Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż elementów pakietu oświetlenie - kratek nawiewów, lampki przedniej


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

jest jakaś możliwość Panowie żeby rozpoznać po zdjęciach czy uchwyt na kubek albo szufladka jest z podświetleniem? Znaczy wiem że od frontu nie ma różnicy. Chodzi mi o to gdzie wychodzą jakieś kabelki albo cuś takiego, bo na allegro nie zawsze ludzie wiedzą co sprzedają, a tak to mógłbym się zawsze zapytać jakoś normalniej żeby sprawdzili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jakaś możliwość Panowie żeby rozpoznać po zdjęciach czy uchwyt na kubek albo szufladka jest z podświetleniem? Znaczy wiem że od frontu nie ma różnicy. Chodzi mi o to gdzie wychodzą jakieś kabelki albo cuś takiego, bo na allegro nie zawsze ludzie wiedzą co sprzedają, a tak to mógłbym się zawsze zapytać jakoś normalniej żeby sprawdzili.

z tyłu jest mała kostka z diodami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi może powiedzieć skąd wziąć zasilanie i masę jeżeli chcę zamontować pakiet oświetlenia w drzwiach i są tylko czerwone odblaski ? Czy chcę zamienić czerwone odblaski na czerwone lampki z boku drzwi i białe od spodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz wpiac sie pod lampke podsufitki (pomaranczowa kostka przy drzwiach kierowcy) ale wtedy nie bedzie ori i wszystkie lampki beda sie zaswiecac jednoczesnie a ori to lampka pod dane drzwi i do tego musi byc odpowiedni modul komforu - jak chcesz wiedziec wiecej to uzyj szukajki :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba źle mnie zrozumiałeś - Tobie chodzi o podświetlenie pod nogami już w aucie a mi chodzi o oświetlenie drzwi. Wiem że do oświetlenia w kabinie można podpiąć się pod moduł komfortu albo pod lampke podsufitki. A mi chodzi o drzwi mam auto tylko z czerwonymi odblaskami i w ich miejsce chce czerwone lampki i białe od spodu tylko skąd będzie zasilanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba źle mnie zrozumiałeś - Tobie chodzi o podświetlenie pod nogami już w aucie a mi chodzi o oświetlenie drzwi. Wiem że do oświetlenia w kabinie można podpiąć się pod moduł komfortu albo pod lampke podsufitki. A mi chodzi o drzwi mam auto tylko z czerwonymi odblaskami i w ich miejsce chce czerwone lampki i białe od spodu tylko skąd będzie zasilanie ?

wystarczy troche poczytać w tym wątku :cool1: oto cytat

"Moduł komfortu nie ma nic do światełek w tapicerce drzwi - kupujesz lampki i podłączasz je do sterownika drzwi (zwanego inaczej silniczkiem szyb). Jeśli chodzi o przód - zasilanie obu lampek podpinasz do pinu nr 13 a masę do pinu 21 w gniazdku 32 pinowym. Natomiast z tyłu zasilanie lampek ułatwiających wsiadanie w pin 2 w 16-pinowej (brazowej) wtyczce w module drzwi. Zasilanie lampki ostrzegawczej - pin 3 w 16-pinowej (brazowej) wtyczce w module drzwi. Masa wspólna z pinu 6 w tej samej wtyczce. To wszystko."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja już u siebie mam cały pakiet oświetlenia bez klamek ale tego nie potrzebuje. U kolegi są tylko te odblaski czerwone i nie wiedziałem jak to podłączyć ale już wiem :) bardzo dziękuje za cytat i pomoc :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy tylna popielniczka w b7 avant jest podświetlana? jezli tak to jaki ma nr: katalogowy bo mam stara nie podświetlaną połamaną jak już bym kupował nowa to z podświetleniem :wink4:

Sama popielniczka nie ma podświetlania - jest to element który znajduje się w plastiku pod popielniczką (musiałbyś go wymienić). Numer części to 8E0 863 351 D [80zł]. Dostępne są 3 kolory (EC3 - szary, 4D9 - indygo, 6PS - czarny i 8C1 - beżowy). Poniżej przykładowe porównanie panelu gołego (bez literki na końcu) z wersją pod grzaną kanapę i pakiet oświetlenie (F).

rearpop.JPG

W popielniczce trzeba też wymienić blendę na 8E0 858 433 C [25zł].

Do tego będziesz jeszcze potrzebował 2-pinowej kostki 4B0 971 832 [10zł] którą podłaczysz do LED-a - przewody z tej kostki (masę i zasilanie) lutujesz do 2-żyłowej wiązki zasilającej podświetlenie podłokietnika (bo to pewnie masz). Potrzebujesz 2 piny do tej kostku czyli w ASO kupujesz też kabelek 000 979 009 [8zł] (tniesz go na pół i masz dwa piny).

Jeśli chodzi o wymianę uszkodzonej popielniczki - numer podam Ci, jak pokażesz jej foto (ma znaczenie materiał z jakiego wykonana jest pokrywka).

Tak BTW - wszystkie elementy (poza kostką, blendą i pinami) powinieneś znaleźć znacznie taniej na allegro lub ebay-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie żeby mieć podświetlenie drzwi, trzeba mieć boczek z gotowym otworem, czy można tą sprawę załatwić jakoś bardziej łopatologicznie, przez powiedzmy to jakieś ładne wycięcie. ?

I takie samo pytanie jeżeli chodzi o oświetlenie przestrzeni nóg. Jakie lampki tam podchodzą ? Może ktoś zarzuci numerem :good: Albo da jakąś ciekawą wskazówkę :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W boczkach masz miejsce na wyciecie otworów,spokojnie sobie z tym poradzisz.Co do lampek przestrzeni nóg to wyglądają one tak samo jak te z drzwi.Ostatnio demontowałem te lampki z a6 i tam w nich była mała dioda w obwodzie,nie wiem czy to jest tez wymagane przy oswietleniu nóg w a4 b6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lampek przestrzeni nóg to wyglądają one tak samo jak te z drzwi.

Nie do końca ;)

Panowie żeby mieć podświetlenie drzwi, trzeba mieć boczek z gotowym otworem, czy można tą sprawę załatwić jakoś bardziej łopatologicznie, przez powiedzmy to jakieś ładne wycięcie. ?

I takie samo pytanie jeżeli chodzi o oświetlenie przestrzeni nóg. Jakie lampki tam podchodzą ? Może ktoś zarzuci numerem :good: Albo da jakąś ciekawą wskazówkę :gwizdanie:

W tapicerce drzwi masz na dole profil na lampkę - aby ją dołożyć wystarczy wyciąć w nim otwór (tylko ostrożnie, jeśli wytniesz za duży - lampka nie będzie się poprawnie trzymać - niby logiczne a jednak czasem ręka poniesie...).

Jeśli chodzi o oświetlenie przestrzeni nóg - pod schowkami (kierowcy i pasażera) są profile na lampki (zaślepione kawałkiem plastiku - wyciąć). Lampki pod fotelami wymagają specjalnego uchwytu 8E0 947 113 A 6PS [43zł]. Przy czym lampki z przód a tył są inne... Przód jest taki sam jak lampki wejściowe w drzwiach (3B0 947 415 B) [40zł]. Tylne lampki są większe (8E0 947 101) [43zł]. Wszystkie 4 mają taką samą, 2-pinową kostkę 893 971 632 [9zł] do której potrzebny jest kabelek 000 979 021 [14zł] lub 000 979 133 [8zł].

Przypominam, że dowolny przewód (np. 000 979 021) to kabel zakończony dwoma pinami... Kable są drogie w cholerę więc pamiętajcie o tym licząc sumę potrzebnych pinów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie :wink4:

Bartek za te Twoje odpowiedzi powinni dać specjalną nagrodę :naughty:

Tak wszystko wyłożyłeś, że nie ma żadnych wątpliwości, powiedz mi tylko czy Elsie znajdę schematy gdzie się wpiąć ? Czy po porostu odnaleźć kabel co idzie od krańcowego ? Tak się dopytuje, bo jeszcze boczków nie rozbierałem. A sam wiesz że tak w teorii, człowiek zawsze ma wątpliwości :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie :wink4:

Bartek za te Twoje odpowiedzi powinni dać specjalną nagrodę :naughty:

Tak wszystko wyłożyłeś, że nie ma żadnych wątpliwości, powiedz mi tylko czy Elsie znajdę schematy gdzie się wpiąć ? Czy po porostu odnaleźć kabel co idzie od krańcowego ? Tak się dopytuje, bo jeszcze boczków nie rozbierałem. A sam wiesz że tak w teorii, człowiek zawsze ma wątpliwości :wink4:

..oj leniuszku nad głową wszystko napisane :cool1:

Chyba źle mnie zrozumiałeś - Tobie chodzi o podświetlenie pod nogami już w aucie a mi chodzi o oświetlenie drzwi. Wiem że do oświetlenia w kabinie można podpiąć się pod moduł komfortu albo pod lampke podsufitki. A mi chodzi o drzwi mam auto tylko z czerwonymi odblaskami i w ich miejsce chce czerwone lampki i białe od spodu tylko skąd będzie zasilanie ?

wystarczy troche poczytać w tym wątku :cool1: oto cytat

"Moduł komfortu nie ma nic do światełek w tapicerce drzwi - kupujesz lampki i podłączasz je do sterownika drzwi (zwanego inaczej silniczkiem szyb). Jeśli chodzi o przód - zasilanie obu lampek podpinasz do pinu nr 13 a masę do pinu 21 w gniazdku 32 pinowym. Natomiast z tyłu zasilanie lampek ułatwiających wsiadanie w pin 2 w 16-pinowej (brazowej) wtyczce w module drzwi. Zasilanie lampki ostrzegawczej - pin 3 w 16-pinowej (brazowej) wtyczce w module drzwi. Masa wspólna z pinu 6 w tej samej wtyczce. To wszystko."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tapicerką i dodaniem pakietu oświetleniowego drzwi jest tak, że o wiele taniej wychodzi gdy kupisz boczki na allegro a następnie przełożysz wszystkie graty (lampki, klamkę i wiązkę). Jeśli podliczysz to co opiszę poniżej dojdziesz do tego samego wniosku ;)

3B0 947 415 B (lampka wejściowa) – [40zł] x4

8D0 947 411 (lampka ostrzegawcza) – [46zł] x4

893 971 632 (kostka 2-pin do lampki) – [10zł] x8

000 979 021 (pin do lampki) – [14zł] x8

000 979 018 (pin do kostki 32-pin) – [14zł] x1

8E1 837 019 G (klamka kierowcy) [116zł]

8E1 837 020 G (klamka pasażera) [116zł]

8E0 839 019 C (klamka lewy-tył) [116zł]

8E0 839 020 C (klamka prawy-tył) [116zł]

4D0 919 063 A (dioda do klamki) – [13zł] x4

8D0 972 623 AA (kostka do klamki) – [20zł] x4

000 979 018 (pin do klamki) – [14zł] x4

Dodatkowo dla wariantu elektrycznych podnośników w tylnych drzwiach:

000 979 018 (pin do kostki 16-pin) – [14zł] x2

Dodatkowo dla wariantu korb w tylnych drzwiach:

000 979 009 (pin do kostki 20-pin w słupku B)[8zł] x2

W oryginalnej instalacji tylnych drzwi z pakietem oświetlenie, znajduje się dodatkowa kostka 4-pin – aby uniknąć dodatkowych kosztów (kostka + piny) pomijamy ją i wpinamy się od razu w 20-pinową kostkę w słupku B.

Klamki dla B6 są dostępne w odcieniach:

2XE – błękitny „maritime”

27X – ciemnoszary „swing”

5QQ – beżowy „twist”

7PE – czarny „soul”

E82 – platynowy

Klamki dla B7 mają odcienie:

7A2 – niebieski „indygo”

7PE – czarny „soul”

8Q9 – beżowy „torrone”

E82 – platynowy

Teraz jeśli szybko podliczyć – wychodzi na to, że zrobienie jednych drzwi kosztuje ponad 300zł (x4 = 1200zł!!!!!). Jeśli dobrze poszukać tylne boczki wyposażone w pakiet dorwiecie za 50-100zł. Przód jest niestety droższy – zwykle 200-300zł, ale to i tak znacznie taniej niż rezanie na nowych gratach z ASO. Tym sposobem montujecie pakiet za jakieś 500 do 700zł czyli prawie połowę taniej – nie pierdzielicie się z lutowaniem i montowanie nowych wiązek, no i zostaje Wam jeszcze tapicerka na sprzedaż ;)

Montaż w drzwiach przednich:

Masa lampek oraz oświetlenia klamki jest wspólna – podłącza się ją do pinu 21 w szarej kostce 32-pin sterownika drzwi. Pin będzie już zajęty zatem pozostaje „mostek”(kabelek ma kolor brązowy). W 2-pinowych kostkach lampek i klamki, masie przyporządkowano pin nr 1 (czyli pin 2 zarezerwowany jest dla zasilania).

Teraz „plus”. Zasilanie iluminacji klamki podpinamy do pinu 6 w 32-pinowej szarej kostce sterownika drzwi. Ten pin także będzie obsadzony (mostek z przewodem niebiesko-brązowym). Zasilanie lampek ostrzegawczej i wsiadania jest wspólne – pin 13 w 32-pinowej szarej kostce sterownika drzwi (nie obsadzony, użyjemy nowego pinu).

Lewe i prawe przednie drzwi podpięte są do sterownika w ten sam sposób.

Montaż w drzwiach tylnych:

Musimy podzielić instalację na wariant z elektrycznymi podnośnikami szyb oraz korby. Tutaj posłużę się wcześniej przygotowanymi schematami...

korby.JPG

ele.JPG

W zasadzie nie ma co objaśniać – wszystko jest rozrysowane na schematach. Jeśli z tyłu mamy elektryczne podnośniki to cała operacja jest bardzo prosta do przeprowadzenia. W przypadku korb jest troszkę gorzej – wypadałoby sprawdzić, czy fabryczna wiązka jest przygotowana na pakiet oświetlenie (ściągamy dolną osłonę słupka B i sprawdzamy czy wymagane przewody znajdują się po tej stronie wiązki). Całość została dokładnie opisana w wątku dot. „licht pakietu”: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=162929.0;highlight=licht+pakiet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholera ja nie mam jeszcze podświetlanych klamek do full pakietu oświetlenia-da radę same klamki podświetlana na allegro znaleść??

nie ma na allegro :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholera ja nie mam jeszcze podświetlanych klamek do full pakietu oświetlenia-da radę same klamki podświetlana na allegro znaleść??

nie ma na allegro :disgust:

a tu http://allegro.pl/klamka-podswietlana-audi-a4-model-b6-i1403604542.html

http://allegro.pl/klamka-wewnetrzna-lewy-tyl-lewa-audi-a4-b6-00-04-i1387809301.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...