Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Dziwny dzwiek po odpaleniu na zimnym silniku


Marek86232

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem laikiem więc mojego mechanika trzeba by pytać czy go rozbierał czy tylko rzucił okiem z zewnątrz :facepalm:, a w tej chwili nie mam możliwości kontaktu bo jest za granicą... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sadze by go rozbieral, sprawdzil pewnie tylko czy nie ma rowkow od pierscieni i to wszystko. A hamulec jest wytarty i to dlatego tyrkocze. Jak bedziesz chcial to zrobic to skontaktuj sie ze mna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ;) Pomyśle na wiosnę pewnie, póki co tyrkocze kilka sekund, a potem chodzi jak złoto to nie dotykam. Chyba żeby się nasiliło zimą.

W tym tyg. gaz i chyba Twoja konfiguracja jednak. Wystarczy wydatków ;) A wypadało by coś zostawić na rzeczy nieprzewidziane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam a4 2.0 benzynę 2002 mam 131 tyś z książką u siebie i jest tak samo po prostu hydraulika puszcza olej i te 2 sekundy to jest to jak się napełnią i już jest ok .

Także silniki audi tak mają miałem wcześniej b3 1.8 90 koni i było tak samo.

Pozdrawiam

Dokładnie, ja mam 1,8 turbo i też tak mam jak odpalam rano na zimnym silniku. Wcześniej w B3 1,8 90 koni miałem tak samo :) To jest normalne zjawisko w tych motorach zanim olej pójdzie w obieg po odpaleniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co innego dzwiek pracy silniika "bez oleju" nim pompa go poda na gore, a co innego dzwiek uszkodzonego wariatora. Kazdy silnik jest troszke glosniejszy gdy go odplamy i nim olej rozejdzie sie po ukladzie. Ale uszkodzony wariator to cos o wiele gorszego, jak bym odpalal diesla a mam silnik benzynowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ten sam problem że przez ok 1-2 sek zaterkocze słabiej mocniej ale terkocze. Przejrzałem chyba cały internet w poszukiwaniu informacji. Takze skłaniam się na wadliwy zawór. Nie wiem jak u was ale ja przeprowadziłem test tego typu ze jak samochód ostygł i olej był gesty odpaliłem auto na chwile i zgasiłem. Rano nigdy wtedy nie miałem terkotu. Uwazam ze terkocze bo jak olej jest rozgrzany i rzadki to po zgaszeniu spływa do miski olejowej bo go zawór przepuszcza. Jesli odpalisz go na zimnym i zgasisz to jest gęsty i nie przeleci przez ten zawór a rano olej jest w szklankach i nie ma tego efektu zanim się zapełnia tym olejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo naciagniety pasek to raczej nie , bo tam jest napinacz sprezynowy . Sprawdz w jakim stanie jest pasek moze juz sie troche wykruszyl i dlatego sie slizga przy rozruchu. Uszkodzony bendiks raczej zgrzyta a nie piszczy. (zgrzyt pochodzi od zebatki kola zamachowego i zebatki rozrusznika )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie ez przy odpaleniu sychac bardzo glosny zgrzyt ale szykuje sie do wymiany calego rozrusznika ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem przy zaplonie na zimnym silniku a mianowicie przy zaplonie po nocy slychac przez 2 sekundy zgrzyt w pierwszej chwili wyglada to tak jak by nie cofala sie zebatka i chodzila z kolem zamachowym takze zaczolem od regeneracji rozrusznika jednak to nie pomoglo problem jest ten sam nadal prosze o pomoc.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgrzyta czy tyrkocze ??? moze wariator tyrkocze??

---------- Post dopisany at 06:48 ---------- Poprzedni post napisany at 06:45 ----------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bardzo mozliwe ze to to kolego odglos podobny w 90% mozesz napisac co trzeba naprawic i jaki jest koszt???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to wariator

poczytaj od deski do deski ten link: http://a4-klub.pl/2-0-219/2-0-alt-halas-rozgrzaniu-silnika-269146/

oczywiście porozmawiaj z kolegą "benyA4" - on regeneruje te nasze cary, sam od niego brałem regenerowany wariator na podmiankę za swój. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po wizycie u mechanika stwierdzono ze przyczyna zgrzytu jest napinacz lanuszka rozrzadu czy ktos wymienial taki napinacz i ile taka przyjemnosc kosztuje???. mechanik zasugerowal jeszcze przejscie z oleju 5w40 na 10w40 mowil ze to moze rozwiazac problem co o tym sadzicie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten łańcuszek odzywał się głośno po odpaleniu zimnego silnika przez jakieś dwie sekundy, gdy miałem wlany olej 5w30. Niedawno zamieniłem olej na 10w40 i zauważyłem że dźwięk ten znacznie ucichł i trwa przez ułamek sekundy. Jest o wiele lepiej. Także zmiana oleju całkowicie nie usunie tego przypadku ale na pewno złagodzi jego objawy. pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozrusznik byl regenerowany dwa razy

---------- Post dopisany at 07:04 ---------- Poprzedni post napisany at 06:52 ----------

Drodzy koledzy podpowiedzcie mi czy napinacz fancuszka rozrzadu i wariator to to samo???? bo ja juz nie wiem bylem u dwoch mechanikow jeden mowi ze mozliwe ze to wariator a drugi mowi ze napinacz lancuszka rozrzadu .postaram sie wrzucic nagranie z porannego rozruchu.

---------- Post dopisany at 07:20 ---------- Poprzedni post napisany at 07:04 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=I5q7qf13VEI&feature=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten film jest prywatny i nie da się go otworzyć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz filmik juz dziala prosze was o podpowiedz co to moze byc zeby nie wpakowac sie na darmo w koszty. I jeszcze jedno jak myslicie czy wymiana oleju na 10w40 pomoze???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...