Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ASN] Sportowy środkowy tłumik


iceweed

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Czy jest możliwość ze spadna mi osiagi po montazu srodkowego sportowego tlumika renemowanej firmy?? Tłumik jest dedykowany do mojego auta ale chce zostawic caly uklad pozostaly seryjny aha i nie mam juz 2 tylnych katalizatorow , komputer juz przestawiony checka nie pokazuje.

Z góry dziekuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam takie samo autko jak Ty... U mnie środkowy tłumik wywaliłem... i zamiast niego proste rurki... efekt ?

Bardziej basowy dzwiek w przedziale 1500-300 rpm... powyżej dużo bardziej metaliczny mi sie bardzo podoba :D

Jak pozbyłes sie drugich katalizatorów ? Co z sondami ? Ile km już tak zrobiłeś ,że jesteś pewny ,że nie wywala CHECKa???

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi jak moja teraz ;D fajnie ze odpisales Juz zamowilem sobie supersprinta srodkowy a co do katow to wywalilo chceck ale tuner mi to ogarnał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywalenie tego tłumnika to był mały experyment... pomyślalem ,ze jak będzie zbyt głosno to zrobie tak jak Ty i wsadze jakis sportowy zamiennik o dziwo auto nie straciło nic na mocy a poprawił sie dość znacznie dzwięk w całym zakresie rpm. Wszystkim sie podoba nawet ostatnio jakis dziadek mnie na ulicy zaczepił mówiąc ,że fura ma dobry przepał :slina::evil: Wiec narazie zostaje prosta rura. Podczas odpalania auta słychac ,że to 3.0 pod maską siedzi... bo wydech z środkowym tłumnikiem jest MAX CICHY!! Jak ktoś sie zastanawia to - ROBIĆ I SIE NIE ZASTANAWIAĆ! Dzwięk przypomina dużo bardziej 2.8 v6 które miałem wczesniej. Na wysokich obrotach jest bardzo metaliczny wczesniej było słychac silnik... teraz bardziej wydech :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:naughty: ja robie tak środkowy supersprint reszta seryjna bez kata zobczymy co z tego bedzie wstawie filmik jak zloze te klocki :hi:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*Układ wydechowy Milltek Audi A4 3.0 V6 B6 quattro

http://allegro.pl/uklad-wydechowy-milltek-audi-a4-3-0-v6-b6-quattro-i1458525044.html 4 400,00 pln

iceweed gdzie przestawiłeś ecu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w 1.8T ale w 3.0 to nie jest tłumnik... a raczej tłumniczek :) Adas z forum jeździł ostatnio ze mną i raczej nie stwierdził aby auto było za głośne... :P Wydaje mi sie ,że pełni on role "rezonatora" wiecie co to ?? ;) Za to koncowe wydechy to już kawał lochy ...

pozdrawiam[br]Dopisany: 05 Marzec 2011, 23:26_________________________________________________1483841283

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w 1.8T ale w 3.0 to nie jest tłumnik... a raczej tłumniczek :) Adas z forum jeździł ostatnio ze mną i raczej nie stwierdził aby auto było za głośne... :P Wydaje mi sie ,że pełni on role "rezonatora" wiecie co to ?? ;) Za to koncowe wydechy to już kawał lochy ...

pozdrawiam[br]Dopisany: 05 Marzec 2011, 23:26_________________________________________________1483841283

I właśnie lepiej zostawić środkowy żeby nie brzęczało metalicznie a zamiast końcowych wstawić np. Apexi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki mam juz srodkowy supersprinta i teraz zastanawiam sie czy dac do konca rury bez tlumikow koncowych czy lepiej z koncowymi?? jak to sie ma do osiagow auta? USP00audtt140.asp[br]Dopisany: 07 Marzec 2011, 17:39_________________________________________________

*Układ wydechowy Milltek Audi A4 3.0 V6 B6 quattro

http://allegro.pl/uklad-wydechowy-milltek-audi-a4-3-0-v6-b6-quattro-i1458525044.html 4 400,00 pln

iceweed gdzie przestawiłeś ecu ?

ECU przestawilem w SKN TUNING

A tak wyglada moj tlumik 27435.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj znac kolego jak sobie poradziles z katalizatorami i sondami i bledem w ecu jak juz zrobisz wydeszek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wrazenia po wlozeniu supersprinta zamiast srodkowego wydechu? ja obecnie juz mam wywalone 4 katy dzwiek za duzo sie nie zmienil, mysle nad wywalniem srodkowego wydechu i wstawieniem cos innego albo jakies inne koncowe, chcialbym bardziej basowe dzwieki uzyskac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto założyć bardzo ładny dzwięk tylko ja odrazu wymieniłem rozrzad i wałek w kolektorze dolotowym na nowy bo mój był już w słabym stanie , auto ładnie idzie do konca rpm ostatnio miałem okazje złapać sie z audi a6 4.2 i równo było do konca 3 biegu pozdrawiam właścieciela jeśli to czyta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Pytanie panowie czy wycinka katalizatorów, głównie tych tylnych dużych ma jakikolwiek wpływ na pracę auta. Jakieś rzucanie nie równa praca ?? Mam u siebie instalację gazową i gazownik coś powiedział że katalizator musi być bo coś o ciśnieniu na układzie wydechowym wspominał. Nie kminię tego o co chodzi a chciał bym wyciąć katalizatory skoro mam program na sondy zrobiony i czek się nie pali już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w 1.8T ale w 3.0 to nie jest tłumnik... a raczej tłumniczek :) Adas z forum jeździł ostatnio ze mną i raczej nie stwierdził aby auto było za głośne... :P Wydaje mi sie ,że pełni on role "rezonatora" wiecie co to ?? ;) Za to koncowe wydechy to już kawał lochy ...

pozdrawiam[br]Dopisany: 05 Marzec 2011, 23:26_________________________________________________http://1.1.1.3/bmi/img17.allegroimg.pl/photos/oryginal/14/83/84/12/1483841283

I właśnie lepiej zostawić środkowy żeby nie brzęczało metalicznie a zamiast końcowych wstawić np. Apexi

ja przerabialem to samo u siebie na konce wstawilem tlumniki apexi i bylo elegancko pozniej zachcialo mi sie wycinania srodkowego tlumnika.... zrobilem wstawilem rurki i ..... masarka w srodku sie nie da wytrzymac na zewnatrz b.fajnie brzmi ale komfortu z jazdy zadnego i trzebabylo przeprosic srodkowy tlumnik i wstawic go z powrotem heh :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...