Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] 40 tysięcy km a filtr paliwa..


pawel1380

Rekomendowane odpowiedzi

ja wymieniam komplet filtrów co 10-12 tyś km filtr paliwa powinno sie wymieniac jak najczęściej. optymalnie 15-20 tys km

Wymieniaj na zdrowie nawet co 5 tys km jeżeli masz za dużo pieniędzy, ale uzasadnij proszę po co wymieniać go tak często- co 15- 20 tys km , zwłaszcza w nowym aucie tankowanym na dobrych stacjach :cool1: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniam komplet filtrów co 10-12 tyś km filtr paliwa powinno sie wymieniac jak najczęściej. optymalnie 15-20 tys km

Wymieniaj na zdrowie nawet co 5 tys km jeżeli masz za dużo pieniędzy, ale uzasadnij proszę po co wymieniać go tak często- co 15- 20 tys km , zwłaszcza w nowym aucie tankowanym na dobrych stacjach :cool1: ?

a gdzie masz te dobre stacje?? :polew:

filtr kosztuje ok 50zł co 15-20 tys km to chyba nie duzo??;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz posty wyżej, nie trzeba ze świecą szukać. Kiepsko uzasadniłeś odpowiedź, w dodatku pytaniem na pytanie. A kilkadziesiąt do 100 zł z hakiem za filtr lepiej zostawić w kieszeni na milsze wydatki niż wyrzucać w błoto przez nadgorliwość. Autor tematu i tak zrobi co uzna za słuszne, ilu ludzi tyle opinii :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic jej tym czasem nie będzie, ale dobij do tych wymienionych 45 tys. km i wymieniaj bez żadnej zabawy pełny zestawik, mianowicie - filtr paliwa, powietrza, kabinowy, olejowy wraz z olejem. Na 15 tys. będziesz miał spokój, chyba , że jeszcze masz uwzględnione tryby dłuższych przerw pomiędzy serwisami, ale to i tak... wiesz jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak naprawdę to na każdej stacji jest to samo paliwo (jeżeli tylko ajent nie chrzci )

popatrzcie , że do Shella Statoila czy Arala podjeżdża beczka Orlenu :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniam wszystkie filtry zawsze z olejem co 9-10 tysięcy i chyba nie jest to błędem :gwizdanie:

no może oprócz kabinowego :decayed:

Hmmm jeśli kabinówka węglowa to raczej zaleca się wymiany co 10/15 tys km bo później już podobno traci swoje właściwości więc dobrze że tak wymieniasz... Co do paliwowego to ja wymieniam co dwie wymiany i jest ok... Ale raz jak zalałem jakiegoś syfu to po 10 tys km auto mi jechać nie chciało... Przepaliłem rope, wymieniłem filtr i ok... w ogóle to znajomy ostatnio był u pompiarza i ten mu powiedział żeby raczej nie stosować filtrów filtrona ponieważ mają zbyt małą przepustowość, a co za tym idzie - pompy mają zbyt małą dawkę ropy i robią vakum po czym się rozszczelniajż... co o tym myślicie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak naprawdę to na każdej stacji jest to samo paliwo (jeżeli tylko ajent nie chrzci )

popatrzcie , że do Shella Statoila czy Arala podjeżdża beczka Orlenu :>

Jak podjeżdża beczka orlenu na shela albo statoila to już przekret bo orlen nie może na shela wozić :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tak gadają ale nigdzie nie jest to poparte dowodami.O ile pamietam kiedyś Auto Swiat robił test.Zlecił badanie paliwa ze stacji markowych w Niemczech i w Polsce i chyba nic z tego nie wynikło.Paliwa jakościowo te same.

Przeciez Niemcy tez do nas przyjezdzaja po paliwo jak jest tansze.

Akurat na testy autoswiata czy niemieckiego autobilda to ja bym nie patrzył. Część takic czy innych testów jest opłacana, wiec komu tu wierzyć...

Mój zaufany mechanik zawsze mówi mi że wymiana filtra paliwa = co druga wymiana oleju.

Ale tak jak ktoś wspomniał co czlowiek to opinia, moim zdaniem nie ma co przesadzać i jakoś to wszystko uśrednić ;) Ja bynajmniej wymieniam raz na 2 lata.

Fakt faktem, jak ktoś kreci spore kilometry i ma auto za dziesiatki tysiecy zł to wydatek rzędu 100zł na filterek nie powinien być tragedią....

pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...