Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Swap skrzyni Multitronic na manualną w A4 B6


erniorzegow

Rekomendowane odpowiedzi

sadzezebys szukał tez z 2,5 ale trzeba lokalizowac najlepiej szukaj takiej jak w ori[br]Dopisany: 17 Wrzesień 2011, 18:50_________________________________________________co tam u kolegi temat ogarniety juz?? sterownik silnika podszedł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus .a gdzie tam ogarnięty motam sie okrutnie mam mieszane uczucia, jedni mówią że zamiana na manuala to pestka inni ze nie ma sensu

zacząłem wiec rozglądać sie za używką automatem , znalazłem taka tyle że od 2.0 benzynka i nie wiem czy podejdzie masz jakąś wiedzę w temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem dziś org skrzynie z półosiami,wybierakiem , sprzegłem ,poduszka pod skrzynie i pedałami -brakuje mi dwumasy

w pn startuje z wymiana napisze jak wyszło :)

mam troche mieszane uczucia, ale moj spec mowi że to pestka -zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat przekladki juz dosc obszernie opisany.mi sie dlugo zeszlo z powodu braku czasu i czesci,oraz metody prob i bledow przy wymianie ale podjalbym sie jeszcze raz.

sterownik silnika zmieniony,wszystko dziala,klania sie jeszcze raz kodowanie dpf u,mialem wyciety i jeszcze raz trzeba zaprogramowac sterownik,

Operacje jaknajbardziej polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz dociagnac dodatkowy pin z czujnika do ecu. Schemat prawde Ci powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abs zaden problem, ale jak nie chce silnik kodowania przyjmowac to kupuj inny sterownik, rocznik, typ silnika, i manual oczywiscie, a pozneij koduj abs, bo zawsze bedzie wywalał blad komunikacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemanko

no w końcu zakończyłem tą wymianę. Wszystko chodzi super, troche mi zeszło z elektroniką, mały kłopot z kompem za rada czaki22 kupiłem drugi i jest ok! łącznie wyszło 2700 zł wraz z robotą jakby ktoś potrzebował rady w temacie służe pomocą :)

laik nie pozna że była zmiana!!!

operację jak najbardziej polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to proste za***iście

ludzie panikuja[br]Dopisany: 12 Październik 2011, 20:17_________________________________________________znac temat etke w raczki i do dziela, wsyztsko jest generalnie p&p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę rozjaśnie bo jak rzeczytałem co tu pisze na temat kodowań itp to mi oczy wyszły....:P Silniki benzynowe w b6 to przeważnie sterownik me7.5 lub pochodne i w 90% przypadków nie przyjmą kodowania inaczej jest w tdi na sterownikach edc 15 tu w 90% przekodujecie wystarczy zmiana kodowania 00001 na 00002. Inaczej sprawa wygląda w b7 tam w tdi mamy już edc16 i też nie przekodujemy i zalecana jest wymiana sterownika można próbować zmienić zawartość sterownika ale to też nie jest proste. ABS nie ma problemu każdy pójdzie licznik też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...