Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6] Kontrolka klocków hamulcowych


jerry45

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W mojej A4 b6 Avant (2003)zapaliła sie kontrolka klocków (żółta) ,ponieważ nie posiadam książki obsługi w języku polskim, auto z komputerem użytkuję od dwóch tygodni mam kilka pytań do bardziej doświadczonych Aczwórkowców:

1.Ile jeszcze mogę jezdzić na tych klockach

2.Ile jest czujników w klockach (tylko na przodzie czy również w tylnej osi)

3.Czy jest jakaś różnica w klockach przednich i tylnich

4.Jakie klocki polecacie:ATE ,ferrodo, lucasa

Dziękuje za wskazówki i pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki sa na przednich tarczach. Jak swieci sie juz kontrolka to znaczy ze stan "zjechania" klockow jest juz znaczny, ale mozna cos tam jeszcze pojezdzic. Ja osobiscie juz bym wymienial. Polecam ferodo, na stronie www.hamulce.net mozna pobrac kontakt do goscia gdzie je sprzedaje za dobra cene.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio na kontrolce zuzycia klocków przejechałem 1000 km .... i jak wymienialem to okladziny maily jakies 2 milimetry ... takze troszke mozna przejechac .... :twisted:

co do klocków to polecam ATE .... (takie założyłem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy po wymianie klocków kontrolka automatycznie się kasuje czy trzeba podpinać pod komputer i tam ją kasować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem ATE za 180 zł na przód ,w ASO 518 zł :D, sama sie kasuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W mojej A4 b6 Avant (2003)zapaliła sie kontrolka klocków (żółta) ,ponieważ nie posiadam książki obsługi w języku polskim, auto z komputerem użytkuję od dwóch tygodni mam kilka pytań do bardziej doświadczonych Aczwórkowców:

1.Ile jeszcze mogę jezdzić na tych klockach

Zależy od stylu jazdy ale odradzam długie czekanie wszak to twoje i rodziny bezpieczeństwo

2.Ile jest czujników w klockach (tylko na przodzie czy również w tylnej osi)

po jednym czujniku (choć to czujnikiem trudno nazwać) w klockach i tylko w przednich

3.Czy jest jakaś różnica w klockach przednich i tylnich

jest i to duża tzn inny kształt przede wszystkim, przednie mają większą powierzchnie

4.Jakie klocki polecacie:ATE ,ferrodo, lucasa

Tylko i wyłącznie ATE, sam sprawdziłem, jak i wielu innych i nikt nie zgłaszał problemów

Dziękuje za wskazówki i pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za wyczerpujące wskazówki odnośnie klocków. Właśnie zamówiłem klocki ATE (komplet na 4 koła) w poniedziałek wymieniam i w drogę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

flaku4 zdejmij koła przednie i przypatrz sie dobrze klockom i tarczom hamulcowym. Jeżeli jest jeszcze "trochę" klocka a tarcza ma wyraźny rant przy wewnętrznej średnicy to najprawdopodobniej rant przeciął kabelek od czujnika. Teoretycznie jeszcze sporo w takim przypadku pośmigasz ale kontrolka będzie sie paliła no i nie da się uniknąc za jakiś czas wymiany tarczy i klocków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsza grubość klocków a kontrolka to tylko info czasami nieco przekłamana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie kontrolka spełniła swoja rolę w 100% :decayed: zdjąłem koło i się okazało ze prawie nie ma klocków :polew: a kabel się przeciął od wewnętrznej strony tarczy tak jak pisał adadur ;) więc założyłem nowe klocki i po kłopocie :dance:

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...