Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BLB] Filtron, czy warto?


dioniz

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję na jutro wymianę oleju oraz wszystkich filtrów w nieautoryzowanym warsztacie. Zaproponowano mi wymianę filtrów (oleju, powietrza oraz paliwa), na firmę Filtron, podobno nie odbiegają one jakością od innych znanych marek: Mann, czy Knecht...Jako, że nie lubię oszczędzać na tak prozaicznych rzeczach, powiedźcie proszę, czy naprawdę nie ma różnicy w jakości? Poprzednią wymianę oleju, robiłem w ASO i nie wiem, jakiej firmy filtry zastosowano.

Olej, jaki ma być użyty to Castrol Edge 5W-30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa ok :) stosuje od poczatku i zasze wszystko gra. Jedynie przeciwpyłkowy wyłącznie z węglem z literką A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy w Motorze wykazały, że filtry Filtrona posiadają więcej wkładu filtrującego niż np. BOSCH czy Mann.

Ja nie przepłacam i co 10 tys. km AVG dostaje komplet świeżych Filtronów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtry Filtrona posiadają więcej wkładu filtrującego

wiecej cukru w cukrze :polew::good:

Zeby bylo jasne-wcale tego nie neguje,to calkiem mozliwe :rolleyes:.Od 15 lat jak wymieniam w Polsce, to Filtron i jest OK :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam wolę dołożyć kilka złoty i kupić Knecht'a :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja równiż polecam knecht-a bo zarówno w poprzednim jak i obecnym a4 tylko te filtry stosuję i jestem zadowolony choć do koparek i aut ciężarowych u siebie też kupuję filtrona i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę generalizować, bo może to pojedynczy przypadek, ale na AKP ktoś kiedyś opisywał sytuację z filtrem oleju marki Filtron - rozpuścił się. Ja używam Knecht'a lub Mann'a, a czy jest aż tyle drożej od Filtrona...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy jest aż tyle drożej od Filtrona...?

a czy MAnn jest aż tyle lepszy od Filtrona? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Ciężko ocenić cokolwiek w tej kwestii. Badań laboratoryjnych nie robiłem i nie zamierzam się w to wgłębiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze jak zamawiam olej u dzika to biore odrazu filtry manna ale jesli jest taka potrzeba i kupuje w zwyklym sklepie to wtedy biore filtrona wedlug mnie sa ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtron daje radę :rolleyes: ale ja kupuję Knechta :decayed: Zmieniam olej raz do roku więc to prawie żadna oszczędność :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.I podepnę się do tematu.Też ostatnio wymieniałem filtry i jakoś Filtron nie przemawia za jakością swojej filtracji.Ale to rzecz gustu i kasy bo jest trochę tańszy. :confused4:Według mnie im silnik nowszy to i filtry bardziej renomowanych marek powinny wchodzić w grę.Ale każdy ma swoje zdanie na ten temat.Ja używam Mana albo Knechta ostateczność to Bosch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.I podepnę się do tematu.Też ostatnio wymieniałem filtry i jakoś Filtron nie przemawia za jakością swojej filtracji.Ale to rzecz gustu i kasy bo jest trochę tańszy. :confused4:Według mnie im silnik nowszy to i filtry bardziej renomowanych marek powinny wchodzić w grę.Ale każdy ma swoje zdanie na ten temat.Ja używam Mana albo Knechta ostateczność to Bosch.

ostatnio widziałem filtr wyjęty w turanie po wymienie serwisowej i filtron był ze znaczkami Vw/Audi, wiec jakościowo ma homologację producenta, z tego co wiem filtron lepiej filtruje, ale szybko sie zapycha, jezeli chodzi o filtr paliwa, wiec samochód traci na mocy

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo czytałem na forum passata , komuś po wymianie filtra paliwa na filtrona auto przy wysokich obrotach zaczęło przerywać po zmianie na stary filtr wszystko było ok. Ja osobiście stosuje filtrona cały czas i jest wszystko w jak najlepszym porządku.

A co powiecie o filtrach Wix podobno to jest filtron tylko na inne rynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtekce pół roku temu z 2-3 letniego Passata z niemiec wyciągnął ORI filtr powietrza ze znaczkiem i numerem VW/Audi, a pod tym był właśnie napis filtron. Wklejał nawet fotki na forum :decayed::naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...