Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Po zwolnieniu sprzęgła/luzu (podcz. jazdy) ze skrzyni(?) odgłos jakby śrutów


Qster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi:

Konkretnie, słyszę dziwny regularny delikatny dźwięk szumienia, (można też go opisać jako odgłos przepływania brudnej zardzewiałej wody przez rurkę np nagrzewnicę) kiedy :

  • Jadę co najmniej 30km/h
  • Tylko kiedy silnik przekazuje moc na koła, kiedy wciskam sprzęgło to przestaje, również na jałowym cisza i spokój
  • Do obrotów 3000 to słychać (pow. silnik zagłusza i wiatr)
  • Jest to taki delikatny szum

Czy to może być jakieś łożysko w skrzyni? W tych naszych skrzyniach jest olej? Proszę o jakieś wskazówki na start, bo nie mam praktycznie żadnego punktu odniesienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś tak jasno że prawie nic nic nie rozumiem :mysli:

Ale powiem ci co wiem

- w naszych skrzyniach jest olej (nie wiem jak w twojej)

- na sprzęgle masz łożysko oporowe też może hałasować

przez internet nikt nie zgadnie co może nawalać w twoim furaku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o tylko o punkt zaczepu ;) , co sprawdzać najpierw.

Jeszcze bardziej upraszczając, - kiedy puszczam sprzęgło i przekazuje moc na koła to słychać z okolic skrzyni biegów takie coś jakby z łożyska wypadł śrut i tam gdzieś latał, ale jest to regularne szumienie a nie losowe stukanie.

Sprawdzę olej. Chociaż pewnie jakbym miał za mało to dawno by było po skrzyni bo słyszę to już od kupna samochodu.

pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli hałasy słychać tylko podczas jazdy i tylko podczas przenoszenia mocy na koła a nie podczas jazdy na "luzie" to masz do sprawdzenia przeguby, łożysko oporowe no i skrzynię. Test przegubów zrobisz sam skręcając kierownicę na maxa w lewo i ruszając po okręgu potem w prawo i ten sam manewr a na koniec powtórz to na wstecznym. Do sprawdzenia łożyska i skrzyni biegów musisz niestety użyć mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qster ja nic z twojego opisu nie zrozumiałem :polew: :polew: :polew: :polew: opisz dokładniej jeszcze:) ale ok spróbujmy cos wyjanic:)odpalisz samochód na luzie puszczasz sprzegło i słyszysz szum czy te sytuacje co je opisałes:)cos o kulkach lotto czy wodzie chlupiacej o sćianki :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: natomiast jeżeli je teraz wcisniesz i przestanie hałasowac to bedzie to znaczyło ze łozysko oporowe w skrzyni sie sypie i niedługo zdechnie:)Jezeli podczas jazdy na biedu i na luzie bedzie słychac ten dzwiek to bedzie któres łozysko w kole z przodu.To narazie takie dwie opcje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczny problem w Vectrze, odgłos obijającej się wody i dziwne szurgotanie, tylko podczas jazdy, tylko na biegu.... niestety okazało się ze w skrzyni się posypały łożyska i dodatkowo coś z satelitami... od regeneracji skrzyni tańsze okazało się kupno nowej (na gwarancji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sajmon, wybacz, starałem się opisać jak najlepiej te dźwięku stąd ten opis wody w rurce ;) Poprawię powyższe posty.

Przegub owszem strzela, ale mechanik stwierdził, że chyba mi się łożysko rozsypało jakieś w skrzyni. :) Wymienię jeszcze ten przegub przed rozkręcaniem skrzyni, a temat mam nadzieję pomoże komuś w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :hi:

Qster mam pytanko do Ciebie bo mam dokładnie te same objawy a mianowicie:

1. postój - wciśnięte sprzęgło nic nie szumi, puszczam sprzęgło szumi

2. jazda - wciśnięte sprzęgło nic nie szumi, puszczam sprzęgło i wciskam gaz (na każdym biegu) szumi

i mam pytanko jak to sie u Ciebie skończyło? bo również podejrzewam łożysko któreś, chociaż słyszałem już opinię że może to być skrzynia.

Pozdrawiam i czekam na jakiekolwiek info...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania. Obiawy takie same.[br]Dopisany: 27 Lipiec 2011, 18:41_________________________________________________Skończyło się na wymianie skrzyni :( (luzy na wałku atakującym i głośna praca skrzyni - łożyska)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...