Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[2.6 v6] Błedy z vag-coma


mr.PiT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. mam kilka błędów ale nie wiem o co chodzi:

516-styki biegu jałowego

537 i 554 -sondy lambda zła regulacja

575-Ciśnienie w przewodzie dolotowym

sondy sprawdzałem i są dobre ale autko pali mi 18/100km podejrzewam że główną przyczyną pochłaninia paliwka jest to 575 ale nie wiem co moze być za to odpowiedzialne(w ukł dolotowm nie ma żadnej dziury ani uszodzenia). Pomóżcie

ten temat trochę bardziej opisowy powinien być... poprawiłem

pre_pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzalem i tam jest czysto. ale zaraz kolo filtra przy tej grubej rurze jest taki jakis czujnik chyba z dwoma wezykami i kabelkiem czy to moze byc to ? (co to jest i do czego służy)

[br]Dopisany: 09 Grudzień 2007, 15:24 _________________________________________________pre-pl dzięki za poprawkę :notworthy:

A wracając do tematu to oblukałem kilka forum i dowiedziałem się że 575 to jakiś problem z turbolem problem w tym że u mnie nie ma turbo i dalej jestem zawinięty :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale masz map sensor i dlatego ten błąd wywala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,mam podobny problem tzn. podczas ostatniej podróży auto tak jakby straciło moc. Podłączyłem pod komputer i wyświetliły mi się następujące błędy: 17978 i 575. Po skasowaniu tych błędów auto znowu przyśpiesza, ale jak wiadomo nic nie dzieje się bez przyczyny. Dlatego chciałbym zapytać szanowne grono co może być przyczyną tych błędów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W twoim przypadku powodem jest 00575 i zapieczone kierownice turbiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź szogun0. Pozostaje mi teraz znaleźć kogoś w mojej okolicy kto się tym umiejętnie zajmie.

Postanowiłem troszkę rozruszać sztangę po przez ostrzejszą jazdę. Przejechałem kilkanaście kilometrów trzymając tak ~4500rpm. Nie wskoczył w tryb awaryjny, ale po podłączeniu pod komputer wypluł kolejny błąd 00519. Wcześniej było tylko 00575 :disgust:

iemen nie mieszaj w tym temacie... przecież masz kompletnie inny motor

pre_pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozruszanie sztangi nie polega na jezdzie z jednymi obrotami, nawet wysokimi, trzeba dynamicznie pojezdzic, tak zeby silnik pracowal na roznych oobrotach, wtedy szanga bedzie musiala regulowac doladowanie i bedzie sie ruszala, moze pomoc, ale nie musi, czasami tylko czysczenie kierownic zostaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:dance::thumbup: No panowie troche mi po kieszeni pocisńeli. Sondy byly nie od tego auta(4przewodowe a powinny byc 3) :polew: no to wymieniłem. troche sie poprawiło ale to jeszcze nie to było. :kox: dostawałem już świra ale moj mechanior :notworthy: wpadł na pomysł że to może być wina kolektora ssącego. No i faktycznie gdy go rozłożył na części pierwsze to te plastikowe przegródki były pogruchotane. Teraz jest już elegaancko i jestem lżejszy o 1500 pln ale i tak jestem zadowolony :drunk:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...