Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Swap skrzyni Multitronic na manualną w A4 B6


erniorzegow

Rekomendowane odpowiedzi

i jak i jak ? toczy sie juz ? jakie prblemy ? hmm

a tak w ogole czemu ten watek jest w jakims dziwnym dziale ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak w ogole czemu ten watek jest w jakims dziwnym dziale?

Kogoś chyba poniosło przy sprzątaniu :chytry: Witam ponownie w dziale "Układ Napędowy" :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak,przedwczoraj pocalowalem klodke przed brama elektryka: "urlop zapraszamy 3wrzesnia" bajka,samochod odpala,jezdzi,na wtorek mam innego elektryka;/ szukam osoby ogarnietej,samochod by nie odpalil bez przerobek,polaczylem prad z rozrusznika na kosci z masa i auto uuchomilo sie.nie jezdze nim bez programowania. zamowilem kabel can,powinienem miec w poniedzialek, mianowicie bledy jakie sie pojawily to: kontrolka trakcji zapalona,mrygaja swiece zarowe,i kontrolka silnika,podlaczylem go dzisiaj pod komputer niestety nie vag.takie jakies dziadoskie urzadzenie z czarnobialym wyswietlaczem na zszczescie z obsluga can,bledow na silniku nie znalazl,a teraz najlepsze,w aucie ciagle pala sie swiatla stopu,mialem dzisiaj drugi czujnik,objaw jest fajny,na wypietej kosci czujnika swiatla sie nie pala do momentu odpalenia auta badz przekrecenia na zaplon,po wpieczu czujnika:) pala sie non stop nawet jak sie autko zgasi zamknie i pojdzie spac,magiczny komputerek ktory niestety nie ma opcji autoscan tylko pokolei trzeba sie bawic pokazuje fajny blad na pompie abs: brak komunikacji ze skrzynia automatyczna:) czekam na kabel z can;/ niestety mam starocia jakiegos,znalazlem cos takiego: http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Audi_A4/S4/RS4/Cabriolet_(8E/8H) do dobrego elektryka mam ok 25km i chcialbym dojechac z stopami.ktos moze wie jak rozwiazac problem? po zmianie automat na manual kodujemy pompe abs,komputer silnika i co dokladnie jeszcze?pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno sterownik silnika mozna , sterownik abs, co za tym idzie sterownik kola kierownicy, licznik, generalnie wszytsko co ma w kodowaniu skrzynie, i jakie uczucie :?::): na manualu

u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za***iste:) ja kupilem samochod z skyznia w bagazniku ;P nie odpalony. dlatego ciesze sie ze odpalil:) w kiepskim stanie mam walek rozrzadu. naszczescie to bpw 8zaworowy i zamowilme waleczek ze szklankami,niecaly tysiaczek wyszedl. te stopy bym zrobil zeby dojechac do elektyka,sam nie ogarne tego wszystkiego..chyba :) nie wiem co wykminic z tymi stopami..[br]Dopisany: 25 Sierpień 2011, 20:00_________________________________________________doszedl mi tez zarnik d3s :) jak zobaczylem ten zarnik to sie stopa przyzegnalem..nie powinienem ich miec..to siedzi w q5 i a4 po 8 roku z tego co ludzie pisza..zamowilem juz nowe dwa osram..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze poprzeprogramowaniu abs problem moze zniknac,napewno z esp swiecami zarowymi i miejmy nadzieje ze stopy przestana byc wcisniete:P odnosnie przeprogramowania,dobrze by bylo umiescic w dziale pokolei co trzeba przeprogramowac i najlepiej proces kodowania/adaptacji :P na stronce ktora podeslalem jest proces abs, w sumie kazdy mowi ze tzeba przeprogramowac 3komputery..tak jak Czaki mowi,napewno glowyn komp,napewno abs,licznik,sterownik kola? o tym nie slyszalem.. zobaczymy co u mnie zrobia..pewnie polowa przerobek ma w polowie przeprogramowane auta ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koła kierownicy, ponieważ jest tam czujnik g85 skretu kierownicy on sie komunikuje z abs-em w sposob ciagły, i tera znie pamietam czy jest tam wzmianka czy jej brak

a czujniki podleczona ?

wlacznik sprzęgła

prędkości obrotowej skrzyni

i wstecznego

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wsteczny tak,z reszta czujnikow nie walczylem,ucze sie na nich stopniowo,mial mi podlaczyc mechanior ktory ma wtyczki do czujnika sprzegla,wstecznego wraz z programowaniem aby zrobic to porzadnie.bodajze z czujnikiem skretu nic nie robimy,nie ma zmiany. wlacznik sprzegla,wiesz cos wiecej na ten temat? pewnie kabel idzie do czujnika sprzegla,predkosc obrotowej skrzyni? tego tez nie ogarniam.w tych klockach jestem jeszcze slaby..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no włącznik sprzęgła na pewno albo w licznik ale wydaje sie mi ze do ecu trzeba podpiąć, wsteczny pewnie do MCE m predkosci do licznika albo ecu niewiem nie mam pojecia trzeba sprawdzic z orginałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpytam sie przy mojej robocie,ale odemnie mowil koles ktory jest na urlopie ze napewno 3 kompy,koles z wroclawia ktory sie oglasza na allegro mowil ze 3,facet ktory ma mi podlaczyc we wtorek takze ze 3,i tak po ich podpieciu podjade do tego co jest na urlopie,facet jest naprawde ogarniety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bay1 - jedna prośba kolego. Temat jest super ale ciężko się przyswaja Twoje posty ze względu na interpunkcję ;) Trudno będzie wynegocjować poprawienie wszystkich wcześniejszych (szczególnie technicznych) postów ale może od teraz postaraj się troszeczkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak mowilem,jestem ciekaw czy nie jest inny czujnik hamulca,albo ktos mi powiedizal bzdure,u mnie pala sie ciagle stopy po wyjeciu czujnika a po podlaczeniu pala sie po wylaczeniu auta heh,w sumie jak nie jest programowany samochod to nie powinno byc takiego efektu.Twoja podpora ma pewnie przykrecana beleczke od tylu na dwie srobki,kup taka w ktorej wystaje dzyndzel z tylu i problem sie rozwiaze,zrezta na oko widac ze jest inna otwor na poduche jest bardziej wysuniety w manualu wzgledem otworow do przykrecania do podwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niestety skladam sam:) moze wiedza jak dokladnie przebiega kodowanie ? masz mozliwosc uzyskania takiej informacji? na stronie ktora wyzej podalem jest kodowanie pompy abs,niestety nie namierzylem kodowania 2.0tdi oraz calej reszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...