Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Nie działa lampka schowka


Luka4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z podświetleniem schowka

W wątku : http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=59375.0;highlight=b6+bezpiecznik%F3w :good:

pre_pl ładnie rozpisał bezpieczniki, ale z rozpiski wynika że żaden bezpośrednio nie odpowiada za podświetlenie schowka,

czy lampka schowka może być powiązana z którymś ?

Nie chcę wypinać po kolei wszystkich żeby nie skopać czegoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście sprawdziłem obydwie rzeczy

- testowałem przy włączonych światłach

- wyjąłem żarówkę podłączałem pod napięcie - świeci

- pakiet podświetlenia nóg pod siedzeniami działa (w razie gdyby to też było istotne)

Nie działa jeszcze tylko jedna sprawa - po otwarciu klapy bagażnika nie włącza się automatycznie podświetlenie bagażnika ,

natomiast lampka bagażnika włączona przyciskiem działa także to pewnie jakiś czujnik klapy?

Wątpię czy podświetlenie schowka i klapa bagażnika mają coś do siebie ale piszę w razie czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz do klapki tej co bezpieczniki tylko od strony pasażera. Tam widać styki co załączają lampkę po otwarciu schowka i może one nie stykają?

A co do bagażnika może zbieg okoliczności bo mi tez to nie działa ale ja wiem ze w zamku coś się pochrzaniło i czekam az będzie ciepło aby to rozebrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dostałem powiadomienia o tej wiadomości na maila , także nie widziałem wcześniej , dopiero dziś z ciekawości zajrzałem tu ponownie.

Dzięki za podpowiedź , sprawdzę to dziś wieczorem.

Pogoda całkiem całkiem , zabierałeś się za bagażnik?

pozdrawiam

zobacz do klapki tej co bezpieczniki tylko od strony pasażera. Tam widać styki co załączają lampkę po otwarciu schowka i może one nie stykają?

A co do bagażnika może zbieg okoliczności bo mi tez to nie działa ale ja wiem ze w zamku coś się pochrzaniło i czekam az będzie ciepło aby to rozebrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa jeszcze tylko jedna sprawa - po otwarciu klapy bagażnika nie włącza się automatycznie podświetlenie bagażnika ,

natomiast lampka bagażnika włączona przyciskiem działa także to pewnie jakiś czujnik klapy?

Wątpię czy podświetlenie schowka i klapa bagażnika mają coś do siebie ale piszę w razie czego.

Na szczescie nie żaden czujnik klapy. Wyjmij całą te lampke z podsufitki, następnie zobaczysz blaszke koloru jakby ocynk. Naciśnij ją przy podłączonej do obiegu elektrycznego i otwartej klapie (przycisk 0/1 w pozycji neutralnej, pamiętaj, że jakiś czas po otwarciu klapy lampka samoistnie gaśnie wiec sprawdz to mozliwie szybko po tym jak ją otworzysz)i lampka zacznie świećic - pokombinuj bo tam coś nie łączy. Mam to samo, docisnąłem te blaszke i działa. Czasem problem wraca - denerwujące, ale poki co nei znalazlem na to rozwiazania. Może trzeba ją rozebrać na czynniki pierwsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja znalazlem na to rozwiazanie. wywalilem te fabryczne blaszki, ktore powinny zalaczac prad ale rzadko kiedy to robilty, i zalozylem porzadny wlacznik z innego auta (nawet nie wiem jakiego, prawdopodobnie to nawet krancowka od drzwi). zalozylem go z prawej strony schowka pod ta klapka od strony drzwi i poprowadzilem kable. teraz swiatelko dziala bez zarzutu :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dziś chwilę czasu na lampkę schowka. Wrzucam foto może się komuś przyda.

Po podpowiedzi Tediego rozebrałem boczek schowka, od strony drzwi pasażera , ukazał mi się taki widok:

Zdj_cie0457m1.jpg

Jak widać ten modulik/włącznik/teleskopik załączający światło i powodujący powolne opadanie schowka był wypięty w dwóch miejscach i miał niepodłączoną kostkę z przewodami.

Ten moduł , teleskop , jak zwał tak zwał (numer części 8E1 880 324),

strasznie ciężko pracuje, o ile wciśnięcie jest jeszcze dość proste, to wyciągnięcie do tej pozycji:

Zdj_cie0462.jpg

wymaga sporo siły. Chyba trzeba będzie tą część wymienić , nie bardzo można go rozebrać, jest chyba fabrycznie sklejony.

Dzięki Tedi35 za dobrą podpowiedź , teraz po fakcie wydaje mi się to oczywiste :)

W następnym odcinku ... - lampka bagażnika , zapraszamy! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymaga sporo siły. Chyba trzeba będzie tą część wymienić , nie bardzo można go rozebrać, jest chyba fabrycznie sklejony.

Można go rozebrać, ale po co? Smarowałem skurczybyka i po jakiś czasie znowu to samo. Można zawias urwać (na 99%), u mnie urwało :wallbash:. Na forum jest nas wielu :gwizdanie:.

Ja wywierciłem dziurkę wiertłem 1mm (oczywiście przy wysuniętym tłoczku) i jest dużo lepiej.

IMG_0045.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kolego za te felgi 18 chcesz choc nie ukrywam ze chce jasnego koloru no ale....

Same felgi czy z oponami?

Z oponami , ale dwie trzeba zmienic moim zdaniem. Na jednej oponie jest wybrzuszenie z boku.[br]Dopisany: 31 Marzec 2011, 23:55_________________________________________________

Można go rozebrać, ale po co? Smarowałem skurczybyka i po jakiś czasie znowu to samo. Można zawias urwać (na 99%), u mnie urwało :wallbash:. Na forum jest nas wielu :gwizdanie:.

Ja wywierciłem dziurkę wiertłem 1mm (oczywiście przy wysuniętym tłoczku) i jest dużo lepiej.

Najmniejsze wiertło jakie miałem to chyba 1,5 ale co tam , faktycznie jest lepiej !

Jeszcze tylko przesmaruje WD40 i jutro zakładam :kox:

Dzięki Zbig ![br]Dopisany: 01 Kwiecień 2011, 00:02_________________________________________________

Nie działa jeszcze tylko jedna sprawa - po otwarciu klapy bagażnika nie włącza się automatycznie podświetlenie bagażnika ,

natomiast lampka bagażnika włączona przyciskiem działa także to pewnie jakiś czujnik klapy?

Wątpię czy podświetlenie schowka i klapa bagażnika mają coś do siebie ale piszę w razie czego.

Na szczescie nie żaden czujnik klapy. Wyjmij całą te lampke z podsufitki, następnie zobaczysz blaszke koloru jakby ocynk. Naciśnij ją przy podłączonej do obiegu elektrycznego i otwartej klapie (przycisk 0/1 w pozycji neutralnej, pamiętaj, że jakiś czas po otwarciu klapy lampka samoistnie gaśnie wiec sprawdz to mozliwie szybko po tym jak ją otworzysz)i lampka zacznie świećic - pokombinuj bo tam coś nie łączy. Mam to samo, docisnąłem te blaszke i działa. Czasem problem wraca - denerwujące, ale poki co nei znalazlem na to rozwiazania. Może trzeba ją rozebrać na czynniki pierwsze...

Jak zacząłem się dobierać do lampki to już zaczęła działać także kolejna cenna podpowiedź.

Światło w schowku oczywiście już hula :) taka mała rzecz a cieszy :wink4:

Mimo wszystko będę szukałna spokojnie tego teleskopu bo w moim są pourywane uszy mocujące (nie chce sie wpiąć)

Zdj_cie0462.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko będę szukałna spokojnie tego teleskopu bo w moim są pourywane uszy mocujące (nie chce sie wpiąć)

Nie trzeba szukać. W ASO kupisz to za ok. 85 zł.

Jakieś 1,5 roku temu też kombinowałem z nawiercaniem, smarowanie, itp.

Po takich "usprawnieniach" przez jakiś czas było dobrze, jednak po paru miesiącach znowu zaczynało ciężko chodzić.

W końcu kupiłem nowy tłoczek w ASO i póki co mam z tym święty spokój.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tego tłoczka nie mam znaczy mam ale leży w schowku jak kupiłem auto to już on był urwany. Czy to może wpływać na brak światła w schowku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tego tłoczka nie mam znaczy mam ale leży w schowku jak kupiłem auto to już on był urwany. Czy to może wpływać na brak światła w schowku??

Tak, bo w momencie otwierania schowka, a co za tym idzie wysuwania się tłoczka, zostaje zwarty styk załączający światło.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...