Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Czujnik G65 Tryb ECON


piowoz22

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

właśnie sprawdziłem Vagiem i wyskoczył mi błąd czujnika G65:

1 Fault Found:

00819 - High Pressure Sensor (G65)

30-00 - Open or Short to B+

czy wiecie może gdzie się znajduje ten czujnik? Będę z góry wdzięczny za pomoc.

Klimatyzacja utknęła w trybie ECON.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kolego nie znalazłeś jeszcze tego czujnika, to znajduje się on przed chłodnicą koło lewej lampy za taką plastikową/gumową osłonką- tak mi bynajmniej wytłumaczył "gość od klimy", u mnie też klima tylko econ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem w mojej niuni! ten sam błąd mi wyskakuje i klima w ogóle się nie załącza...wciskam przycisk ECON, czerwone światełko się wyłącza tzn. że klima się włącza ale od razu po sekundzie samoczynnie sie wyłącza...(tak więc nie ma możliwości włączenia klimy)

byłem sprawdzić ile mam czynnika, bo myślałem że może mam uklad rozszczelniony i uciekło...ale pan powiedział że ciśnienie jest w porządku bo niby coś koło 5atm...

czy wymiana samego tego czujnika rozwiąże problem czy przyczyna może leżeć również gdzieś indziej..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wymiana samego tego czujnika rozwiąże problem czy przyczyna może leżeć również gdzieś indziej..?

Kolego będę wymieniał w piątek lub sobotę to napiszę czy klima działa i czy konieczne jest uzupełnienie czynnika :naughty:

U mnie jest błąd:

1 Fault Found:

00819 - High Pressure Sensor (G65)

30-00 - Open or Short to Plus

Pytałem w innym temacie ale nikt nie odpisał, widocznie każdy wymienia to w serwisie klimatyzacji :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego będę wymieniał w piątek lub sobotę to napiszę czy klima działa i czy konieczne jest uzupełnienie czynnika

super :good: napisz po wymianie czy problem zniknął i co trzeba było jeszcze ewentualnie zrobić...moja niunia ma właśnie wymieniane sprzęgiełko i jak tylko będzie zrobiona chce sie zabrać za tą klime...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego możesz śmiało wymieniać, wszystko bez problemu i bez ubytku czynnika :decayed:

Wyjmij lewą lampę 4*torx i jedna śrubka torx od osłony przy chłodnicy. Dwa klucze 17 gdyż czujnik jest skontrowany, jest tylko 0.1 sekundy sssss :kox: ucieka tylko to co jest w samym czujniku, reszta zostaje w układzie. Błędy skasowałem i przycisk ECON działa tak jak powinien, a z nawiewów wieje chłodem :wink4: Cały zabieg to 20 minut i zaoszczędzone sporo kasy na "pseudo mechanika".

Jeszcze tylko sprzęgiełko i git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego możesz śmiało wymieniać, wszystko bez problemu i bez ubytku czynnika decayed

no to świetnie, mam nadzieje że u mnie bedzie to samo :) błąd pokazuje mi taki sam jak u ciebie z tą różnicą że:

1 Fault Found:

00819 - High Pressure Sensor (G65)

30-00 - Open or Short to B+

a nie wiem jaka jest różnica między 'Plus' a 'B+' ?

A gdzie kupiłeś czujniczek G65, w ASO?i jaka cena? Ja od poniedziałku wezmę się za to, bo sprzęgiełko już zrobione i furacz śmiga :)

I dziękuwa za opis wymiany czujnika, na pewno się przyda :good: A jak coś to bede jeszcze pisał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie wiem jaka jest różnica między "+" a "B+". U mnie objaw był taki, że przycisk Econ nie dał się wyłączyć co za ty idzie klima nie działała. Czujnik kupiłem w ASO i kolega Tom77 też polecał tylko ASO. Jak dzwoniłem do ASO, to powiedzieli 213zł, a jak przyszła dostawa, to kupiłem za 201,85zł :decayed: Możesz podesłać na PW link/namiar skąd brałeś części do sprzęgiełka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie objaw był taki, że przycisk Econ nie dał się wyłączyć co za ty idzie klima nie działała.

u mnie jest taki sam objaw! mam nadzieje że po wymianie tegoż czujnika wszystko wróci do normy i zawieje chłodek... nic, w poniedziałek pojade zamówić...chociaż wiem na jaki wydatek musze sie uszykować :gwizdanie: ale sobie cenią ten czujnik :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

na wszelki wypadek byłem dzisiaj oczyścić i nabić układ, ale dalej nie chłodzi. Po podłączeniu pod kompresor/maszynę okazało się, że czynnika miałem przeszło 300 gram, natomiast oleju nie było wogóle. Układ szczelny, brak wycieków. Co dobre to to, że usługa była za darmo z racji tego, że po nabiciu okazało się, że nie chłodzi.

Po podłączeniu pod VAGA pokazuje:

2 Faults Found:

00819 - High Pressure Sensor (G65)

30-00 - Open or Short to B+

00819 - High Pressure Sensor (G65)

29-00 - Short to Ground

Na wszelki wypadek sprawdziłem wtyczkę i jest ok. Prąd dochodzi też. Zamówiłem dziś czujnik i jutro jadę odebrać i będę montował. Kosztował niecałe £40.

Dam zna jutro jaki efekt.

Pozdrawiam

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem dziś czujnik i jutro jadę odebrać i będę montował.

kolego jak odbierzesz czujnik mógłbyś spisać i podać nr katalogowy? Podobno do b6 musi być czujnik o nr 8E0 959 126 C ?? No i oczywiście po zamontowaniu podziel się czy wszystko śmiga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

trochę mnie nie było tutaj...

tak czy inaczej:

Czujnik kupiony i wymieniony (oryginal) i klima nie chlodzi. Układ nabity i szczelny.

Jutro sprobuje sie połączyć vagiem. Dzisiaj próbowałem, ale jak na złość wczoraj zainstalowałem winodws 7 32-bit. Vag się zainstalował, ale nie łączy się ze sterownikiem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik kupiony i wymieniony (oryginal) i klima nie chlodzi. Układ nabity i szczelny.

Kolego a po wymianie czujnika usunąłeś błąd vagiem?? Bo jeśli nie skasowałeś, to błąd nadal istnieje w pamięci ECU i klima nadal nie bedzie działać...

ja dzisiaj zamówiłem czujnik, jutro odbieram i od razu zakładam...wiec zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie chyba mam kabel kaput. Zamówilem nowy wczoraj, ale dzisiaj jade do znajomego wykasowac. Mam nadzieje, ze pomoze. Tez mi sie wydaje, ze to tego wina. Dam znac.

Pozdrawiam[br]Dopisany: 20 Kwiecień 2011, 16:22_________________________________________________Okazało się, że jednak kabel jest ok. Kumpel tez się nie mógł połączyć.

Czyli muszę nurkować i sprawdzić złącze czy nie ma jakichs luźnych kabelków. Bezpiecznik nr 12 sprawdziłem i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem nowy czujnik w ASO o nr katalogowym 3R0 959 126 - takie oznaczenie jest od 2010r...

wykręciłem stary, zamontowałem nowy, kasuje błędy a klima nadal nie działa...pokazuje ten sam błąd :confused4: okazało się że bezpiecznik był spalony dodatkowo...ale o ile dobrze pamietam to wymieniłem bezpiecznik nr 5.

tak więc operacja u mnie zakończona sukcesem, chłodek zawiewa :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem czujnik w salonie Audi- oznaczenie 8E0 959 126C. Udało mi się właśnie połączyć Vaga z samochodem. Błędy wykasowane. Nie ma już żadnych. Właśnie się przejechałem autem (około 4 km) i.....nie chłodzi. Zrobiłem nastawienie klap także. Po jakim czasie powinien lecieć chłód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem tutaj po raz pierwszy (nowicjusz) i czytam wasze posty i mam mały problem który się tutaj już pojawił.

Klima wcale nie chce mi się załączyc a układ sprawdzałe i mam szczelny i nabity, sprężarka też idealnie chodzi a na komputerze pokazało mi że muszę wymienic czujnik G65 i właśnie dziś to zrobiłem i klima nadal mi się nie chce załączyc i czy po wymianie oto tego czujnika muszę znowu jechac na komp. aby skasowac błędy i czy to będzie już wszystko czy nadal coś może byc nie tak? proszę o szybką odp gdyż męczę się już z tym około miesiąca czasu z góry dzięki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie po wymianie powinno działać, ale zawsze warto skasować błędy... ale jeśli nadal bedzie się palił błąd to niekoniecznie musi być uszkodzony sam czujnik...

skoro twierdzisz że klima pełna i nabita a błąd sie nadal pojawia to może być również coś z wtyczką czujnika bądź kablem (uszkodzony)...jeśli tak jest, wtedy prąd nie dopływa do czujnika i ECU nie wykrywa go

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...