Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Działalnośc gospodarcza na KRUS


Reggi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałem poruszyc temat działalności gospodarczej opłacając składki KRUS. Dostałem informację iż jest to możliwe w przypadku gdy osoba posiada więcej niż 1,3 hektara pola. Zostałem również poinformowany iż by otworzyc działalność trzeba zapłacic składki KRUS 3 lata wstecz. Robił już ktoś z Was taki myk by nie płacic tego zasranego w d*pę Zusu ? :evil:

Czy jest jakieś uwarunkowanie, że działalność nie może przekraczać jakiejś kwoty obrotu miesięcznego ?

Czy faktycznie można opłacic KRUS 3 lata wstecz i otworzyc działalnośc pozarolniczą wypinając się tym samym na złodziejskie składki ZUS ?

Ile pola faktycznie trzeba miec ? to musi byc pełnowartościowe pole rolne czy może byc jakiś nieużytek po lasem czy inna łąka ?

Jak to wszystko wygląda w praktyce ?

Proszę o jakieś rzeczowe odpowiedzi i podpowiedzi :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jeden warunek, że nie można przekroczyć jakiejś tam kwoty dochodu... W każdym razie trzeba składać co rok oświadczenie do krusu z wysokością osięgniętego dochodu, bo inaczej wyrzucają. I tyle wiem ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć minimum 1ha przeliczeniowy ziemi, a hektar hektarowi nie jest równy nie wiem jak oni to przeliczają. Nie mozna nigdzie być zatrudnionym ani prowadzić działalnosci tylko opłacać krus przez 3 lata, Jest ograniczenie dochodu, rocznie nie można przekroczyć coś ok 2800zł podatku dochodowego, jesli sie go przekroczy wskakujesz na ZUS. I jeśli prowadzi sie działalność na krusie to wtedy składki płaci sie podwójne czyli ok 700zł ale i tak sie bardzo to opłaca bo płaci sie je kwartalnie.

Tyle wiem bo sam myślę zamknąć działalnosc bo niedługo skończy mi sie promocja za ZUS a nie usmiecha mi sie później płacić 900zł co mies tym bandytą i myślę żeby na mamę otworzyć a ja sam bede opłacał sobie krus jako domownik ale nie wiem czy to wypali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to pole czy tam łąka musi być jakiejś tam odpowiedniej klasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeliczenie robi się na zasadzie: wielkość obszaru razy jego klasa :wink4: i tak jak przedmówca napisał, musi to byc odpowiednia klasa :good: kolega jest na krusie ale on jest marynarzem, więc w Polsce podatku nie płaci :naughty: a pole ogólnie musi być użytkowane ale z tym nie ma problemu, bo oddajesz sąsiadowi za przysłowiową flaszkę i jest dobrze :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mozna nigdzie być zatrudnionym ani prowadzić działalnosci tylko opłacać krus przez 3 lata,

..ale czy mogę opłacić KRUS na 3 lata w stecz w jednym dniu ? Po w przeciwnym razie to mało korzystnie bulenie KRUSU przez 3 lata i dopiero otwieranie działalności :disgust:

est ograniczenie dochodu, rocznie nie można przekroczyć coś ok 2800zł podatku dochodowego, jesli sie go przekroczy wskakujesz na ZUS.

Na podatkach się nie znam, ale jaki to musiałby byc przychód żeby wyciągnęli z tego taki podatek ?

pytaj się lukasa..

:naughty::good:

przeliczenie robi się na zasadzie: wielkość obszaru razy jego klasa :wink4: i tak jak przedmówca napisał, musi to byc odpowiednia klasa :good: kolega jest na krusie ale on jest marynarzem, więc w Polsce podatku nie płaci :naughty: a pole ogólnie musi być użytkowane ale z tym nie ma problemu, bo oddajesz sąsiadowi za przysłowiową flaszkę i jest dobrze :wink4:

Czyli przykładowo można miec 1,4 hektara dobrego pola albo 3-4 hetary łąki ? Przecież łąka to też pole i jak kiepska klasa to ludzie sadzą choinki i biorą dopłaty :) a są i tacy małorolni co płacą KRUS, nie obrabiają ziemi i nie korzystają z dopłat :mysli:

No i ostatnie pytanie.. co jeśli zakupię glebę, wjadę na KRUS to przy przyszłościowym szarpaniu kreski powiedzmy na mieszkanie będą wyliczali mi przychód z ziemi czy z działalności ..a może z obydwu kwestii ? :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej nie kombinuj bo beda kontrole kto jest rzeczywiscie rolnikiem a kto nie i nie baw sie Ty w złodzieja.

W jakiego złodzieja ? Złodziejstwem jak na razie to jest ZUS bo płacone jest prawie 900 zł , a jak się idzie do lekarza to 60 % badań bulisz z własnej kieszeni. TO jest według Ciebie zdrowe podejście na ubezpieczenie ? :shocked::evil:

Masz pole .. jesteś rolnikiem.. gdzie tu widzisz złodziejstwo ? Pola nikt nie kradnie..przeważnie kupuje się je za zarobione pieniądze :good:

I o jakich kontrolach mówisz ? Ktoś ma pole.. rezygnuje z upraw i otwiera pozarolniczą działalność całkiem legalnie !

Także jak ktoś nie ma nic do powiedzenia to niech sobie odpuści pisanie byle czego aby napisać :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie co Pan hodujesz ?

raczej,Panie co Pan uprawiasz :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej,Panie co Pan uprawiasz?

Flok. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie co Pan hodujesz ?

Kiery i mieszki :polew:

Posadzę iglaki :tongue4:

Panowie proszę o nutkę powagi bo ja już kupiłem sobie nawet piękne filcaki bojowo taktyczne z wyściółką z turbo misia w kolorze szarym :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej nie kombinuj bo beda kontrole kto jest rzeczywiscie rolnikiem a kto nie i nie baw sie Ty w złodzieja.

W jakiego złodzieja ? Złodziejstwem jak na razie to jest ZUS bo płacone jest prawie 900 zł , a jak się idzie do lekarza to 60 % badań bulisz z własnej kieszeni. TO jest według Ciebie zdrowe podejście na ubezpieczenie ? :shocked::evil:

W takiego złodzieja, że okradasz innych obywateli. Zdaje się, że 95% budżetu KRUS pochodzi z budżetu państwa czyli podatników :cool1: To co chcesz zrobić to kombinatorstwo, nadużycie kosztem innych. Jeśli ktoś jest naprawdę rolnikiem to ok, nich płaci mniej..., nie prowadzisz gospodarstwa to płac jak inni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiego złodzieja, że okradasz innych obywateli. Zdaje się, że 95% budżetu KRUS pochodzi z budżetu państwa czyli podatników :cool1: To co chcesz zrobić to kombinatorstwo, nadużycie kosztem innych. Jeśli ktoś jest naprawdę rolnikiem to ok, nich płaci mniej..., nie prowadzisz gospodarstwa to płac jak inni.

Sławku. A ja czuję się okradany płacąc 900 zł Zusu z czego jak idę do lekarza to za połowę badań muszę płacic z własnej kieszeni..no chyba, że wspaniałomyślni lekarze dadzą termin badania odległy o 3 miesiące to jest beznadziejne. I to nie jest złodziejstwo ?

Co do samego pomysłu.. kupuję ziemię gdzie muszę wywalic parę tysięcy złotych (3-8 tys.)..drugie parę tysięcy idzie na płacenie KRUSu 3 lata w tył i to podwójną stawkę ( kolejne 8-9tys. ) i legalnie na swojej ziemi sadzę iglaczki bo chcę je hodować.. oczywiście nie korzystam z żadnych dopłat bo nie chcę obciążać czy żerować na tym systemie, a jak mnie napadnie to posadzę hektar kozłka lekarskiego i co nie będę rolnikiem :decayed: ? Mam prawo nim zostac jak każdy inny..a to, że będę prowadził działalnośc pozarolniczą to już moja brocha :naughty:

Przykładowo.. jest rolnik który uprawia ziemię.. ma tam całe guzik, ale chłopina płaci KRUS.. w międzyczasie otworzył sklep z paszami na zwierząt i płaci mniejsze stawki bo jest na KRUSie. TO jest złodziejstwo ? Nie ..skoro państwo na to pozwala to jest to legalne :wink4::tongue4:

Jak ktoś chce robić moralne wjazdy to niech sobie daruje bo spływa po mnie jak po kaczce. Większość osób dyma rząd na wszystkie strony świata i jakoś nikt się tym nie przejmuje. Więc raz jeszcze proszę.. rzeczowe odpowiedzi na zadane pytanie.. od złodziei to wyzywajcie tych co kręcą budżet państwa na setki milionów złotych.

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiego złodzieja, że okradasz innych obywateli. Zdaje się, że 95% budżetu KRUS pochodzi z budżetu państwa czyli podatników :cool1: To co chcesz zrobić to kombinatorstwo, nadużycie kosztem innych. Jeśli ktoś jest naprawdę rolnikiem to ok, nich płaci mniej..., nie prowadzisz gospodarstwa to płac jak inni.

Dokładnie tak jest, ale przyznam tez racje ze ZUS to takze złodziejstwo, bo własnie jak idziesz do lekarza musisz płacic za badania a pózniej te grosze na emeryturze, ale czy jak bedziesz płacil KRUS to miło Ci bedzie jak bedziesz miał swiadomosc ze okradasz innych obywateli a takze i siebie tak naprawde. Ogólnie mówiac całe to państwo to wielki złodziej a szczególnie władza i jak sie nic nie zmieni w sprawie KRUS i ZUS to dalej bedziemy sie okradac na wzajem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złodziejem jest ten co oddaje ziemię w dzierżawę za 0 zł, a sami przywłaszczają dopłaty dla rolników ! Pchają się do projektów unijnych...a Ci co faktycznie im się należy nie mają na zasianie pól :kwasny: To jest złodziejstwo. Osoba mająca działalność na KRUS i tak płaci podwójne stawki ubezpieczeniowe.

Koleżanko.. ja czuje się okradany na każdym kroku przez państwo :disgust: Płacone jest za ZUS a niekompetentni lekarze nie potrafią nam pomóc w potrzebie. Jak chcesz sięgnąc fachowej rady specjalisty to jesteś zmuszony udac się prywatnie płacąc za wizytę od 100 zł ->.. Idziesz do szpitala i chcesz urodzic dziecko w godziwych warunkach to musisz przynajmniej zapisac się na szkołę rodzenia płacąc 500 zł ->.. i do tego połozna też musi wziąc swoje na lewo bo inaczej w razie problemów z porodem czekają do końca z pomocą .. Samo 500 zł za szkołę uprawnia Cię do przyjęcia to tego konkretnego szpitala bez ryzyka odesłania do innego :wallbash: TO jest złodziejstwo .. mało to jest sk***ysyństwo za które potrąca nam pracodawca każdego miesiąca na poczet wspaniałego ZUSu.

Ludzie posiadają fikcyjne renty, fikcyjne grupy inwalidzkie i płacą mniejsze składki ZUS to kolejne złodziejstwo. Jak znajoma osoba ma trwale uszkodzony bark i kręgosłup to na komisji stwierdzono, że " druga ręka jest sprawna ..więc musi sobie Pan radzic jakoś w życiu..no co innego jakby tej ręki nie było w ogóle " :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...