Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] Czy już wymieniać rozrząd [A6 AWT]


MW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak w temacie pasek był wymieniony w serisie ASO przy przebiegu 180tkm w 2006r, czyli w bieżacym roku będzie miał 5 lat, a przejechane 52tkm. Czy już go zmieniać czy czekać? (serwis ASO audi telefonicznie podaje, że zmiana co 6,7 lat lub 90tkm - tylko, że pasek w aucie był zmienianny po raz pierwszy po 120tkm, a drugi raz po 180tkm).? Z góry dziękuję za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym się zasugerował tym co powiedzieli w ASO i zrobił jeszcze 40 tys na tym pasku :hi:

kiedyś audi podawało dla 1.8T pierwszą wymianę paska rozrządu po 180 tys, ale chyba było kilka przypadków zerwania i zmienili częstotliwość wymiany paska rozrządu co 120 tys, więc po 90 tyś na pasku na pewno nic się nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie rozrząd zwytrzymał 179000km - 6 lat :gwizdanie: Jedena rolka świszczała i napinacz olejowy puszczał ale jakoś dało radę :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie martwił przy tym przebiegu również łańcuszkiem :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze jezdził ze dwa lata spokojnie jesli masz te czesci oryginalne i nie szalejesz.

W moim audi zmieniłem oryginalny rozrząd po 5-ciu latach, po przebiegu 55 tys km i żałuję bo te stare czesci czyli pompa napinacz i pasek wyglądały idealnie a teraz założyłem niestety zamienniki :thumbdown: i cos mi gwiżdze w pewnym zakresie obrotów ( miedzy 1800 a 2200) i nie wiem co ?

I tak a propos może ktoś wie jak w najprostszy sposób sprawdzic co to gwizdze czy pompa czy napinacz ? Bo te gwizdy dochodzą z tamtej okolicy i ni cholery na oko ani na ucho nie da sie namierzyc która z tych czesci gwizdze, a moze cos jeszcze innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...