Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Światła cofania cały czas się palą


cieniasek1981

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj wystapil problem w moim aucie. Na poczatku na fisie pojawil mi sie komunikat brak prawego swiatla stop. Rzeczywiscie swiatlo nie palilo sie. Podeszlem puknelem dlonia kilka razy swiatlo zaplalio sie komunikat na fisie zniknal. Pojezdzilem troche autem, cofnalem pod dom i zostawilem auto na 20 min. Po ponownym uruchomieniu auta zaczely palic mi sie caly czas swiatla stopu odrazu po przekreceniu zaplony nie zaleznie na jakim biegu bym jechal. Z problemem poradzilem sobie szybko wyciagnalem bezpiecznik od swiatel stopu. Moje pytanie dotyczy czy narazie tak moge jezdzic dopioki nie znajde przyczyny?? Czy ktos moze sie spotkal juz z takim problemem i wie gdzie szukac. Posiadam vaga ale nie wiem gdzie dokladnie sprawdzic i czy jest wogole mozliwosc sprawdzenia swiatel cofania. Vaga mam w wersji en. Zaczne chyba od czujnika swiatel cofania. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiał bym na czujnik cofania :cool1: sprawdź jak to nie będzie to będziemy myśleć dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ma ktos dostep do etki bardzo prosilbym o podanie numeru tego czujnika.[br]Dopisany: 19 Marzec 2011, 21:28_________________________________________________Dzisiaj dowiedzialem sie, ze moze byc tez odpowiedzialny za to czujnik swiatla stopu znajdujacy sie pod kierownica. Jak to sprawdzic??[br]Dopisany: 20 Marzec 2011, 20:44_________________________________________________up

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi tu "nie gra" :mysli:

W temacie piszesz o palących się stale światłach cofania, a trochę niżej już o światłach STOP:

... Po ponownym uruchomieniu auta zaczely palic mi sie caly czas swiatla stopu odrazu po przekreceniu zaplony nie zaleznie na jakim biegu bym jechal...

To w końcu które się palą?

Czujnik świateł cofania tu:

wymontowanieizamontowan.th.jpg

Czujnik świateł STOP znajdziesz tu:

czujnikipedawhamulcaisp.jpg

1 - włącznik świateł "STOP"

2 - przełącznik/czujnik pedału sprzęgła

A tu jak go sprawdzić:

01-Engine -> Meas.Bloks-08 -> Group 006

W drugim okienku powinny być widoczne trzy zera (000).

Po wciśnięciu sprzęgła pierwsze zero zmienia się na jedynkę (100).

Po wciśnięciu hamulca drugie i trzecie zera zmieniają się na jedynki (011).

Przy jednoczesnym wciśnięciu sprzęgła i hamulca masz same jedynki (111)

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki "steve69" caly czas chodzi mi o swiatla cofania, ze sie pala caly czas. Ale w jednym z postow jeden z forumowiczow napisal mi "A co do świecących świateł wstecznych poczytaj o wymianie czujnika stopu przy pedale hamulca.

Objawy masz takie pod ten czujnik". Takze zakrecilem troche cheesy i sam juz nie wiem cheesy

Dopisany: 21 Marzec 2011, 17:41Sprawdzilem tak jak kolega wyzej napisal 01-Engine -> Meas.Bloks-08 -> Group 006

Wszystkie wartosci byly tak jak podales

Po wciśnięciu sprzęgła pierwsze zero zmienia się na jedynkę (100).

Po wciśnięciu hamulca drugie i trzecie zera zmieniają się na jedynki (011).

Przy jednoczesnym wciśnięciu sprzęgła i hamulca masz same jedynki (111)

Czyli czujnik swiatla stop odpuszczam biore sie za czujnik cofania.

Znalazlem na allegro aukcje z czujnikiem wstecznego

http://allegro.pl/czujnik-wstecznego-vw-audi-seat-skoda-02t945415p-i1508428401.html

Bardzo bym prosil czy bedzie on pasowal do mojej skrzyni GBA 6 biegowej. Narazie nie mam mozliowsc wyjecia starego a chcialbym sie juuz zaopatrzyc w nowy czujnik aby wszystko zrobic za jednym podejsciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak juz pisalem wyzej nie mam takiej mozliwosci aby samemu to zamieszac wiec bede musial udac sie do jakiegos mechaniora z kanalem. Zeby nie jezdzic 2 razy chce zalatwic to za jednym razem dlatego chce dowiedziec sie jaki dokladnie kupic czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Zeby nie jezdzic 2 razy chce zalatwic to za jednym razem dlatego chce dowiedziec sie jaki dokladnie kupic czujnik.

Hmmm... Według ETKA czujnik 02T945415P z aukcji, do której link podałeś, jest od A2, A3, TT.

Wydaje mi się, że do twojej skrzyni będzie czujnik o numerze 01E941521A

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Zeby nie jezdzic 2 razy chce zalatwic to za jednym razem dlatego chce dowiedziec sie jaki dokladnie kupic czujnik.

Hmmm... Według ETKA czujnik 02T945415P z aukcji, do której link podałeś, jest od A2, A3, TT.

Wydaje mi się, że do twojej skrzyni będzie czujnik o numerze 01E941521A

--

Pozdrawiam.

Sławek

Dokladnie to bedzie taki czujnik jak piszesz. Dziekuje Sławek. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie w którym dokładnie miejscu znajduje się ten czujnik. Dzisiaj podniosłem auto na stojakach bo nie mam kanału wczołgałem sie pod nie ściągnąłem osłony ale za cholerę nie mogę znaleźć czujnika wstecznego. Z której strony skrzyni jest jak stoję przed autem i gdzie mniej więcej? przy półosi czy w innym miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanie czy mogę pojechać z wyciągniętym czujnikiem? chce go wyciągnąć żeby wiedzieć jaki musze kupić i stąd moje pytanie. Czy mogę jeden dzień jeździć bez czujnika? czy nic tam nie wycieknie nic tam nie wleci nie zabrudzi się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skopiuj numer do sklepu GAJOSA. wtedy się dowiesz.

sklep.gajos.com.pl

nie wspomnę o tym, że Etka też ci powie mniej więcej ile kosztują części, będziesz miał odniesienie i podstawę żeby się targować o upusty:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...