Treść opublikowana przez paww18
-
[B6 AVF] Potrzebny nr częsci. Proszę o pomoc.
Ta łapa to będzie numer : 8E0 199 351P (strona lewa - od kierowcy) Jeśli byś chciał, to nie jestem pewien, ale mam w garażu taką łapę, tylko musze sprawdzić (używka ale na bank w idealnym stanie), to bym ją oddał za jakieś nieduże pieniążki. Łapę kupiłem do mojego auta, ale okazało się że niepotrzebnie. Co do tego czujnika to nie znalazłem jaki miałby mieć numer :/ pozdrawiam Paweł
-
[ALL B6] kupplungsglocke ?? Co to jest?
a nie będzie to przypadkiem kosz sprzęgłowy ?
-
[B6 AVF] poduszka pod skrzynię HCF bardzo pilne:)proszę o pomoc
Moja etka też podaje końcówkę "HN", gość z serwisu raczej się nie pomylił.
-
[ALL B6] Problem z nazwą cześci
a może koledze chodzi o korki do zaworków serwisowych czy jak tam to sie nazywa - tu gdzie podlacza się wysokie i niskie ciśnienie przy serwisie klimy ?
-
[ALL B5] Wtyczka do foteli - podgrzewanie
Kolego a nie będzie to tak : Grupa 9 (wyposażenie elektryczne) -> PG 71 - > 972-99 wiązka do samodzielneog montażu i wchodzisz tam i numer wiązki : 1-381. Jesli zamotałem to daj znać, wyślę ci na maila screen. pozdrawiam Paweł
-
[B5 ADR] Poszukuję nr czujnika temp silnika, nr tarczy tył i łożysk
Tarcza tylna 245x10mm 5/112 - 8d0 615 601b Zestaw łożyska z częsciami montazowymi - 8d0 598 625 Czujnika nie jestem pewien, ale podam (jak zle - niech mnie ktos poprawi): Czujnik temperatury 4 styki niebieski pasek - 059 919 501
-
[B7 BLB] Filtron, czy warto?
Filtron ma kilka linii produkcyjnych. Inna linia robi filtry do serwisow a inna filtry do sklepow - dla zwyklych smiertelnikow, nie serwisujących w ASO.
-
[B5 AFN] Porozrywana gąbka osłony silnika
Kolego gąbkę oczywiscie kupić możesz w serwisie ale jej koszt jest oszałamiająco wielki jak na "gąbkę", wiec imho nie wiem czy jest sens skoro mozna założyć bez (tylko nie wiem czy wibracji nie bedzie na obudowie)
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Czasami w książce piszą jakie parametry oleju jaki wymienili, na pewno nie będzie pisać ile oleju ma wejść. Najczęściej jednak jaki olej zalano jest na kartce w komorze silnika. Do Twojego silnika powinno wejść około 3,6l oleju (tak podaje Autodata), a olej powinien spełniać normę 505.01 (pompowtryski). pozdrawiam Paweł
-
[B5 ADP] Jakie tuleje do tylnej belki.
OSłona amortyzatora : 357 513 425 odbijak (zwykle zawieszenie, nie sportowe, nie do jazdy po trudnych drogach ) : 8D5 512 131F pierścień łożyskujący : 8D0 512 335 Jeśli jest jeszcze co warto wymienić a ja pominąłem - poprawcie mnie koledzy Baraka jak chcesz rozpiskę z etki razem z rysunkiem to daj znać - podeślę Ci na maila. pozdrawiam Paweł
-
[B5 AFN] Zamek sedan potrzebny nr czesci
to nazywa się chyba popychacz, ma numer : 8d5827543
-
[B5 ADP] Jakie tuleje do tylnej belki.
numerek tych tulejek : 8d0501541d
-
[ALL B5] Numer śruby.
Nie wiem czy dobrze spojrzałem, ale w/g etki nazywa sie to : śruba mimośrodowa, jej numerek : 8A0 501 387C do kompletu jest jeszcze podkladka mimosrodowa oraz nakretka samokontrujaca. Jesli sie myle prosze zeby mnie ktos poprawil !
-
[B6 AWX] Mityczny wąż od turbo za 720zł pomocy
Koledzy a jaki jest numerek OE tego magicznego węża ?
-
[B5 AFN] Alternator do AFN
Kolego to jest alternator sprzed 1999r bo od 99r został zamieniony na inny alternator. W/G etki jest to alternator 120A wiec jesli mocowania pasują a Twoj stary altek miał 120A to ten powinien pasować. Obecny numer alternatora bosch 120A ma numer : 038903018QX
-
[B5 ADP] Waz chlodnicy
Czesc, do numeru nadwozia : 8D-T-180 000 wąż cieczy chłodzącej zasilanie: 8D0121101C od nru nadwozia : 8D-T-180 001 wąż cieczy chłodzącej zasilanie : 8D0121101k
-
[B5 AFN] Problem z niedogrzanym silnikiem
Kolego bardzo mozliwe ze ten nowy termostat wcale nie jest sprawny, często zdarza się (ja bynajmniej słyszałem o Vernecie), że nowe z kartonika są już niesprawne. Co prawda wahler robi na 1 montaż ale jednak 99% pewności będziesz miał po zakupie termostatu w ASO niestety. Z resztą zawsze obecny termostat możesz reklamować u sprzedawcy (tylko wtedy jesteś bez auta, lub musisz kupić drugi na podmianke....). pozdrawiam Paweł
-
[B7 BPW] Chłodnica spalin do wymiany?
Potwierdzam, ERW0 podal prawidlowy numer, w załączniku podsyłam jeszcze fotke z etki tej chlodnicy(nr 13 na rysunku).
-
[ALL] 40 tysięcy km a filtr paliwa..
Akurat na testy autoswiata czy niemieckiego autobilda to ja bym nie patrzył. Część takic czy innych testów jest opłacana, wiec komu tu wierzyć... Mój zaufany mechanik zawsze mówi mi że wymiana filtra paliwa = co druga wymiana oleju. Ale tak jak ktoś wspomniał co czlowiek to opinia, moim zdaniem nie ma co przesadzać i jakoś to wszystko uśrednić Ja bynajmniej wymieniam raz na 2 lata. Fakt faktem, jak ktoś kreci spore kilometry i ma auto za dziesiatki tysiecy zł to wydatek rzędu 100zł na filterek nie powinien być tragedią.... pozdrawiam Paweł
-
[ALL B5] Chłodnica klimy
Czesc, moja etka mowi ze do silnika ADR jak i do 1.8T jest taka sama, sprawdzalem to na przykladzie passata B5 jesli się myle, niech mnie ktos poprawi. Inny skraplacz jest do 4 i 6 cylindrowego diesla pozdrawiam Paweł
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Pozdrawiam Wszystkich Milosnikow 4 rings ;d