Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki rowerek

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

a może lepiej złożyć coś dobrego? na ramie KTMa, z dobrymi podzespołami itp :good:

Opublikowano

kross level a2 disc przewijał się w temacie kilka razy, ktoś kupił?

chcę rowerek do latania po lesie, piachu itp, rower na asfalt mam ... :)

Opublikowano
  • Autor

ja posiadam level A2 XT mod 2009 rowerek jak dla mnie super tylko od razu do wymiany pedały. Ja 80% latam po lesie i przy rególarnej konserwacji nic mu się nie dzieje

Opublikowano

Jako ze lato ma sie ku koncowi i sezon sie konczy, radze zaczekac jeszcze miesiac i bacznie przegladac allegro. Zawodnicy beda pozbywac sie sprzetu wartego sporo pieniazkow :) Gdyby ktos szukal szosy, bede mial authora 7700 na duraace i ksyriumach, najwyzsza polka, nowka kolo 20k za 6 :)

Opublikowano

PS. Co powiecie o takich markach jak Carver, Lakes, Focus?

Pierwsze dwie nie sa znane ani spotykane w PL, o Focusie łatwiej napisać.

Focusy to w większości udane rowery, podobne wizerunkowo i wizualnie do Cube. Wszystkie modele to własne konstrukcje, z autorskimi pomysłami na np. zawieszenie, a nie chińczyki z Europejska naklejka. Konstrukcje przemyślane i zaawansowane - od kilku lat Focus uczestniczy w 'wyścigu zbrojeń' prezentując coraz bardziej wyrafinowane maszyny którymi jeżdżą kolarze na największych imprezach (Giro, TdF, Vuelta) - w tym roku (2011) zespól Katiuszy na nich śmiga.

Focus ma bogata ofertę rowerów crossowych ('terenowych kolarzówek'), popularne segmenty (XR, trail) na poziomie konkurencji, bardziej wyspecjalizowane (Fritzz - rower FR/DH) są również wysoko oceniane.

Nie są (już, kiedyś byli) najtańszą propozycja w poszczególnych segmentach ale uważam, ze są zaprojektowane z głową i nie grozi rozczarowanie po zakupie Focusa :).

Opublikowano

Opublikowano

wszystkie 3 są podobne bez jakiś rewelacji..jak masz wybierać tylko między nimi to bierz Cuba :cool1:

Opublikowano

adamoo ma rację - wszystkie mają to samo do poprawienia: hamulce (Hayes czy Shimano działają bez rewelacji) i mechanizm korbowy (bez zintegrowanej osi). Scott odstaje in minus tylną przerzutką ale na pewno ma zwinną geometrię. Cube ma tylną dobrą przerzutkę i najlepsze manetki z całej trójki więc powinien mieć najszybszą i precyzyjną zmianę biegów. Cuby generalnie zbierają dobre recenzje.

Ale najważniejsze to przejechać się na kilku modelach zanim zdecydujesz się na cokolwiek.

Opublikowano

adamoo ma rację - wszystkie mają to samo do poprawienia: hamulce (Hayes czy Shimano działają bez rewelacji) i mechanizm korbowy (bez zintegrowanej osi). Scott odstaje in minus tylną przerzutką ale na pewno ma zwinną geometrię. Cube ma tylną dobrą przerzutkę i najlepsze manetki z całej trójki więc powinien mieć najszybszą i precyzyjną zmianę biegów. Cuby generalnie zbierają dobre recenzje.

Ale najważniejsze to przejechać się na kilku modelach zanim zdecydujesz się na cokolwiek.

felt ma zintegrowana os suportu :) Zdecydowalbym wlasnie na niego. Jezdzilem na feltach i byly na prawde fajne.

Opublikowano

felt ma zintegrowana os suportu

Zgadza sie, zatem plusik dla Felta :). Jesli Cube z fotki to dla niego tez (jesli z linka to nie).

Opublikowano

Dzięki za podpowiedzi :notworthy: Pole wyboru ograniczę więc do Felt'a i Cube'a :cool1:

Santa Cruz a dlaczego Cube'a z linka nie polecasz a tego z foty tak. Byłem przekonany, że obydwa to modele 2011 :shocked:

Opublikowano

Santa Cruz[/b] a dlaczego Cube'a z linka nie polecasz a tego z foty tak. Byłem przekonany, że obydwa to modele 2011

Ten z linka to model 2012 - ma przerzutkę tylną XT na rok modelowy 2012 (cała czarna) oraz korbę przykręcaną do supportu śrubą - to rozwiązanie z niskich grup osprzętu, cięższe, mniej sztywne i bardziej zawodne (to w rowerach z takimi korbami zdarza się skrzypienie lub 'strzelanie' w ramie podczas pedałowania) - zintegrowana oś to łożyska o większej średnicy, rozstawione szerzej, które można (w razie potrzeby) wymieniać oddzielnie. Takie nowoczesne rozwiązanie które się sprawdza w praktyce.

Jeśli chcesz kupić rocznik 2012 to szczerze polecam model LTD - ma dużo lepsze hamulce - Formula RX, które lekko pracują, mocniej hamują, mają dobrze wyczuwalny punkt hamowania (nie są 'gumowe') i da się je ustawić tak, że nie ocierają o tarczę - to ostatnie nie jest regułą i Hayesy czy Shimano miewają z tym problem. LTD'11 ich nie posiada, niestety.

Opublikowano

W sumie rozpatrywałem te dwa, ale kumpel strasznie mi Focusa doradza :mysli:

_mid_lakes_grx_1300_1372692_83351.jpg

_mid_carver_pure_3.0_ltd_1379253_83396.jpg

Opublikowano

W sumie rozpatrywałem te dwa, ale kumpel strasznie mi Focusa doradza :mysli:

I ma rację :wink4:

Z tych na fotkach to lepiej wygląda Carver (korba XT!) ale bez pełnej specyfikacji trudno doradzić.

Opublikowano

W sumie rozpatrywałem te dwa, ale kumpel strasznie mi Focusa doradza :mysli:

I ma rację :wink4:

Z tych na fotkach to lepiej wygląda Carver (korba XT!) ale bez pełnej specyfikacji trudno doradzić.

Tutaj jest opis do Lakes'a:
Gruppo misure:

STD

Telaio:

Lakes Alloy Hardtail Series

Forcella:

Rock Shox Dart 2 (Lockout)

Gruppo/Cambio:

Shimano Deore XT rear, Shimano front (27 speed)

Freni:

Tektro Hydraulic Disc Brakes

Campo utilizzo:

MTB Hardtail

Coperture:

Kenda Koyote 26" x 2.1"

Cerchi:

Crosser Disc

Cannotto sella:

Lakes

Sella:

Lakes

Manubrio:

Lakes

Serie sterzo:

Integrated

A tutaj Carvera:

Gruppo misure:

STD

Telaio:

Carver Alu Superlight

Forcella:

Manitour Match Comp (100 mm Travel)

Gruppo/Cambio:

Shimano Deore XT

Freni:

Avid Juicy 3 Disc Brakes

Campo utilizzo:

MTB Hardtail

Coperture:

Schwalbe Racing Ralph 26"

Cerchi:

DT Swiss

Mozzi:

DT Swiss Disc

Cannotto sella:

Carver

Sella:

Carver Concept

Manubrio:

Carver

Serie sterzo:

Integrated

Opublikowano
  • Autor

z tych 2 osobiście bym wybrał Carvera

Opublikowano

carver - dobre kolka, niezle hamulce, grupa xt i amorek manitou match , nie wiem jak wspornik, sztyca, kierownica carvera :) ale rower duuuzo lepszy od lakesa na darcie :thumbdown: i hamulcach tektro :thumbdown:

Opublikowano

z tych 2 osobiście bym wybrał Carvera

:notworthy: THX

Oczywiście cały czas sie rozglądam i jestem otwarty na propozycje. To takie pierwsze typy, a myślę, że im bliżej zimy tym więcej ciekawych opcji się pojawi :evil:

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano

No cóż... wiosna powoli się zbliża więc temat wyboru roweru powrócił.

W grze były Cube Acid, Scott Scate 70, Felt Q920 (ten niestety już raczej niedostępny)...

Dziś oglądałem Lapierre PRO 229 http://www.porebarowery.pl/5190,produkt.html .

Muszę przyznać, że mocno mi się spodobał stąd pytanie co o nim myślicie.

Jedynie co mnie zaskoczyło to fakt przerzutki przedniej. Alivio w tej cenie roweru nie jest przypadkiem za nisko?

Opublikowano

Rower za 4k i alivio z przodu i amor SUNTOUR XCR?ZALAMKA!!hehe Widzsz, 3 miesiace tamu kupilbys za 5k rower po zawodowcach na foxie albo sidzie, xtr albo x.0 po sezonie...Chcesz to moge sie zorientowac czy cos komus nie zostalo ;)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.