Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Zabrudzony zbiornik płynu chłodzącego. Zdjęcia


DiAMOND

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam zabrudzony zbiornik płynu chłodzącego, i mam zamiar go wyczyścić, pytanie jak i czym dokładnie?

PS. Ile ma L między min a max ten zbiornik?

DSC00008.jpg

DSC00009.jpg

DSC00010.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponowałbym ze zbiorniczka wypompować płyn, sam zbiorniczek wykręcić i porządnie do wypłukać, wyczyścić. Gdy będzie zamontowany to ciężko będzie go dobrze wyczyścić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być uszczelniacz, który się osadził na zbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że musiałbym wypompować płyn, wymontować zbiornik i wyczyścić tylko jak i czym pozbyć się tego uszczelniacza, który osadził się w zbiorniku tj. pisze bebe_19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czysciłem zbiorniczek ponad pół roku temu ,nie do konca udało mi sie w zakamrkach wyczyscic,ale juz widze ze znowu osadza sie ten brazowy nalot, to jest prawdopodobnie osad z czerwonego płynu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czysciłem zbiorniczek ponad pół roku temu ,nie do konca udało mi sie w zakamrkach wyczyscic,ale juz widze ze znowu osadza sie ten brazowy nalot, to jest prawdopodobnie osad z czerwonego płynu

Jaki używasz płyn? Pytam ponieważ wymieniłem u siebie na G 12 Febi i w zbiorniczku pojawił się właśnie nalot którego przy oryginalnym nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wsyp w zbiorniczek odkamkieniacz,taki jak do grzalek ,czajnikow itp, zalej goraca woda i poplukaj a napewno pusci caly ten syf,przerabialem to w golfie u tescia i ladnie zeszlo.

Skoro tak, to sam spróbuję z tym odkamieniaczem, i mam nadzieję, że pomoże :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez dzis z tym walczylem i powiem ci ze najbardzeij skuteczny jest kwasek cytrynowy :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, roztwór kwasku cytrynowego z gorącą wodą działa cuda :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja kupilem kupilem na allegro ladny zbiorniczek za 30 zl a stary pchnalem za 20 i problem z glowy :wink4:

a swoja droga moj brat czyscil swoj zbiorniczek kwasem siarkowym i tez ponoc pomoglo :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu czyścić lepiej kupić nowy błyszczący za grosze biały. W starszych rocznikach były właśnie takiego koloru jak stary. Ja próbowałem wyczyścić i kretem i kwasek i gotująca woda i proszki i wszystko i nic 0 efektu a nawet zostawiłem na godzinę go z tym wszystkim w środku i później trząsłem. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...