[B5 AFN] czy ktoś używał takich środków

adik1983

witam czy tkoś mozę używał takich środków do czyszczenia turbo w aucie

Zapewne nie takiej odpowiedzi się spodziewasz Kolego :) ale - jak masz turbo na stole, to poradzisz sobie bez tego (trochę ropy/benzyny/szczotka/papier) a jak masz zamiar użyć tego bez rozbierania turbiny, to i tak nic Ci to nie da - więc chyba nie ma sensu przepłacać - min ~40zł z przesyłką.

Jest także podobny środek z Liqui Moly, ale tak jak kolega wyżej napisał daj sobie z tym spokój.

A tak na marginesie coś się dzieje z autem, że szukasz takich preparatów?

no wpada w tryb awaryjny

i nie wiem co robić

[br]Dopisany: 27 Marzec 2011, 11:17_________________________________________________ile kosztuje czyszczenie turbo

Wpada za każdym razem, czy sporadycznie?

Jak sporadycznie to spryskaj wd i postaraj się poganiać autko, a jak za każdym razem to wywal i oddaj do czyszczenia ok 300zł

Ps nie zamulaj auta :kox:

Kolego od tego jest to forum, żeby pytać :) Daj sobie spokój z wynalazkami - jak jesteś chory, to chodzisz do lekarza czy do znachora ? :) Przede wszystkim zrób logi (dokładne opisy są w dziale Diagnostyka VAG lub poszukaj kogoś z twojej okolicy, kto pomoże Ci w ich zrobieniu), wrzuć je do działu diagnostyka i na pewno się dowiesz co jest nie tak. Nie rób nic "na oślep", bo wbijesz się w niepotrzebne koszty a i tak pewnie nic to nie da. Najpierw diagnoza, potem naprawa :)

nie wiem od czego tozależy ale czesto sie zdarza że łapie

robiłem logi i pisali że kierownice w turbo kolega stosował taki środek i mówił że mu pomógł

Wpada za każdym razem, czy sporadycznie?

Ps nie zamulaj auta :kox:

gdzie ty chcesz tym psikac? :facepalm:

wd to trzeba by wpisac w tą czesc gdzie są łopatki a nie ma takiem mozliwości

Turbo na stół i czyść wszystko jest na forum mi to na spokojnie zajeło 8 godziń z wyjęciem i włożeniem i konkretnie czyszczenie i mycie

Co do mycia to koncentran do mycia silników i aut metodą bezdotykową i samo wszystko spływa. benzyna i ropa może się schować :no:

nie wiem od czego tozależy ale czesto sie zdarza że łapie

Jak turbo nie było mocno zasyfione, to tak samo pomogłaby mu ostrzejsza jazda :) Sprawdzałeś Kolego jak chodzi sztanga ? - to b. istotne, można spróbować ją rozruszać ręcznie (czasem pomaga) ale jak łopatki są mocno zapieczone lub zgromadziło się tam dużo nagaru, pozostaje tylko czyszczenie ręczne.

A co do psikania wd-40 czy innymi preparatami na sztangę - proponuję skropić ją jeszcze H20+ i jeżeli opatrzność czuwa to na pewno zadziała :)