Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] A4 2,5TDI 150kM spadek mocy


mark31

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam mały spadek mocy po wymianje silnika stary był AFB a teraz jest AKN osprzet został stary,autko niema mocy tak jak powinno sprawdziłem u elektryka turbina niema tyle mocy co powinna wymieniłem turbinne ,przepływomierz i zawór rególujacy i jak by troche lepiej ale to nie jest to.I po wymianje silnika słychać gwizd turbiny {starei jak i nowei}. :audi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nejlepiej byłoby zacząć od diagnostyki VAGiem

PS

jak elektryk sprawdził Ci moc turbiny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie musisz slyszec turbine - moga to byc tez kolektory wydechowe. Tak, czy siak - swist turbiny nie musi oznaczac niczego zlego. Musisz zaczac od podpiecia auta pod komputer i zrobienia logow - kazdy Ci to powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakim sterowniku i sofcie to jeździ ?

I w jakim stanie są wałki ?? wytarte wałki powoduja spadek momentu obrotowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojecia na jakim sofcie jest auto jak to można sprawdzic? A o jakie wałki chodzi ? Jak ją kupiłem był motor AFB i na początku chodziła bardzo dobrze a pózniej też spadła moc i padł motor,wstawiłem drugi AKN ina tym samym kompie i osprzecie tylko turbina nowa ,auto jedzie i ma moc ale nie taką jak miało na początku na starym motorze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję na początek zapakować ori soft AFB do epromów i przelutować je zamiast tych od AKN.

A skoro już kupiłeś nowy silnik, to chyba podniósł ktoś dekle głowic i obejrzał wałki rozrządu ?

Sterownik z AFB nie bardzo widzę w AKN'ie, wyszłoby kilka istotnych kłopotów, chociaż na pewno by jeździł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothV8

U mnie były podobne cyrki, jak padł mi komp (w 1Z-cie) to zapodałem kompa 16-bitowego od Seata (AFN 110 km, turbina VTG), jechał jak potrącony, ale w trybie awaryjnym, bez turbo dojechałem do dr. Niutona vel Rogala - i potem zapier...ał jak szalony

Przed operacją miał około 50-60 koni (szacuję) a po 130.....

Komp z innego silnika wstawiony bez żadnych przeróbek zawsze będzie powodował problemy i prawie zawsze będzie jednak jakoś jechał....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakbyś udał się do jakiegoś tunera, niech zdiagnozuje twoje auto, zmierzy moc, obejrzy program w sterowniku i ewentualnie podejmie decyzję.

Absolutnie nie zmieniaj sterownika w całości na tego od AFB, bo on jest po prostu nieco inny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku radzę ci jeszcze sprawdzić czy nie masz przypadkiem zatkanego wydechu(katalizatora) u mnie od tego, zaczęły sie wszystkie problemy (spadek mocy), wystukałem katalizator i auto jak nowe, turbina działała ale to nic nie dawało bo był przyduszony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wymieniles silnik bo dymil i oleju ubywalo - a wystarczylo filtr odmy podziurawic (przy sprawnym termostacie - a co za tym idzie sprawnym filterku odmy ten motor jest nie do zajezdzenia)... no ale mniejsza o to - tak jak kolega powyzej zauwazyl sprawdz katalizator, a potem zalej egr wd40 na noc - jak mu nie pomoze to trzeba by go rozebrac i wyczyscic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kolego wymieniłem silnik dla tego bo mi padł rozrząd i rozwaliło wszystko, a katalizator jest czysty :th: Może wie ktoś czy w podlaskim jest jakiś magik komputerpwy który wiedział by od czego zacząc?Ja jestem z Suwałk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(przy sprawnym termostacie - a co za tym idzie sprawnym filterku odmy ten motor jest nie do zajezdzenia)

Niebardzo wiem co ma piernik do wiatraka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze to ci troche rozswietli temat - http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,21383.0.html

Wspolczuje z powodu rozrzadu - straszna lipa - a moze podjedziesz do Kaunas i opedzlujesz autko w pare godzin - jakis glupi kazach da ci z 5 kola EU

Szukaj dobrego mechatronika z dobrym sprzetem a nie ze starym KTSem to moze jeszcze poczujesz te 150km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wymieniles silnik bo dymil i oleju ubywalo - a wystarczylo filtr odmy podziurawic

No Panowie ale o tym to jeszcze nie slyszalem, wymieniac owszem , ale zeby dziurawic.???[br]Dopisany: 07 Grudzień 2007, 22:26 _________________________________________________

moze to ci troche rozswietli temat - http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,21383.0.html

Mi chodzi o to co ma wspólnego termostat z odmą :kwasny:

Wg mnie tyle co czerwona fuga do czarnych plytek.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wymieniles silnik bo dymil i oleju ubywalo - a wystarczylo filtr odmy podziurawic

No Panowie ale o tym to jeszcze nie slyszalem, wymieniac owszem , ale zeby dziurawic.???[br]Dopisany: 07 Grudzień 2007, 22:26 _________________________________________________

moze to ci troche rozswietli temat - http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,21383.0.html

Mi chodzi o to co ma wspólnego termostat z odmą :kwasny:

Wg mnie tyle co czerwona fuga do czarnych plytek.....

:D :D no to wyjaśnia sprawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...