Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[Laptop] Podczas ładowania baterii procesor pracuje na 100%


Rekomendowane odpowiedzi

Mam od dluzszego czasu problem z laptopem (HP Pavilion DV7).

Do tej pory nie moglem zlokalizowac problemu. Generalnie problem polega na tym, ze po pewnym czasie (np. ogladam film) wszystko zaczyna zwalniac, dzialac poklatkowo (film klatkuje, dzwiek jest okej).

Wlaczajac menedzera urzadzen widze, ze uzycie procesora caly czas stoi na 100% mimo, ze aplikacje/procesy obciazaja go moze w 15-30%.

Najczesciej dzieje sie to wlasnie podczas ogladania filmu (z reguly to robie, bo to domowy laptop). Myslalem, ze to moze problem z dyskiem, ale puszczajac film z dysku zewnetrznego (usb) dzieje sie to samo. Po pewnym czasie wszystko zwalnia, procesor sie grzeje...

Problemu nie ma (!) w momencie jak laptop smiga na baterii. Po jej podlaczeniu po parunastu minutach wszystko zaczyna sie sr**...

Co robic? Tylko serwis?

Niestety serwis HP w PL ma bardzo slabe opinie... :( a nie moge sobie pozwolic na rozbrat z komputerem na kilka tygodni (praca mgr).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez to obstawiam, bo nic innego nie przychodzi mi do glowy - ale czemu podczas ladowania baterii ? Taki to ma wplyw na procesor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie rozbierzesz kompa trudno ocenić... najlepiej zdiagnozuj czy wiatraczek procka nie jest za***any kurzem i profilaktycznie nową pastę pod procek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba sam sie za to zabiore, kosztem gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: Kliknij na ikonę baterii koło zegara następnie wejdź w opcje zasilania pokaże się i dwie albo trzy opcje, zrównoważone, oszczędzanie energii albo wysoka wydajność, jeśli masz zaznaczoną wysoką wydajność to zmień na zrównoważone jest to nie pomoże to kliknij obok na zamień ustawienia planu następnie w nowym oknie kliknij napis z "zmień zaawansowane ustawienia zasilania" i tak wyszukaj zakładki "Ustawienia multimediów" następnie "podczas odtwarzania wideo" i ustaw tak Zasilanie bateryjne: Zrównoważone. Podłączony: Optymalna jakość wideo. To wykonaniu tej operacji wsio powinno wrócić do normy, no chyba że już masz tak ustawione to wtedy przyczyny trzeba szukać gdzie indziej :mysli:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na baterii laptop przechodzi w nieco bardziej oszczędny dla energii tryb i to może być spowodowane że zamula na kablu. Jedyna metoda wyczyścić, a na przyszłość nie kupwać Hp z linii nie pro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompesor albo sprężone powietrze i przedmuchaj wiatrak i radiator procka...

Sprawdz te ustawienia, o których pisali koledzy....może to pomoże... sprawdz też czy masz jakieś ustawienai w Biosie pod kontem wydajności/zarzadzania energią

Dodatkowo sprawdz dysk pod kontem wirusów, trojanów, spyware - zamulanie to jedno ale to 100 % obciążenia na kablu to trochę podejżane - może cos złapałeś

a może jakas aplikacja w tle lub komunikator bruździ - wyłącz wszystko co zbędne odpal filma i zobacz co bedzie

Ciekawe - bo zwykle to na baterii próbuje oszczedzać energie i zamula q nq kqblu powinien smigac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kliknij na ikonę baterii koło zegara następnie wejdź w opcje zasilania pokaże się i dwie albo trzy opcje, zrównoważone, oszczędzanie energii albo wysoka wydajność, jeśli masz zaznaczoną wysoką wydajność to zmień na zrównoważone jest to nie pomoże to kliknij obok na zamień ustawienia planu następnie w nowym oknie kliknij napis z "zmień zaawansowane ustawienia zasilania" i tak wyszukaj zakładki "Ustawienia multimediów" następnie "podczas odtwarzania wideo" i ustaw tak Zasilanie bateryjne: Zrównoważone. Podłączony: Optymalna jakość wideo. To wykonaniu tej operacji wsio powinno wrócić do normy, no chyba że już masz tak ustawione to wtedy przyczyny trzeba szukać gdzie indziej :mysli:

...i to pomoglo, choc mialem wsyzstko ustawione tak jak w opisie, ale cale zarzadzanie energia bylo na "oszczedzaniu" - dlatego, ze czesto korzystam z baterii.

laptop przestal sie dlawic, ale ewidentnie i tak musze zajrzec do procka, bo grzeje sie, cooler chodzi (podczas ogladania filmu/seriali).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do grzania to kumpel miał też HP Pavilion i sie grzał niemiłosiernie. W życiu nie widziałem laptopa który by się tak grzał. Bał się o niego do tego stopnia. że jak raz coś renderował (chyba trwało to koło 1.5 dnia) w 3Dstudio to wyniósł go do komórki gdzie było chłodniej :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem w tym, ze nie grzal sie w ogole na poczatku, czas chyba zajrzec do coolera, moze jakiegos fmica wyrezam :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do grzania to full czyszczenie z kurzu plus do tego jak będziesz miał rozebrany to zmień pastę termoprzewodzącą pod radiatorem na procku.

Niestety lapki to bardzo często boli :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zapytam ile lat już masz tego lapka ???? Ja mam della już kilka lat i nic się nie dzieje...... :gwizdanie: nie czyszczony ani razu i zapierdziela... czasami się wiatrak odzywa ale nie mam czasu go rozkręcić. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez zawsze mialem Della... do momentu jak kupilem D800 - sparzylem sie. uj***la sie wtyka od pradu na plycie glownej - z tego co widzialem po allegro, to nie tylko ja mialem ten sam problem :thumbdown:

Lapek ma 1,5 r.

insane, to ze sprzet sie kurzy, to ja doskonale wiem, ale mam gwarancje + nie moge oddac im lapa na dluzej. Poza tym naczytalem sie o serwisie HP dosc duzo... i tak stalem w rozkroku. W koncu chyba oleje gwarancje i sam sie za to wezme.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w wawie polecanego serwisu HP..... jedź osobiście i powiedz żeby zrobili na miejscu. Ewentualnie wcześniej się umów na taką operację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...