Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Dziwny dzwiek po odpaleniu na zimnym silniku


Marek86232

Rekomendowane odpowiedzi

Więc zawór. Duża suma za nowy. Gdyby ktoś potrafił regenerować zawory, to ja swój mógłbym naprawić i sprzedać, a tak mam stary swój zawór w garażu. Czeka on na swój czas. Szkoda mi by było go komuś dawać za darmo lub sprzedawać za przysłowiowe 50zł, skoro mógłby później trafić do oszusta, który sprzedałby go za, np. 400zł, komuś z Was, np. na alledrogo. On zbije śmietankę, a Wy będziecie go sto razy odsyłać, aż trafi na kogoś komu nie będzie tak bardzo zależało.

Edytowane przez Dajmon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto poszukać firmy która regeneruje podobne rzeczy, może coś z tym zrobią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdziesz i opatentujesz, to będziesz bogaty. Praktycznie każdy ma problem zaworem, kto ma samochód z rocznika 2001/2. Może są tacy, którzy mają starsze maszyny lub młodsze i również oni mają problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto zostało naprawione na częściach z ASO na koszt tego "specjalisty".

niestety przez najbliższe 2-3 miesiące pozostanę za granicą i nie będę mógł sprawdzić czy silnik pracuje tak jak wcześniej.

po 5 stycznia ojciec wraca do polski kupować auto (też a4 b6 ale avanta) i będzie testował moje audi w trasie.

oby było wszystko dobrze bo mam już dość.

a i jeszcze jedno.

jest wymieniony wariator i zawór, a silnik nadal nie pracuje "gładko", nadal słychać lekkie cykanie w tylnej części silnika. przynajmniej tak twierdzi mój znajomy.

Editttttt

Brat wrócił do polski i posłuchał silnika, stwierdził ze gładko chodzi ale teraz dla odmiany cos w nim mieli jakby ktos do oleju dosypal piasku.

Widocznie było trzeba od razu założyć sprawę w sądzie :)

Teraz człowieku się martw jak to załatwić na odległość :x

Edytowane przez tracer123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Mnie do wymiany okazała się pompa olejowa, którą udało mi się zakupić używaną, sprawdzimy czy działa, i czy charakterystyczny trykot po odpaleniu nadal występuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u Was też przy minusowych temperaturach po odpaleniu auta na zimnym silniku nie ma tego trykotu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Benya4

Witam czy możesz podac cene za regenerację wariatora i cenę pierścieni? mam ten terkot 2sek na zimnym silniku i po przeczytaniu postów na forum i obejrzeniu filmików doszedłem do wniosku że to wariator i ten hamulec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na tym forum mam ten sam problem z terkotem auto jest po wymianie wszystkich elementów z tym związanych wszystko zakupione w aso i nadal to samo ma morze ktoś jakiś pomysł co to morze być uszkodzone ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło kurde prawie cały silnik :D To ktoś coś musiał źle złożyć bo jak wymieniłeś to co napisałeś na nowe to Alt powinien chodzić cichutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinien chodzić cichutko.ale tak nie jest ma morze ktoś jakiś pomysł .Czy przy wymianie mogli żle ustawić łańcuszek rozrządu ?prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli to tylko pocenie to nie ma zadnego wplywu. Skoro masz wszystko nowe i nadal ci tyrkocze to mozliwe ze któraś z nowych czesci jest wadliwa. Miałem klienta ktory kupił nowy wariator i okazalo sie ze byl zle skrecony. Trzpien nie blokowal go przez co tyrkotal. Oddal na reklamacje i ASO uwzglednilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

problem nie występuje przy minusowych temperaurach,ustawieniu auta nosem pod górę,odpaleniu po ok 2 godz. potem może stać nawet 2 dni i nic nie terkocze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...