca, gdzie powinno sie przewiercic otwory. Wiertlo 6, lub nawet mozna zaczac od mniejszego, zeby potem korygowac polozenie. Potem delikatnie sfazowac otworek po stronie zewnetrznej i bedzie Pan zadowolony :hi:

Otwory sa idelnie prosto,czy pod jakims katem?

Czym sfazowales,zeby rys nie bylo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lampce, od wewnatrz, sa zaznaczone miejsca, gdzie powinno sie przewiercic otwory. Wiertlo 6, lub nawet mozna zaczac od mniejszego, zeby potem korygowac polozenie. Potem delikatnie sfazowac otworek po stronie zewnetrznej i bedzie Pan zadowolony :hi:

Otwory sa idelnie prosto,czy pod jakims katem?

Czym sfazowales,zeby rys nie bylo??

Nie wiem jak jest w ori, ale ja zrobilem prosto. Ja sfazowalem jakims wiekszym wiertlem (10-12), RĘCZNIE, delikatnie, mozna ladnie sfazowac, bo to jest mieciutki plastik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

zakupiłem podświetlany uchwyt na kubek i schowek na monety. Przed kupnem wtyczek i pinów chciałbym się upewnić czy dobre części kupię.

1. Do podłączenia schowka na monety i uchwytu kubka potrzebuję wtyku 4B0 972 623. Rozumiem ze jest to wtyk bez pinów więc potrzebuję też piny.

Czy takie piny pasują? http://allegro.pl/item1162055106_piny_pin_konektorki_fakra_vw_audi_seat_skoda.html

2. Zakupiłem również podświetlane kratki nawiewów. Chciałbym to podłączyć za jednym zamachem. Mogę podłączyć lewą kratkę pod włącznik świateł, środkową wraz z uchwytem kubka i schowkiem na monety od zasilania ESP, a prawą kratkę od podświetlania zapalniczki lub popielniczki? Może jakaś inna propozycja?

3. Czy kabel FLRY-B będzie odpowiedni?

http://allegro.pl/item1095589079_przewod_flry_b_0_22_bialy_cena_za_5_m_2783.html

Jaka grubość? 0,22 czy 0,35 czy 0,5 do takiego podłączenia będzie najlepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm...ja byl zaczal w tym przypadku od sprawdzenia bezpiecznikow :mysli:

bezpieczniki są OK

przewody od kratek podłączone są do 1 pinu z lewej strony we włączniku

niestety po włączeniu świateł nie pojawia się tam napięcie

tak jak pisałem wcześniej nie działa podświetlenie samego włącznika

włącznik jest sprawny sprawdzony w innym aucie

ma ktoś jeszcze jakieś sugestie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pleksi kupiona...pocieta juz w paski za 6 sztuk zaplacilem 10zl...jutro diody i do przodu :ad:

zaswiece :polew: kubek i wizytownik :yeee:

fotki z prac przedstawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę podłączyć podświetlenie regulacji nawiewów, mam nawiewy z diodami ponieważ są z nich wypuszczone kabelki zakończone wtykami. Wszystkie trzy (od strony pasażera, kierowcy i środkowy) mam zamiar podłączyć do włącznika świateł. Mam dwa pytania:

1. Czy nie będzie przeszkadzało to że wszystkie będą podpięte do włącznika świateł a nie do ESP?

2. Czy mogę je wszystkie podłączyć przy użyciu jednej wiązki - czyli idąc od strony pasażera przez środkowy kończąc na podświetleniu kierowcy ? :chytry:

W nawiewie środkowym mam trzy kable niebieski i do wtyczki idą dwa czerwony i czarny, rozumiem że niebieski to prąd a czerwony i czarny to masa ? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę podłączyć podświetlenie regulacji nawiewów, mam nawiewy z diodami ponieważ są z nich wypuszczone kabelki zakończone wtykami. Wszystkie trzy (od strony pasażera, kierowcy i środkowy) mam zamiar podłączyć do włącznika świateł. Mam dwa pytania:

1. Czy nie będzie przeszkadzało to że wszystkie będą podpięte do włącznika świateł a nie do ESP?

2. Czy mogę je wszystkie podłączyć przy użyciu jednej wiązki - czyli idąc od strony pasażera przez środkowy kończąc na podświetleniu kierowcy ? :chytry:

W nawiewie środkowym mam trzy kable niebieski i do wtyczki idą dwa czerwony i czarny, rozumiem że niebieski to prąd a czerwony i czarny to masa ? :mysli:

mozesz podlaczyc wszystkie pod wlacznik swiatel, ja tak mam u siebie :) z tym, ze ja ciagnalem od kazdej kratki oddzielne kable i wszystko jest :good: powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...