Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] Dieta Dukana


mojeA4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy, z racji tego, że nieraz mamy problem z nadwagą a nie chcemy się do tego przyznać pomyślałem, że napisze Wam i wkleję kilka linków. Może ktoś już słyszał o tej diecie, może nie jednak wiem, że to naprawdę działa. Przed tą dietą zacząłem się ograniczać pilnowałem, ważyłem już 117kg!!!

Kiedy zaczynałem stosować tą dietę na początku lutego ważyłem 103kg teraz ważę 86kg. Jeszcze 1kg i mi starczy. Tak się przytyło jedzenie wieczorem, coś słodkiego do filmu, ukochany mcdonald's itd. niektórzy na pewno wiedzą jeśli mają z tym problem.

Najgorsze jest to, że trzeba mieć naprawdę silną wolę i się pilonować. Poczytajcie nie będę wklejał ze strony gotowych formułek i zdań

Mi grafik mojego jedzenia układała zawsze dziewczyna, dlatego było smaczniej :rolleyes:

niedługo przechodzę na trzecią fazę, gdzie będę mógł trochę sobie pozwolić

http://www.dieta-dukan.pl/

http://www.dieta.pl/grupy_wsparcia/proteinowa/1895-przepisy-w-diecie-dukana.html

http://dukan.blox.pl/html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odchudzanie?

Nic prostszego!

Robiłem to już dziesiątki razy. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejna dieta, kolejny kit

jezeli ktos chce tak na prawde schudnac to musi zacisnac zeby i wprowadzic zelazna dyscypline

najwazniejsza sprawa to jak najwiecej ruchu, bieganie, plywanie, jazda na rowerze, gra w piłke, koszt, siatka, tenis

jezeli stosujemy tylko diete a nie mamy zwiekszonego ruchu to ta całą diete mozna sobie wsadzic w .... wiecie gdzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam czasu na żaden sport, nie ćwiczę w ogóle a jednak to nie kit :foch:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta dieta naprawde dziala oczywiscie jak sie czlowiek pilnuje!!mam taka znajoma co stosuje ta diete i schudla 30 kilogramow w 4 miesiace!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejna dieta, kolejny kit

jezeli ktos chce tak na prawde schudnac to musi zacisnac zeby i wprowadzic zelazna dyscypline

najwazniejsza sprawa to jak najwiecej ruchu, bieganie, plywanie, jazda na rowerze, gra w piłke, koszt, siatka, tenis

jezeli stosujemy tylko diete a nie mamy zwiekszonego ruchu to ta całą diete mozna sobie wsadzic w .... wiecie gdzie....

a widzisz i tu sie mylisz mimo ze ja jej nie stosowalem to nie jest zaden kit .... wiem ze ta dieta daje dobre wyniki przy czym trzeba sie jej trzymac.

ja tez uwazam ze zeby schudnac trzeba duzo cwiczen aerobowych itp itd... + dieta ale ta dieta daje efekty bez cwiczen ....chociaz wiadomo ze gdyby dorzucic cwiczenia to by napewno szlo duzo lepiej[br]Dopisany: 27 Marzec 2011, 14:59_________________________________________________

Odchudzanie?

Nic prostszego!

Robiłem to już dziesiątki razy. :>

to widac ze ci sie nie udalo skoro to robiles dziesiatki razy :kox: :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda z tych diet tzw. "ukierunkowanych" jest dosyć uciążliwa dla kieszeni i rodziny, a czasami nawet niebezpieczna dla organizmu. Nie każdy organizm dobrze sobie radzi z białkiem lub z tłuszczem. Ludzie nie zdają sobie sprawy, jak to może być niebezpieczne. Bezpiecznym rozwiązaniem są indywidualne podejścia do diety, wraz badaniami kontrolnymi. A tak normalnie, to trzeba jeść prawie wszystko tylko trzeba na stałe zmienić złe nawyki żywieniowe, no i trochę się więcej ruszać. Trzeba ograniczyć wędliny, mięso wieprzowe, sosy i masło do minimum. Więcej jeść ryb, także na parze, no i warzyw. Trzeba też ograniczyć, a najlepiej odstawić piwo ;( :slina:. Padło 12kg bez problemu i nie wraca, a jeszcze nie rozpocząłem sezonu rowerowego. Jeszcze tylko pokusa słodkiego została do zwalczenia.

Znam faceta, który schudnął niesamowicie w trakcie diety Dukana. Ale po ostatnim etapie powoli zaczął wracać do starych nawyków i brzuszek wrócił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie ma ruchu to jest JO-JO

i koło sie zamyka

podstawa to ruch i prawidłowe odzywianie :good: :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadna dieta nie jest bezpieczna dla organizmu, bo jak wiadomo każdy organizm jest inny, dla młodych osób nie jest tak niebezpieczna jak dla starszych, którzy powinni zasięgnąć porady lekarza. Był program na tvn style gdzie facet stosował tą dietę i był pod stałym nadzorem lekarza- mówił, że wyniki są coraz lepsze a był naprawdę gruuuby pokazywał spodnie, które nosił przed rozpoczęciem diety.

Co do ćwiczeń, to w pierwszej fazie nie zaleca się ćwiczyć, żeby całego tłuszczu nie zamienić w mięśnie.

Nie zaleca się dużego wysiłku fizycznego. Przede wszystkim nie podczas I fazy, bo jemy wyłącznie czyste białko, żadnych warzyw, żadnych owoców i żadnych węglowodanów, które są potrzebne do ćwiczeń. Organizm w tej fazie jest bardzo osłabiony, ponieważ nie dostarcza się zbyt dużo energii.

Inaczej jest już w II, III i IV fazie

Ja polecam -też nie wierzyłem, a jednak

nie mam w interesie nikogo tu reklamować czy wprowadzać w błąd, ale skoro mi się udało to pisze, może ktoś z korzysta i będzie zadowolony z rezultatów i z siebie, że wytrzymał :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam kilka osób, nawet wczoraj się z jedną widziałem co od miesiąca jest na tej diecie i 7kg mniej, ruchu mało bo nie ma czasu, dieta dobra ale dla kogoś kto się będzie stosował w 90% do niej bo znam tez takich co już 3 raz są na tej diecie bo co schudna to wracaja do starej wagi. ja od miesiąca nie jadam później niż o 19 plus trochę ćwiczeń raz, dwa razy w tygodniu i 5kg mniej, w du..pie mam diety bo nie ma opcji żeby się stosował do nich a tka jadam jak wczesniej tyle że duzo mniejsze porcje i jest git, jeszcze 2-3kg i bede zadowolony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowana dieta niesie ryzyko istotnych powikłań, działań niepożądanych.

Właściwe odchudzanie to zmiana stylu życia, nawyków.

Trzeba powoli wprowadzać nowe rzeczy a eliminować puste kalorie.

Systematyczny wysiłek fizyczny.

A Dukan to ryzyko i tyle. Nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie ma ruchu to jest JO-JO

i koło sie zamyka

podstawa to ruch i prawidłowe odzywianie :good: :good: :good:

Dokładnie.Ja się w żadne diety nie bawię.Zapisałem się na siłownie.Zamiast siedzieć przed TV i oglądać te durne seriale wolę spędzić ten czas w inny sposób.Wziąłem poradę u trenera i od 9 dni regularnie ćwiczę.Bieżnia,rowerek i ćwiczenia na maszynach.Już widzę pierwsze efekty.Wyeliminowałem cukier,ziemniaki,słodycze itp.Piję tylko wodę mineralną i jem ciemne pieczywo.Biorę takie kapsułki które pomagają spalać tkankę tłuszczową.Dużo lepiej się czuję.Polecam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowana dieta niesie ryzyko istotnych powikłań, działań niepożądanych.

Właściwe odchudzanie to zmiana stylu życia, nawyków.

Trzeba powoli wprowadzać nowe rzeczy a eliminować puste kalorie.

Systematyczny wysiłek fizyczny.

A Dukan to ryzyko i tyle. Nie polecam.

:good: :oklaski:

Nie kwestionujemy skuteczności tej, czy innej diety, tylko zalecamy ostrożność i zdrowy rozsądek.

Nawet nagłe, znaczne zmniejszenie jedzenia może poważnie zaszkodzić. Lekarze gastrolodzy mogą trochę o tym powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta dzieta sieje spustoszenie w organizmie:)) wiec o dupe potluc taka diete... torche rucho i brak produktow o wyskomim IG i jest dobrzee;) wiec ziemniaki bialy chleb kasze ryze makarony odstawiamy...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Byłem na tej diecie 6 dni, wazę grubo ponad stówę i przez 6 dni I Fazy schudłem 5kg

...ale nie wytrzymałem psychicznie, moja praca jest od 7 rano do 20 (serwis cala polska) i nie miałem czasu nic gotowac teraz jak widzę jajka, pierś z kurczaka, szynkę drobiowa, czysty ser biały to mi się zygać chce..

Dieta na 100% działa, ale trzeba miec czas na zakupy, gotowanie, kombinowanie i co najwazniesze mega silna wola

mnie tego zabraklo i chyba to dieta nie dla mnie, musze wrocic do jazdy rowerem (po 21 noca) i cwiczen, ograniczyc fastfoody, cukier, bialy chleb itd.

Kiedys tak zrobiłem, zrzuciłem 15 kg w 4 mc - Poprostu musze sie znow uprzec jaki dziki osiol i tego sie trzymac :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie stosowania tej diety i coś od siebie dodam.

Pierwsze 2 tygodnie 100 % zaleceń - wyniki zaskakujące kilogramy leciały jak szalone bez jakichkolwiek efektów ubocznych, tak w sumie to nie wiedziałem skąd te kilogramy lecą bo oponka na brzuchu jak była tak była. Już miałem przestać bo wydawało mi się to jednym wielkim oszustwem że niby woda z organizmu zeszła, mięśnie się strawiły a tłuszcz i tak pozostał poza tym rozsądek pomimo braku objawów obawiał się o zdrowie.

Kolejne 2 tygodnie 95 % zaleceń (grana wódka była :kox:) i tu pokazały się widoczne efekty, spadek wagi co prawda dużo mniejszy ale widać było skąd to się wytapia :naughty: oponka browarowa nikła w oczach.

Po 6 tygodniach zapisałem się na siłownię + aeroby bo to mnie dodatkowo motywuje i można dodatkowo spożytkować zjedzone w dużych ilościach białko.

Obecnie z diety pozostały dobre nawyki i puki co stabilne wyniki bez jojo.

Być może ktoś miał jakieś kłopoty zdrowotne po tej diecie u mnie jednak nic nie stwierdzono (robiłem badania)

Zainteresowanym tematem mogę ze spokojnym sumieniem ją polecić pod warunkiem że się do wszystkiego podchodzi ze zdrowym rozsądkiem a nie na tzw wariata.

A i bardzo ważne jest by wypłukiwać z organizmu odpady z przemiany materii - dużo wody

Z racji iż jestem starym siorbaczem Yerba Mate z dostarczeniem wody nie miałem problemów

Dodam że nigdy wcześniej nie stosowałem żadnych diet bo liczenie kalorii przygotowanie posiłków i jakaś tam systematyczność zawsze mnie nie interesowały, z Dukanem jest tak że wywalasz co masz w lodówce i w chlebaku kupujesz zalecane produkty i tylko to trzymasz w domu.

Jesz kiedy chcesz i ile tylko chcesz a oponka leci :decayed: to jest bardzo duży plus tej diety (inne są dla bab :wink4:)

Pozdrawiam i życzę zadowalających wyników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...