Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rezanie bixenonu


Gwerty

Rekomendowane odpowiedzi

W normalnej lampie masz wtyczkę na h7 najprostszym sposobem jest uciąć sama wtyczkę i w to.miejsce wstawić wtyczkę do przetwornicy,litra odpowiednio plus do plusa i minus do minusa.

Ja w sądziłem same odblysnik i od a4 a soczewki zostawiłem ori,także nie musiałem powiększać otworu na soczewkę.ale to już jak kto woli.

Musisz się liczyć natomiast z tym ze jak chcesz zostawić długie tam gdzie są do stawiając jednocześnie bixa będzie trochę pod górkę żeby świeciły na tym samym poziomie.

Najprostszym rozwiązaniem jest w miejsce długich wstawić drl ale ja np tak nie chciałem.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W normalnej lampie masz wtyczkę na h7 najprostszym sposobem jest uciąć sama wtyczkę i w to.miejsce wstawić wtyczkę do przetwornicy,litra odpowiednio plus do plusa i minus do minusa.

Ja w sądziłem same odblysnik i od a4 a soczewki zostawiłem ori,także nie musiałem powiększać otworu na soczewkę.ale to już jak kto woli.

Musisz się liczyć natomiast z tym ze jak chcesz zostawić długie tam gdzie są do stawiając jednocześnie bixa będzie trochę pod górkę żeby świeciły na tym samym poziomie.

Najprostszym rozwiązaniem jest w miejsce długich wstawić drl ale ja np tak nie chciałem.

Dzięki :thumbup1:

A jest ktoś na forum, kto przerabia tak lampy?

Oczywiście za opłatą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak,,ale jak masz soczewki to sam sobie zrobjak znajdziesz czas to troszke grosza zaoszczedzisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego miałby mieć problem z ustawieniem wysokości do standardowych drogowych? Jak soczewka jest odpowiednio przykręcona, to będzie jak ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego miałby mieć problem z ustawieniem wysokości do standardowych drogowych? Jak soczewka jest odpowiednio przykręcona, to będzie jak ori.

G prawda :wink:

odpowiednio tj jak? na pewno nie równolegle do płaszczyzny gdzie sie opiera o plastik odbłyśnika. Trzeba pokombinować, dorobić odpowiednie śruby regulacyjne i sobie soczewke ustawić żeby świeciła jak powinna względem długich h7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długie swieca za wysoko to dajesz podkladke pod gorna śrubę a jak za nisko to pod dolne, oczywiście zalezy w jaki sposób jest zamontowana. Teraz rzeźbie Hella 3 i gorna sruba pasuje mi w ori otwór a dolne na adapterach z blachy.

Ktoredy najlepiej puscic w lampach przetwornice koito?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wycialem lampe pod spodem i wsunalem ją do srodka czesciowo, a reszte zakleilem masą uszczelniającą i jest cacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany mam problem... od 3miechów jestem w posiadaniu bixów robionych przez Gwertego - od jakiegoś czasu w lewej lampie odbłyśnik H7 i soczewka drży - (czasami przestaje) czym może to być spowodowane?? Co z tym fantem zrobić?

Edytowane przez eRniś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wycialem lampe pod spodem i wsunalem ją do srodka czesciowo, a reszte zakleilem masą uszczelniającą i jest cacy

ale co wsunales czesciowo bo nie kumam???

Pany mam problem... od 3miechów jestem w posiadaniu bixów robionych przez Gwertego - od jakiegoś czasu w lewej lampie odbłyśnik H7 i soczewka drży - (czasami przestaje) czym może to być spowodowane?? Co z tym fantem zrobić?

czyli drży cały odblask ?

jesli tak to obklej izolacja czy jakąś tasma kulkę od regulacji na silniczku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale caly dol wyciales wew miejsca na przetwornice?

tak, cały i wsunąłem ją tak, żeby nie wadziła mi w lampie ani na zewnątrz o nic i tak ja wkleiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale caly dol wyciales wew miejsca na przetwornice?

tak, cały i wsunąłem ją tak, żeby nie wadziła mi w lampie ani na zewnątrz o nic i tak ja wkleiłem

a jaka konkretnie przetworke wsadziles? dajjakiegos linka ze zdjeciem czy ogloszeniem czy cokolwiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koito d2s, z velsatisa akurat ale w paru autach występują

http://olx.pl/oferta/przetwornica-xenon-vel-satis-CID5-IDcpcSj.html#323afdb649

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wycialem lampe pod spodem i wsunalem ją do srodka czesciowo, a reszte zakleilem masą uszczelniającą i jest cacy

ale co wsunales czesciowo bo nie kumam???

Pany mam problem... od 3miechów jestem w posiadaniu bixów robionych przez Gwertego - od jakiegoś czasu w lewej lampie odbłyśnik H7 i soczewka drży - (czasami przestaje) czym może to być spowodowane?? Co z tym fantem zrobić?

czyli drży cały odblask ?

jesli tak to obklej izolacja czy jakąś tasma kulkę od regulacji na silniczku

Ok, jutro sprawdzę czy pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utnij kawałeczek rurki termokurczliwej, nałóż na tą końcówkę i podgrzej, dobry sposób na powiększenie średnicy tej "kulki" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego miałby mieć problem z ustawieniem wysokości do standardowych drogowych? Jak soczewka jest odpowiednio przykręcona, to będzie jak ori.

G prawda :wink:

odpowiednio tj jak? na pewno nie równolegle do płaszczyzny gdzie sie opiera o plastik odbłyśnika. Trzeba pokombinować, dorobić odpowiednie śruby regulacyjne i sobie soczewke ustawić żeby świeciła jak powinna względem długich h7

Dziwne... sporo tego zrobiłem i zawsze było ok. Hellę classic i EvoX-R da się zrobić tak, aby opierała się identycznie o mocowania jak ori. Więc wtedy jest ok.

Fakt ostatnio w 8L walczyłem z poprawnym ustawieniem, ale poszła duuża soczewka z Passata B5 Fl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze jest zamontowana na ori mocowanie nie znaczy ze przesłonka w soczewce jest na takiej samej wysokości.wystarczy ze jest 3 milimetry niżej i juz jest różnica.trzeba wtedy podkladac coś żeby ustawić soczewkę delikatnie pod kątem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większość osób wrzuca soczewke bixa a długie h7 odłącza albo wrzuca tam drl i nawet nie są świadomi tego, że świeci to na całkiem innych wysokościach


Dlaczego miałby mieć problem z ustawieniem wysokości do standardowych drogowych? Jak soczewka jest odpowiednio przykręcona, to będzie jak ori.

G prawda :wink:


odpowiednio tj jak? na pewno nie równolegle do płaszczyzny gdzie sie opiera o plastik odbłyśnika. Trzeba pokombinować, dorobić odpowiednie śruby regulacyjne i sobie soczewke ustawić żeby świeciła jak powinna względem długich h7

Dziwne... sporo tego zrobiłem i zawsze było ok. Hellę classic i EvoX-R da się zrobić tak, aby opierała się identycznie o mocowania jak ori. Więc wtedy jest ok.

Fakt ostatnio w 8L walczyłem z poprawnym ustawieniem, ale poszła duuża soczewka z Passata B5 Fl.

nie wiem co to za soczewki ale mi ani q7 ani hella 3 nie pasiły na ori mocowania ani trochu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze jest zamontowana na ori mocowanie nie znaczy ze przesłonka w soczewce jest na takiej samej wysokości.wystarczy ze jest 3 milimetry niżej i juz jest różnica.trzeba wtedy podkladac coś żeby ustawić soczewkę delikatnie pod kątem.

Nie musisz mi tego tłumaczyć, trochę tego porozklejałem ;)

misiek95, bo jedna ani druga nie pasuje, tak jak mówisz ;) Hella Classic i EvoX też "teoretycznie" nie pasują.

Dla mnie to jałowa dyskusja, co to za problem sprawdzić sobie na stole jak to świeci i wyregulować przed złożeniem...EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...