Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Pytanie o EGR-zaślepienie


franek84

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy zaślepiłem EGR najpierw od strony tej miedzianej z siateczką rurki i różnicy żadnej nie było, więc dla próby następnie zaślepiłem od strony kolektora ssącego i teraz jest frajda z jazdy(myślę że wcześniej przez dziurawą membranę w egr-ze uciekało powietrze bo wydmuchiwało mi czasem kropelki oleju) i stąd moje pytanie czy można z tej strony zaślepić ? dodam że najbardziej się martwię o olej z turbulum bo troche puszcza i boję się że to na cylindry pójdzie a tak to miało ujście w egr-ze a póżniej na turbinie bo osłonki nie mam :/ można tak czy nie ?

pozdrawiam[br]Dopisany: 11 Marzec 2011, 19:44_________________________________________________dodam jeszcze że dużo dłużej mi się silnik zagrzewa, zawsze miałem tak że po 7-8km przy ok zerowej temp łapał juz 90 (w trasie) a teraz po 20km i to pół na pół z miastem:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy podpinam się pod temat u mnie zawór egr tez puszcza olej i w dodatku dzisiaj zauwazyłem rose oleju na opdłuznicy przy intekoleze co to oynaczca ze turbawka do wzmiany autko normalnie sie zbiera prosze o porade co mam zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam kolego czym zrobić :kwasny: egr-zaślepiłem od strony kolektora ssącego czyli od strony głowicy, i właśnie stąd pytanie czy tak można bo wszyscy zaślepiają od strony dolotowej spalin (ta miedziana rureczka w siatce).

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już chcesz zaślepiać to z którejś strony gdzie idzie ta rura z siateczka (kolektor wyd. - ssacy) Po prostu któraś dziurkę :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy podpinam się pod temat u mnie zawór egr tez puszcza olej i w dodatku dzisiaj zauwazyłem rose oleju na opdłuznicy przy intekoleze co to oynaczca ze turbawka do wzmiany autko normalnie sie zbiera prosze o porade co mam zrobic

zrób logi,jeśli chodzi o cieknacy egr to norma juz po przejechaniu kkm na logach pokaze czy egr ci działa i turbo czy odpowiednio dmucha. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok czyli rozumiem że nic złego się nie powinno stać jeśli zaślepiłem dziurę przy kolektorze ssącym. najbardziej się obawiam o olej z turbiny bo trochę puszcza i zawsze jak egr czyściłem to wylewałem z niego troche. Czy moze to szybko uszkodzić pierścionki :mysli: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie o ten egr

zaślepiając śrubką wężyk dochodzący do EGR co zrobić z drugim końcem gdzie był wcześniej podłączony wężyk?

druga sprawa to wstawiamy blaszkę przy kolanku EGR tak?

trzecia sprawa to czy ten metalowy wężyk harmonijkowy też trzeba zaślepiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruszki EGR nie musisz niczym zaślepiać. Najlepiej jest EGR zaślepić po obu stronach, czyli od strony wydechowego i od strony dolotowego kolektora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój egr jest bez klapy gaszącej czyli z jednej i z drugiej zaślepiam + śrubka a co robić z drugim końcem wężyka gumowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zaślepisz z obu stron EGR to nie trzeba ściągać i zaślepiać dodatkowo tego węża gumowego, chyba że chcesz odłączyć N18 i wężyki przy nim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak wstawiam blaszki to wężyk zostaje

a jak sam wężyk zdejmuję z EGR to tylko wężyk zaślepiam rurką a przy EGR nic nie robię? dobrze rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wywaliłem cały egr z rurką i zaślepiłem blachami, od wydechowego pasta do wydechów, a od dolotu sylikon,n18 podłączony ,wężyki zlikwidowane,tj trójnik od vac i filtra. Na co wam ten cały syf?...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...