Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Zmiana profilu z 55 na 40 w 16"


bronekb5

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

dostałem od znajomego oponki 195/40 R16 prawie nowe Dunlop SP Sport 9000 ZR XL 80 :>

i się zastanawiam poważnie nad założeniem ich na lato na felgi ori Audi 16" jak na zdjęciu :cool1:

ori16in.jpg

obecnie mam zimówki 205/55R16 z indexem nośności 93W

i obawiam się, że taka wymiana może okazać się niebezpieczna :confused4:

Podróżuję w 80% sam lub dziewczyną, nie wożę cementu ani innych ciężkich rzeczy.

Prosiłbym o poradę, jeśli ktoś widział jeżdżące tak A4 lub miał styczność z tego typu zmianami.

dziękuje z góry i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebezpiecznie to nie będzie, ale przekłamania szybkościomierza o jakieś 10% i jesli masz zawieszenie np. 1BE, to już będzie haczył o wszystko na drodze.

Hehe, właśnie mam zawias 1BE i myślałem, że to będzie wyglądało całkiem niebrzydko :przebiegly:

drogi są połatane w miejscu gdzie jeżdżę, więc będzie trzeba powolutku jeździć i pewnie na wahacze uważać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdrowy rozum to auto sie obnizy(zmniejszysz średnice koła), ale powiększy sie wysokosć od opony do błotnika, czyli uzyskasz nie pożądany efekt :thumbdown: bedzie twardsze 1BA :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdrowy rozum to auto sie obnizy(zmniejszysz średnice koła), ale powiększy sie wysokosć od opony do błotnika, czyli uzyskasz nie pożądany efekt :thumbdown: bedzie twardsze 1BA :polew: :polew:

Coś w tym jest, co mówisz.

Zdecyduję się zapewne na wymianę na standardowe 205/55R16, jeżeli tak to będzie wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystaw to na alledrogo a kup se normalne opony

na takich malutkich bedzie ci sie jezdzilo jak taczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kółka w takim rozmiarze widziałem na peugeot 206 tam wyglądały b.fajnie u ciebie będzie lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerując się waszymi uwagami zdecydowałem sprzedać to na serwisie aucyjnym

i kupić sobie normalne oponki 205/55R16 - tylko jakiej firmy (ale to już następny dylemat).

Temat uważam za zamknięty. Dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dobrze zrobiles, auto wygaldaloby mega komicznie - mniej wiecej efekt podobny do tego jakbys zalozyl 13".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bronek tu jak co masz nasz sklep

http://www.opony.biz.pl/

nie ma jeszcze na stronie ale sa micheliny energy saver w twoim rozmiarze po jakies 320 zl

Dziękuję bardzo za linka ale mam dojścia do opon co najmniej 50 zł tańszych na sztuce :)

tylko te muszę sprzedać a na forum za mało postów ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu na forum raczej nie sprzedasz takiego rozmiaru. Jak coś uderz na allegro na pewno pójdą. Kiedyś sprzedawałem opony o takim rozmiarze to rzucili się na nie jakby nigdzie nie można było ich dostać :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MICEHELINA ENERGY SAVER MASZ ZA 50 TANIEJ RACZEJ NIMOZLIWE :)

Michelin Energy Saver na stronie w moim rozmiarze 205/55R16 kosztuje 369 zł, ja mogę mieć za 324 zł u siebie,

więc... chyba, że są jakieś ukryte promocje :):tongue4:

Tu na forum raczej nie sprzedasz takiego rozmiaru. Jak coś uderz na allegro na pewno pójdą. Kiedyś sprzedawałem opony o takim rozmiarze to rzucili się na nie jakby nigdzie nie można było ich dostać :naughty:

Już uderzyłem na allegro z tym, bo widzę, że głównie peugeot 206 i golf III na takich jeżdżą (na zlotach) :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MICEHELINA ENERGY SAVER MASZ ZA 50 TANIEJ RACZEJ NIMOZLIWE :)

Michelin Energy Saver na stronie w moim rozmiarze 205/55R16 kosztuje 369 zł, ja mogę mieć za 324 zł u siebie,

więc... chyba, że są jakieś ukryte promocje :):tongue4:

Tu na forum raczej nie sprzedasz takiego rozmiaru. Jak coś uderz na allegro na pewno pójdą. Kiedyś sprzedawałem opony o takim rozmiarze to rzucili się na nie jakby nigdzie nie można było ich dostać :naughty:

Już uderzyłem na allegro z tym, bo widzę, że głównie peugeot 206 i golf III na takich jeżdżą (na zlotach) :>

No dokładnie ibizy, polo itp :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...