Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Brak mocy, proszę o analizę logów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, autko w ogóle się nie zbiera, po podłączeniu się odczytałem dwa błędy:

2 Faults Found:

17849 - EGR Valve (N18):Open Circuit or Short to Ground

P1441 - 35-10 - - Tntermittent

17958 - Charge Pressure: Control Deviation

P1550 - 35-00 - -

Dodam jeszcze, że w zeszłym roku była czyszczona turbina i przez jakiś czas wszystko było ok.

Proszę o wyrozumiałość są to moje pierwsze logi :embarrassed: i liczę na jakieś wskazówki gdzie szukać przyczyny.

Logi statyczne

Log (0 - 003,011)

Logi dynamiczne

Log (0 - 008)

Log (1 - 007)

Log (2 - 003)

Log (4 - 011)

Opublikowano

sprawdz czy na odpalonym jest napiecie na wtyczce n75 jak jest to n75 do wymiany

Opublikowano

Poskąpiłes logów.

Zrob 010 dynamiczne oraz 011 Basic Settings i jeszcze jeden 011 dynamiczny

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za odpowiedzi, nowe logi wrzucę niestety dopiero po weekendzie :confused4: wężyki przy gruszce zostały wymienione na nowe. Czy możecie mi napisać w jaki sposób dokładnie mam sprawdzić N75? Bo czytałem o kilku sposobach i się już pogubiłem... :kox:

Opublikowano

jak sprawdzić N75 - po prostu zrobić logi :)

a sam możesz dodatkowo odpalić 011 basic setting i zdjąć wężyk z gruszki i zatkać palcem, w wężyku cyklicznie co 10s ma się pojawiać podciśnienie, a następnie brak podciśnienia i tak w koło macieju

Opublikowano

ja w pierwszej kolejnosci wyeliminowałbym przerwę w kablach.....

Opublikowano

Zrób logi 011 po zresetowaniu bo widac ze miałes tryb awaryjny

Opublikowano

takie wysterowanie zaworu przyjmuje tez podczas tego jak obwod n75 jest przerwany badz n75 uszkodzony

Opublikowano
  • Autor

Witam

Porobiłem dzisiaj nowe logi :)

Odczytany błąd

17958 - Charge Pressure: Control Deviation

P1550 - 35-10 Intermittent

Logi BS

Log (0 - 011)

Log (1 - 000)

Log (2 - 003)

Logi statyczne

Log (0 - 003,011)

Logi dynamiczne

Log (0 - 004)

Log (1 - 000)

Log (2 - 003)

Log (3 - 010)

Log (4 - 011)

Log (5 - 008)

Podczas logów dynamicznych w aucie włączał się tryb awaryjny, jednak nie za każdym razem. :confused4:

Opublikowano

chyba sprezarka do czyszczenia ...

Opublikowano

nie wroze jej dlugiego zywotu

Opublikowano
  • Autor

To mnie zmartwiliście ;( czy ten błąd "17958 - Charge Pressure: Control Deviation" jest powodowany przez sprężarkę? Czy jest to możliwe, że po roku sprężarka ponownie do czyszczenia. A może zapiekły się tylko łopatki, czy będzie konieczna regeneracja? :confused4: Jak sądzicie? I ostatnie pytanko :embarrassed: czy w logach widać coś jeszcze żeby nie domagało w aucie? Dzięki za zainteresowanie :notworthy:

Opublikowano

17958 - Ciśnienie turbosprężarki (TC) - słaby przepływ dolotu/wydechu, MAP, regulator

jak turbo było słabo wyczyszczone, strasznie zamulasz, wtryski leją lub kat jest przytkany jak najbardziej turbo znowu mogło się zabić sadzą

w trakcie logów dynamicznych pedał ma być mocno do dechy!

zrób jeszcze jednego loga dynamicznego 011 ze zdjętym wężykiem z gruszki, co prawda sprawa wiadoma-turbo do czyszczenia no ale zrób go dla mnie :)

masz dodatkowo trochę przestawiony statyczny kąt wtrysku

obserwuj termostat na klimatroniku(kanał 49 lub 51), za jakiś czas powiedz jaką temp. jest po rozgrzaniu podczas jazdy

masz katalizator?

Opublikowano

u mnie podobnie pompowała turbina po czyszczeniu wszystko wróciło do normy efekt z samodzielnej pracy bezcenny :>

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Witam wszystkich :> Turbo wyczyszczone, wymieniony został jeszcze termostat i autko śmiga jak nowe :> Dzięki wielkie za zainteresowanie i za pomoc :notworthy:

Opublikowano

jak nadejdzie zima i auto przestanie zapalać z pół obrotu to zajmij się statycznym kątem wtrysku :wink4:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.