Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż elementów pakietu oświetlenie - kratek nawiewów, lampki przedniej


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :hi:

Czytałem to wszystko już kilka razy, od początku do końca i w odwrotnym kierunku też :) Notuje, kupuje i montuję.

Nie których rzeczy i tak nie mogę załapać :mysli: ,ale interesuje mnie czy mogę dokupić całą wiązkę, która obsłuży wszystkie lampki w kabinie,

myślę tu o oświetleniu nóg ?

aaa mój moduł komfortu końcówka AJ

z góry dzięki za odpowiedź

Tutaj masz informacje o tym czy Twój moduł obsłuży pakiet oświetlenia:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=129290.45

Sam jestem po instalacji tego oświetlenia :cool1: nie zastanawiaj się nad oryginalnym okablowaniem. Masz tam tylko plus i minus wszystko idzie do modułu komfortu pod nogami kierowcy.

Jeśli chcesz fabryczne podświetlenie przestrzeni nóg trzeba dołożyć trochę wiązki pod podłogą. 4 lampki - od każdej dwa przewody. Zasilanie wspólne z bezpiecznika S2 5A. Masy wpinasz każdą w osobny pin w module komfortu (czarna kostka 16-pinowa). Dokładnie jest to pin 6 dla lampki przestrzeni nóg kierowcy, pin 13 dla przestrzeni nóg pasażera, pin 14 lewy tył i pin 5 prawy tył. Fabrycznie oświetlenie pasażerów z tyłu idzie przez czerwoną kostkę pod fotelem (zasilanie przez pin 2 a masa przez pin 3). Dzięki temu rozwiązaniu zapalać się będzie tylko ta lampka gdzie otworzysz drzwi... Koszt lampki w ASO (przód i tył są różne) to 45zł - do tego wtyczka 2 pinowa 10zł. Kostka do modułu komfortu (bo jej nie będzie) ok 15zł. Jeśli Twój moduł komfortu nie obsługuje pakietu oświetlenie (bywały i takie) będziesz musiał także wymienić i ten sterownik (ceny na allegro od 100 do 300zł). Zacznij może od sprawdzenia jaki masz komfort (VAG -> Moduł 46 -> szukaj wpisu 8E0 959 433 X - gdzie X to wersja modułu (jedna literka lub dwie). Jak już sprawdzisz - daj znać - powiem Ci czy sterownik podejdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem u siebie takie oświetlenie i wygląda kox. To są zdjęcia z moich prac:

fe055a4281b92b00m.jpg

włączone razem ze światłami

6a6bdda3e865f75bm.jpg

Założyłem sobie podświetlanie nóg pod lampkę podsufitki oraz oświetlanie drzwi od spodu białe. Po montażu w kanale 46 pojawia mi się błąd: 00532 - Voltage Supply B+

37-10 - Faulty - Intermittent

Czyli jakiś problem z zasilaniem, gdzie szukać przyczyny drzwi czy nogi ?

ale to juz chyba nie wychodzilo w ori co :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem u siebie takie oświetlenie i wygląda kox. To są zdjęcia z moich prac:

fe055a4281b92b00m.jpg

włączone razem ze światłami

6a6bdda3e865f75bm.jpg

Założyłem sobie podświetlanie nóg pod lampkę podsufitki oraz oświetlanie drzwi od spodu białe. Po montażu w kanale 46 pojawia mi się błąd: 00532 - Voltage Supply B+

37-10 - Faulty - Intermittent

Czyli jakiś problem z zasilaniem, gdzie szukać przyczyny drzwi czy nogi ?

ale to juz chyba nie wychodzilo w ori co :mysli:

Nie wiem czy to wchodziło w pakiet oświetlenia, też się spotkałem że były montowane w RS4 wiem że w S3 lub A3 były montowane. Mi się to podoba, zrobiłem podświetlane schowki na lekką czerwień. Myślę że te mody są lepsze niż podświetlanie klamek gdzie trzeba się narobić i efekt jest mizerny a w dodatku kosztowny. A tutaj kosztem jest praca niż materiały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście... pytania o kratki i podświetlenie stóp padały już 10000x. W sumie nie ma co się dziwić, trzeba przebrnąć przez ponad 50 stron aby się czegoś doszukać. Może zrobimy małe sprzątanie - przewalić wątek i dokleić montaż pozostałych elementów pakietu oświetlenie do wątku alvaro :mysli:

No wiesz, co innego szukać pomocy kiedy auto wisi na haku bo coś padło i trzeba na szybko pomóc a co innego kiedy się przygotowuje do jakiegoś moda. W tym drugim przypadku raczej nie powinno być problemu z przejściem przez nawet 50 stron chociażby tego wątku. Pozwala to dość dobrze przygotować się do pracy i uniknąć problemów jakie napotkali "pionierzy".

W przypadku mojego ostatniego komentarza, który wyraźnie ma charakter żartobliwy chodzi w zasadzie o to, że dokładnie tą samą metodą zrobiłem swoje podświetlenie kilka stron temu opisując to w miarę dokładnie jako rozwinięcie nie do końca dopracowanej metody zaproponowanej przez jednego z kolegów jeszcze wcześniej.

W sumie kilka modyfikacji z zakresu oświetlenia jest na tyle dopracowanych, że można by je zamknąć i przenieść co czegoś w rodzaju FAQ tego działu w postaci instrukcji. Podświetlenie kratek nawiewu, uchwytu na napoje czy szufladki, montaż diody w górnym oświetleniu doskonale moim zdaniem się do tego nadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie kilka modyfikacji z zakresu oświetlenia jest na tyle dopracowanych, że można by je zamknąć i przenieść co czegoś w rodzaju FAQ tego działu w postaci instrukcji. Podświetlenie kratek nawiewu, uchwytu na napoje czy szufladki, montaż diody w górnym oświetleniu doskonale moim zdaniem się do tego nadają.

Mniej więcej o to mi chodziło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja może pomogę w zbieraniu postów do FAQ bo sam kiedyś żeby nie kopać w kółko całego tematu zapisałem do ulubionych kilka rzeczy:

Kodowanie modułu komfortu przy oświetleniu przestrzeni nóg

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=20727.msg1206862#msg1206862

podświetlana klamka

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=20727.msg1079626#msg1079626

montaż ambiente w lampie głównej

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=20727.msg1299556#msg1299556

mam nadzieje ze autorzy postów nie bedą mieli za złe wklejenie linków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, ogarnę to po powrocie w niedzielę - chyba, że któryś z moderów mnie ubiegnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich audifilów.Przeczytałem cały wątek i sam też mam pragnienie na światłość w kończynach.Od początku miałem pomysł na lampkę kabiny i fajnie że napisaliście o pomarańczowej wtyczce ale obawiam się tych błędów.Przecież to proste a coś koliduje.Ma ktoś wiedzę co źle podłączono?Nikt nie odpisał na wcześniejsze pytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie tam sa diody 3mm czy 5mm

Raczej 3 mm ale sprawdzę i potwierdzę :hi:[br]Dopisany: 17 Wrzesień 2010, 19:54_________________________________________________Czy ktoś może zamieścić zdjęcia jak podświetlana jest popielniczka z tyłu oraz jak podświetlana jest przestrzeń między klimatronikiem a popielniczką ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, diody które robią taką łunę, czyli diody + coś co rozprasza światło

Panowie, udało mi się dostać podświetlany schowek :) ale tu jest problem skąd pociągnąć prąd by(tutaj uważnie czytać) nie rozbierać połowy deski, a jakoś sensownie pociągnąć kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, udało mi się dostać podświetlany schowek :) ale tu jest problem skąd pociągnąć prąd by(tutaj uważnie czytać) nie rozbierać połowy deski, a jakoś sensownie pociągnąć kable.

No to może z ESP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, udało mi się dostać podświetlany schowek :) ale tu jest problem skąd pociągnąć prąd by(tutaj uważnie czytać) nie rozbierać połowy deski, a jakoś sensownie pociągnąć kable.

No to może z ESP?

najbliżej i najwygodniej,mam tak ponad rok i schowek i wizytownik :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, diody które robią taką łunę, czyli diody + coś co rozprasza światło

Panowie, udało mi się dostać podświetlany schowek :) ale tu jest problem skąd pociągnąć prąd by(tutaj uważnie czytać) nie rozbierać połowy deski, a jakoś sensownie pociągnąć kable.

czytales wogole ten watek :mysli::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, diody które robią taką łunę, czyli diody + coś co rozprasza światło

Panowie, udało mi się dostać podświetlany schowek :) ale tu jest problem skąd pociągnąć prąd by(tutaj uważnie czytać) nie rozbierać połowy deski, a jakoś sensownie pociągnąć kable.

czytales wogole ten watek :mysli::evil:\

Tak, do tego pisałem w pośpiechu i źle napisałem, chodziło mi o podłokietnik. Bardzo przepraszam, za wprowadzenie w błąd.

Wiem, że można wyjąć tunel aby dostać się do okablowania zapalniczki, ale może jest inna możliwość tj. wyjęcie samej obudowy i wlutowanie się w kabelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, diody które robią taką łunę, czyli diody + coś co rozprasza światło

Panowie, udało mi się dostać podświetlany schowek :) ale tu jest problem skąd pociągnąć prąd by(tutaj uważnie czytać) nie rozbierać połowy deski, a jakoś sensownie pociągnąć kable.

czytales wogole ten watek :mysli::evil:\

Tak, do tego pisałem w pośpiechu i źle napisałem, chodziło mi o podłokietnik. Bardzo przepraszam, za wprowadzenie w błąd.

Wiem, że można wyjąć tunel aby dostać się do okablowania zapalniczki, ale może jest inna możliwość tj. wyjęcie samej obudowy i wlutowanie się w kabelki.

oczywiście, że nie trzeba demontować tunelu żeby dobrać się do zasilania zapalniczki. wystarczy zdjąć gałkę biegów z mieszkiem oraz wyjąć ramkę. wtedy już bardzo łatwo dostasniesz się do złącza zapalniczki. Jak tak zrobiłem, bezproblemowa robota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...