Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Uszkodzona nagrzewnica a parowanie szyb-ma to jakiś związek?


insula

Rekomendowane odpowiedzi

krótkie pytanie, czy uszkodzona nagrzewnica może byc przyczyną parowania szyb w aucie, vag nie wykazał żadnych błedów, klima i ogrzewanie działaja bez zarzutu, oczywiście poniżej 5 stopni Clesj. klima nie działa.prosze o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzychuzzz

Skoro ogrzewanie i klima działają bez zarzutu to dlaczego piszesz o uszkodzonej nagrzewnicy?

Gdyby była uszkodzona (zapchana) to by Ci wcale nie grzało albo grzało słabiej.

Przyczyn parowania szukałbym raczej w zużytym filtrze kabinowym lub (i) wilgoci w aucie.

Zacznij od zmiany filtra na dobry z węglem aktywnym sprawdz dywaniki i wykładzinę podłogi.

Aha i popraw temat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ma maly przeciek to i tak bedzie grzalo krzychu.

Wiec mozesz miec wyciek z nagrzewnicy ale wtedy mialbys dziwny zapach w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co plukac jak mzoe jest nieszczelna i trzeba nowa.

Taki slodki posmak w ustawch mzoe jest?

Pomacaj gdzies w okolicach nog pasazera i kierowcy przy srodkowej czesci konsoli, moze jest tam wilgotno.

Popraw temat bo nie wiadomo o co w nim chodzi. :bicz3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzychuzzz

jesli ma maly przeciek to i tak bedzie grzalo krzychu.

Wiec mozesz miec wyciek z nagrzewnicy ale wtedy mialbys dziwny zapach w aucie.

No nie wziołem takiej możliwości pod uwagę, mój błąd.

Miałem na myśli zasyfioną lub zapchaną nagrzewnicę

filtr wymieniony na weglowy aktywny, a co do zapachu,to rzeczywiście jest troche dziwny, nigdy tak nie było,czy nagrzewnice się płucze ?

Można wypłukać.

Było o tym trochę na forum.

No i sprawdz czy żeczywiście gdzieś nie cieknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tak mialem ze parowalo mocno i do tego smierdzialo - to płyn ci paruje, jutro napisze jak usunalem awarie, bo musze z bratem pogadac poniewaz on mi to robil bo zostawilem mu auto a bylem na wyjezdzie a bylo to troszke dawno jakis moze ponad rok temu, nie jestem pewien ale chyba wymienil mi nagrzewnice...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nagrzewnica za 65 pln nie pasuje do mojego modelu, była opcja zakupu orginału w skodzie 411 pln,po sprawdzeniu szczelności okazło się że wszytko jest ok, poszły gumki(oringi) na wlotach do nagrzewnicy, ze względu na brak dostepu tych gumek(dołaczane tylko z nową częścią) nieszczelności uzupełnione silikonem szarym,teraz zostaje wymyc szyby z do połysku i mam nadzieje że będzie git.dzięki za porady i pozdrawiam :hi:[br]Dopisany: 09 Grudzień 2007, 09:30 _________________________________________________dalej szyby zaparowują :disgust:, czy uszkodzony prawdopodnie czujnik temperatury silnika( raz działa, raz nie) ma wpływ działania ogrzewania w aucie(klimatronic)?[br]Dopisany: 12 Grudzień 2007, 18:33 _________________________________________________sprawa załatwiona , głupia sprawa sie stała, cos pochrzaniło w elektryce klapki otwarcia wlotu powietrza pod filtrem powietrza albo w panelu klimatronica, jak był nawiew normalnie włączony to wyżej wymieniona klapka była zamknieta , w momecie właczenia na panelu klimatronica obiegu wewnętrzengo klapka sie otworzyła, czyli odwrotnie niz powinno być, sprawdze co poszło jak bedzie ok, to tylko zamienie bieguny silniczka sterujacego tą klapa pod filtrem powietrza.żadna nagrzewnica i inne pierdoły tylko jaks wada elektryczna. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...