Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi 100 C4


Gość Kaziu_Wichura

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kaziu_Wichura

Witajcie

Od tygodnie poszukuję dla swojej dziewczyny "sety" C4. Mam kilka pytań związanych z zakupem.

1. Czy ten samochód posiada złącze diagnostyczne? Jeśli tak to, które roczniki, gdzie i czy tym samym interfejsem co do A4 B5 mogę bez żadnych przeróbek się podłączyć?

2. Na co warto zwracać uwagę? Jakie były wady tego modelu?

3. Czy to normalne, że one mają akumulator i sterownik silnika pod tylnią kanapą (ostatnio się zdziwiłem jak to zobaczyłem - to była pierwsza seta jaką oglądałem i jedyna zarazem)?

4. Co sądzicie o silnikach 2.3? Jakie inne polecacie?

Piszcie cokolwiek co może się przydać przy poszukiwaniach.

Dzisiaj jadę obejrzeć jedną i chciałbym wziąć ze sobą laptopa tylko nie wiem co z tym złączem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starsze roczniki nie bardzo chca sie laczyc z fejsem na maxie.Samo zlacze znajduje sie pod maska w skrzynce z bezpiecznikami.Co do silnika 2.3 to nie oczekuj od niego osiągów,bo to wiekowa jednostka i spala nie malo.Gdybym sam szukal C4 to tylko 2.5TDI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaziu_Wichura kurde pytasz sie ludzi z A4 klubu a pod mostem milenijnym co niedziele o 18 spotykaja sie ludzie z AKP ktorzy maja wlasnie tego typu auta, oni Ci doradza i bedziesz sobie mogl pojezdzic, sprawdzic i zobaczyc sprawne auta tego modelu :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś o tym autku myślałem jako alternatywa a4 z mocnym dieslem-tylko 2.5TDi

2,3 niby mocne ale nie mocne, 2.8 mogłoby byc mocniejsze i mniej palic, 2.2T-cięzko znaleźć dobre..

akku w bagazniku to chyba normalka, przynajmniej tak słyszałem, ale nie wiem czy ten model ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

wybór padnie chyba na silnik 2.0 16v. Dzisiaj oglądałem jeden samochód z tą właśnie jednostką i jestem bardzo zadowolony. Trzeba jeszcze tylko diagnostykę zrobić i można kupować.

Kaziu_Wichura kurde pytasz sie ludzi z A4 klubu a pod mostem milenijnym co niedziele o 18 spotykaja sie ludzie z AKP ktorzy maja wlasnie tego typu auta, oni Ci doradza i bedziesz sobie mogl pojezdzic, sprawdzic i zobaczyc sprawne auta tego modelu

:mysli: po co skoro na forum łatwiej i szybciej... . A po drugie wielu z klubowiczów miało te samochody. Uwaga dziwna co najmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawosci zapytam, to Twoja dziewczyna nie chce czegos mniejszego? Bardziej kobiecego? Tylko taka stara landare? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznam Flyer'owi racje... ja bym wygrał np. Coupe B4

zdecydowanie - zgrabniejsza , ładniejsza no i zwinniejsza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

4 drzwi i klima to podstawowe wymagania. Cena powinna oscylować koło 10 tys. W grę wchodzi tylko benzniak. Lubi duże fury.

Więc jak się to podsumuje to wychodzi, że seta to dobra opcja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

2.3 odpada - zresztą wcale nie szukałem fury z tym silnikiem bo wydawał mi się od początku niezbyt trafioną konstrukcją.

Macie jakieś wiadomości na temat 140konnego 2.0 16v? Taki mnie by interesował najbardziej. Słyszałem co prawda kilka negatywnych opinii z racji chociażby wtrysku mechanicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg. mnie lepsza opcja to np b4 ale w wersji competition 2.0 16v 140 km i quattro ;)[br]Dopisany: 09 Grudzień 2007, 20:41 _________________________________________________lub http://moto.allegro.pl/item278924864_audi_b4_klima_2_0_115_km_zobacz_.html

nawet z gazem znajdziesz http://moto.allegro.pl/item279995947_audi_z_gazem_abs_klima.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik 2.3 to bardzo dobra konstrukcja o ile nie widział gazu

do c4 jest moze za słaby ale w mojej coupecie spisywał sie fajnie, jest elastyczny no i ten dzwięk powyżej 3,5 tys miodzio :naughty:

mi palił około 12 - 14 litów po miescie, ale mialem jeszcze quattro :quattro:

namów swoją żone na coupete, napewno bedzie zadowolona :)

http://polskajazda.pl/Samochody/Audi/Coupe/11052

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadalem kiedys 100 2.6e automat rocznik 1992 wtedy mial 7 lat i niestety przekrecony licznik na jedyne 75000 mil ,"zapomnialem" zmienic paska jak kupilem i zakoczylem remontem silnika za 2000 funtow w samochodzie ktory kosztowal 5000 funtow. Milaem tez problem z klima i z automatyczna skrzynia , wj%$*łem w nigo kupe kasy, ale mimo wzystko milo go wspominam., Jechalem pare razy 2.0 ale to straszny kibel nawet dla dziewczyny. minimum to 2.8 jak juz musi byc. no i z :quattro:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothV8

Właśnie w 100% popieram opinię hhacka :)

Ostatnio miałem mini-spota z kumplem z AKP w Mińsku i miał właśnie taką C4 100 2.8 Q

Jednak to były samochody, wypas jak w limuzynie, silnik dość mocny, samochód tani dośc w utrzymaniu (no może poza spalaniem około 12-13 litrów gazu podobno), no i ma :quattro: :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

wtrysk mechaniczny ujdzie dopuki nie zaczną się z nim problemy. Jak się zacznie coś psuć to już dramat jest. Jest trudny w diagnostyce i na dodatek ceny części są koszmarne.

Miałem tego świadomość wcześniej a dzisiaj utwierdził mnie w tym znajomy diagnosta.

Muszę szukać czegoś z pełnym elektronicznym wtryskiem.

2.6 zostaje 2.8 i 2.5tdi.

2.8 jak się przyciśnie to wciąga wiadrami. Jeszcze dodatkowo moja dziewczyna nie ma żadnych zniżek więc ubezpieczenie 2.6 to już bardzo duży wydatek a co dopiero 2.8

2.5 tdi jest nieopłacalny bo nieekonomiczny w porówaniu do użytkowania 2.6 z LPG a po drugie nie kupiłbym kobiecie samochodu z turbiną.

Zostaje więc 2.6 i skupię się właśnie na tym silniku (no bo w zasadzie już innego wyboru nie mam).

Oczywiście chcętnie posłucham opinii na temat tej jednostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodatkowo moja dziewczyna nie ma żadnych zniżek więc ubezpieczenie 2.6 to już bardzo duży wydatek a co dopiero 2.8

z tego co wiem ubezpieczenie będzie takie samo dla 2.8 i 2.6, w końcu to kategoria powyżej 2000 ccm (czy 2500, nie pamiętam dokładnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...