Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AWT] Zimno nie pali, jak ciepło pali, ale nie ma mocy


mifodzo73

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z A4 18 T z którym meczą sie elektrycy juz piaty tydzien i trace juz nadzieje i chec posiadania tego samochodu.Załorzyłem gaz ale to nie stanowiło problemu i silnik chodził bajecznie.Problemy zaczeły sie gdy zaczeło byc zimniej iwtedy pierwszy raz nie zapalił wiec elektryk stwierdził zła jakosc paliwa i skasował mnie 300 zł i autko znowu chodziło ale juz wtedy sie ociepliło.Po miesiącu znowu przyszły chłody i mroziki i auto staneło.Inny elektryk zaczoł wymieniac Moduł zapłonu,swiece,sprawdził cisnienie na zaworach i stwierdził ze padniety jest komputer.Wtedy zawiozłem go do fachowca ,który jest elektrykiem i naprawia komputery on wymienił : Przepływke,czyszczenie zaworów,jakis taki mały trójnik gumowy bo twierdził,ze jest stary i dostaje fałszywego powietrza i dalej nic.Zapali go w garazu jak jest ciepło ale postoji noc na polu i nic mu nie pomaga.Kreci i zalewa swiece alenie zapali.POdobno wszystko gra a oni i tak nie wiedza co jest.Dzwoniłęm do gazownika i stwierdził,ze moze byc uszkodzona centralka gazu i to przez to.Odłaczyli gaz i nic.Czy to fatum ? czy mina ? Elektryk nie jest zły i podobno najlepszy na tym terenie i widac to po ilosci samochodów dobrej marki i to z daleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie błędy pokazuje VAG? ukumulator sprawdz. jak uda ci sie zapalić autko gdy jest ciepło to podłącz pod VAG i wyjedz w trase sprawdzaj wszystko co sie da tą metodą. wyłącz silnik i jeszcze raz podlącz VAG sprawdzając czy nie wywaliło błędów. sprawdz czy masz szczelne połączenia gumowe z IC czy nie dostaje lewego powietrza. przed instalacją gazu miałeś już z :a4fan: pobny problem? sprawdz sonde lambda,przepływomierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer nie był zmieniony.Dzis dowiedziałem sie ,ze prawdopodobnie nowa przepływka ,która była zminiona jest uszkodzona wiec czekam do jutra jak wymienia na inna i dam znac co słychac z tym autem.[br]Dopisany: 20 Grudzień 2007, 13:45 _________________________________________________Okazuje sie ,ze to nie przepływka i po sprawdzeniu wszystkiego i stwierdzeniu przez nich ze od strony mechanicznej wszystko gra stwierdzili komputer.Czekam na komputer jak ktos ma namiary na tani i sprawny to moze bym wzioł bo czuje ,ze tam moge jeszcze długo postac a stoje juz 6 tygodni. Model komputera to 0261203550/551

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest zimno i nie odpala to sprawdźcie, czy dochodzi napięcie do przepływomierza i do N75. Są zasilane z tego samego przekaźnika, który lubi się psuć czasami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebe problem. Przed rzebraniem autka miałem podobny problem z moją a niedługo bede ją składał i chciałem posprawdzac elementy. Co moze jeszcze odpowiadac za podobne objawy ? Tjs ciezkie odpalanie , zalewanie na zimnym i nie odpalanie , szarpanie ?

Czujnik temperatury w kolektorze dolotowym sprawdzony i ok to samo czujnik temperatury ( oczywiscie omomierzem przy danej temperaturze)

Vag nie wywalał zadnych błedów.

Ktos wie co mozna tknąc jeszcze ? [br]Dopisany: 14 Luty 2008, 23:34 _________________________________________________Odgrzebe : u mnie po remoncie objaw pozostał.... Wydaje mi sie ze winna jest pompka paliwa u mnie... Sie okaze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stoje juz 4 miesiąc u trzeciego elektryka i jutro prawdopodobnie odbiore ją bo trzeci elektryk sie wyłożył i brakło mu juz pomysłow.Sprawdzone było niemal wszystko

-czujniki

-przepływka

-cisnienie

-czyszczone zawory

-wymieniona pompa

-wymieniony komputer

i teraz elektryk rozkłada juz rece bo mu zapłon niepasuje bo jest wychylony o 10 stopni i nie wie co z tym mam zrobic bo nie moze tego skonfigurowac.

Najgorsze to ,ze nie moge teraz jej nawet sprzedac bo za duzo bym stracił.

Jak juz pisałem na gazie chodzi płynnie. :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulator cisnienia , filtra paliwa , wtryskiwacze? Skoro na gazie chodzi ok to czemu wymienialiscie elementy które gdyby były uszkodzone nie chodziło by jak nalezy na benzynie i gazie... Chodzi o to ze czy to benzyna czy gaz czujniki, przepływka , komputer chodzą tak samo. Jedyne rzeczy które działaja podczas pracy na PB a na gazie nie to : pompa paliwa, regulator cisnienia paliwa , wtryskiwacze... PS : jesli silnik zalewa to problemem moze byc lewe powietrze :>

U mnie po przymusowym remoncie silnika problem niby pozostał ale nie mam juz gazu ... I to co było u mnie nie tak to nieszczelny dolot ...

Acha : ktos gdzies pisal ze podobny problem (zalewanie) pojawial sie gdy miał nieszczelny układ podawania gazu (gumki na zaworach) przez co do silnika podczas pracy na benzynie trafiała ona ORAZ gaz i silnik zalewalo... Moze spróbuj odpiac gaz (zakrecic kurek od butli w bagazniku ;) ) niech autko spali ten gaz co zostanie w przewodach i wtedy zobacz co sie bedzie działo na benzynie...

Wtryski moze nie podaja paliwa jak nalezy ?

Tak tylko gdybam ale moze cos pomoge.

Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem ja dzisiaj od elektryka i dalej stoje.Elektryk stwierdził,ze wymienił juz wszystko oprucz koła zamachowego bo co ustawi zapłon to mu sie przewstawia o 10 stopni i mówił,ze moze koło zamachowe cos nieteges.Zawioze go jutro do innego i niech przesledzi układ paliwowy bo mi sie wydaje,ze tam tkwi problem.Autko miało juz raz czyszczony układ paliwowy po doskonałym paliwie ze stacji JET i chodził potem jakis jeszcze miesiac i zaczeły sie te cuda wianki które trwaja do dzis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawi zapłon ? :> W tych autach sie ustawia ? Cos mi sie nie wydaje...

Jak pisałem : skoro na gazie ok to musi byc cos z układem paliwowym a nie szukanie po przepływkach , ecu itp...

Inni koledzy pomózcie cos bo ja nie jestem specem ale to co sie dzieje z tym autem to jakies cuda niewidy ( albo tacy specjalisci w nim grzebią :przebiegly: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...